• Головна
  • У Луцьку хочуть увести обов’язкову реєстрацію домашніх собак
16:43, 16 травня 2012 р.

У Луцьку хочуть увести обов’язкову реєстрацію домашніх собак

Луцька міська рада може змусити лучан зареєструвати своїх собак і платити збір за їх утримання – відповідний проект змін Правил утримання тварин у Луцьку виноситиметься на найближчу сесію.

Автор проекту рішення – депутат Сергій Григоренко (ВО «Батьківщина»). 

Як розповів депутат, зміни, передбачені у проекті рішення, стосуються запровадження обов’язкової реєстрації собак. До слова, обов’язкова реєстрація домашніх собак – вимога закону. 

«За неофіційною інформацією ветеринарів в Луцьку близько 10 тисяч домашніх тварин. У той час як на обліку – всього близько 700», - розповів Григоренко. 

«На мою думку, проблему укусів, нападів на людей створюють не бродячі собаки, а ті тварини, які спочатку були домашніми, а потім або їх вигнали з дому, або вони якимось іншим чином позбулися господаря», - пояснив Григоренко.

Як розповіла голова Волинського товариства захисту тварин Дана Новарчук, тільки за останній місяць працівники притулку для бездомних тварин підібрали на вулицях міста трьох собак породи алабай, одного ротвейлера і чотирьох стафоширдських тер’єрів. «Це доволі небезпечні породи собак, які не можуть розгулювати містом без господаря», - сказала Дана Новарчук. 

Обов’язкова реєстрація собак збільшить надходження від збору за утримання таких тварин. Адже Правилами утримання тварин у місті Луцьку передбачений збір за утриманн собак. Залежно від їх розміру щомісячна плата за їх утримання становить від 2 до 15 гривень. 

«Обов’язкову реєстрацію здійснює ветеринарна служба м. Луцька або приватні ветеринарні лікарі та кінологічні клуби. Із подальшим внесенням цієї інформації до загальної електронної бази даних. При можливості вони мають здійснювати тавруванню або чіпування тварин», - йдеться у проекті рішення.
Також документом передбачено, що кошти від сплати за утримання собак у розмірі однієї гривні, щомісячно, будуть перераховувати на утримання притулку для безпритульних тварин».

Згідно з проектом рішення департамент ЖКГ зобов’яжуть розмістити оголошення на всіх під’їздах у будинках про обов’язкову реєстрацію домашніх собак. Також в оголошеннях вкажуть місця, де можна зареєструвати собаку.

Якщо рішення про зміни до правил утримання тварин приймуть, Департамент житлово-комунального господарства повинен буде в місячний термін провести поквартирну перевірку зареєстрованих та незареєстрованих собак. 

Також комунальники попередять персонально власників незареєстрованих тварин, про штрафні санкції, які будуть накладатися, якщо тварину не зареєструють протягом місяця від дня отриманого попередження. 

Не реєструвати собак дозволять лише в тому випадку, якщо тварина перебуває на тимчасовому утриманні у волонтера громадської організації «Волинське товариство захисту тварин».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...