• Головна
  • На волинському військовому полігоні крадуть пісок
10:20, 18 травня 2012 р.

На волинському військовому полігоні крадуть пісок

На Волині виявлено ряд порушень щодо розробки кар’єрів та видобування піску, - про це інформує Державна екологічна інспекція у Волинській області.

За матеріалами рейдів Державної екологічної інспекції у Волинській області щодо використання та охорони земель на території міських,  сільських та селищних рад регіону,  встановлено,  що поверхневими гірничими роботами з розробки корисних копалин місцевого значення порушено біля 1500 гектарів земель і створено близько 130 кар’єрів, які періодично розробляються самовільно або взагалі не використовуються. Деякі з них використовуються місцевими жителями для створення стихійних сміттєзвалищ.

Покинуті  кар’єри, навіть глибиною до 2 метрів, небезпечні для життя і здоров’я людей. Несанкціонований видобуток  проводиться без дотримання правил розробки, виникають зсуви ґрунту.

В 2011 році екологічними інспекторами виявлено 29 випадків несанкціонованої розробки піску. До адміністративної відповідальності у вигляді штрафу притягнуто 30 громадян та посадових осіб. Загальна сума штрафів становить 4709 гривень.

У травні поточного року уже виявлено три випадки несанкціонованої розробки пісків: в місті Володимир-Волинський на території військового полігону, в Рожищенському районі, та в Ковельському районі.

Так, минулого тижня в інспекцію надійшли матеріали Володимир-Волинського МВ УМВС по факту незаконного видобування ґрунтово-піщаної суміші на території військового полігону в/ч А-2331 підприємством ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика». На разі це питання перебуває на розгляді.

Спеціалісти Держекоінспекції провели перевірку фактів, викладених у зверненні в Урядову гарячу лінію, стосовно розробки піску біля села Гредьки Ковельського району. Встановлено, що розробку піску на цій території з дозволу голови Городищенської сільської ради для ремонту  доріг  проводило ТзОВ «Ідея». Проте видобуток піску для потреб сільради проводиться з порушенням вимог закону. В проект ремонту доріг він не включений, а рекультивація не проведена.  
За допущені порушення природоохоронного законодавства сільського голову Городищенської сільради притягнуто до адміністративної відповідальності, виданий припис на проведення рекультивації порушених земель.

Для обрахування суми збитків в частині самовільного заняття земельної ділянки матеріали передані до Держінспекції сільського господарства у Волинській області.

На території Носачевичівської сільської ради виявляли факти розробки піску на землях сільськогосподарського призначення громадянами Марчуком А. та  Котюком С. Вищезгадані особи  неодноразово притягувалисяь до адміністративної відповідальності. У минулому році  Котюку С. пред’явлено претензію за нецільове використання та зняття ґрунтового покриву.

Під час планових перевірок особлива увага приділяється забезпеченню сільськими радами природоохоронного режиму земель, виявляються порушені та засмічені землі, надаються приписи щодо проведення їх рекультивації. В поточному році планом роботи інспекції  передбачено  проведення рейдів для виявлення несанкціонованих розробок корисних копалин та ґрунтів, а також дотримання надрокористувачами вимог щодо охорони земель та проведення  рекультивації  в межах відпрацьованих ділянок надр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...