• Головна
  • Луцька міськрада хоче дозволити українцям носити зброю
22:30, 30 листопада 2016 р.

Луцька міськрада хоче дозволити українцям носити зброю

Луцька міськрада ухвалила звернення до Президента України та Верховної Ради України щодо законодавчого врегулювання права громадян України на зброю.

Про це інформує власкор «Вголосу».

Проект звернення був внесений на розгляд сесії постійною комісією Луцької міськради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту. Депутати Луцької міськради просять парламент і президента прискорити розгляд та сприяти прийняттю Верховною Радою України законопроекту №1135-1 «Про цивільну зброю і боєприпаси».

У зверненні йде мова про те, що в Україні відсутній спеціальний закон про зброю, який би врегулював усі пов’язані з нею питання, починаючи від права на придбання і завершуючи визначенням меж правомірного використання. Натомість, весь легальний ринок зброї в ручному режимі керується монопольним органом – міністерством внутрішніх справ, яке поєднує ліцензійні, дозвільні і контролюючі функції. Здається парадоксальним, але в сучасній державі такі фундаментальні речі як право на володіння, носіння, розпорядження і використання вогнепальної зброї регулюються на рівні наказів міністра внутрішніх справ та відомчих інструкцій.

«В той час, коли країну наповнює нелегальна зброя, вчинюються сотні злочинів з її використанням, законослухняні громадяни залишаються фактично беззахисними. Держава вперто не бажає у встановленому законом порядку, з дотриманням усіх процедур і перевірок надати законослухняному громадянину право на носіння короткоствольної вогнепальної нарізної зброї, яка може використовуватись для самозахисту. Водночас, за існуючими правилами, громадянин може зберігати в рази більш потужну, напівавтоматичну далекобійну зброю, яку заборонено носити і майже неможливо використати для самозахисту. Досвід десятків держав, у яких було дозволене приховане носіння короткоствольної вогнепальної зброї, розвінчує аргументи противників цього кроку. Зокрема, суттєве зниження злочинності відбулося у Молдові, а також у Литві. Латвії та Естонії, які наші посадовці наводять у якості прикладу патріотичного та здатного на відсіч агресору суспільства», - зазначив у коментарі до проекту звернення депутат Луцької міськради від ВО «Свобода», голова постійної комісії Луцької міськради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцькрада.зброя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...