Як і навіщо бути BookTube блогером в Україні?

Відеоблоги – явище надзвичайно популярне в Штатах та в Європі, але воно лише зараз починає «ставати на ноги» в Україні. А про книжкові блоги говорити і, як кажуть, плакати. Точніше, так думає більшість. А насправді у нас в Україні YouTube також набирає обертів. Один «книжковий» відеоблогер живе і творить у нашому місті. Знайомтесь – Анна Єкименко-Поліщук, дівчина з довжелезним списком книжок для купівлі.

 DSC_0550

Аню, запитання від усіх мам і татусів. Як привити дітям любов до книжки? Яким секретом володіють твої батьки?

- Мені дуже багато читала мама. Але я не впевнена, що це дало позитивні результати. Впродовж перших трьох років в школі було не дуже весело, бо я вже ці всі тексти чула! Читання до мене прийшло в шостому класі завдяки моїй вчительці Розумовській Ніні Іванівні. Ми ставили вистави за творами, які вчили. І ти не можеш в цій ситуації не прочитати «Пригоди Тома Сойєра», адже хочеш пройти кастинг і отримати роль. Це насправді було надзвичайно захопливо! Першу  велику книгу я теж осилила в шостому класі. Це був роман «Собор Паризької Богоматері». Я лише пропустила главу «Париж з висоти пташиного польоту», бо не любила описи і зараз частенько їх пропускаю. Я читала за можливості всю рекомендовану програмою школи та університету літературу в повному обсязі. А тепер вже маю змогу обирати те, що мені до вподоби.

- І що ж тобі до вподоби?

- Раніше у мене був рідер, але після його «смерті» вирішила читати книги лише в паперовому варіанті і лише українською мовою. Ще однією принциповою позицією є надавати перевагу виданням українського виробництва. Я розумію, що більшу частину я можу скачати в Інтернеті, але хочу підтримувати вітчизняне книговидавництво. Якщо ми хочемо мати якісні переклади українською, ми повинні купувати книги.

- А якщо твір є в перекладі лише російською мовою?

- Російською я читаю тексти російськомовних авторів. Якщо можу читати в оригіналі, звичайно, читатиму.

- Виникало бажання вивчити мову заради того, аби прочитати тексти певного автора в оригіналі?

- Я завжди хотіла прочитати «Самотність в мережі» Вишневського польською. Страшенно не подобається український переклад. Намагалась вивчити мову і тепер можу перекладати з польської дитячі віршики.

DSC_0552 - копия

- Чому ти більше не працюєш в літературному об’єднанні «100 Вт»?

- У мене фізично не було можливості. На жаль, гроші теж треба заробляти. Нас було двоє – Я і Володимир Столярчук. Більше того, я була переконана, що в організації повинні бути велика команда, натхнення і гроші. І YouTube став для мене новим способом працювати з літературою. Але, сподіваюсь, що я повернусь до менеджерської діяльності.

- Як з’явилась ідея вести свій блог про книги?

- Ми реалізовували проект «Домашня бібліотека», під час заходів якого шестеро осіб могли розповісти про нещодавно прочитані тексти або ті, які справді дуже захопили. В кожного було 15 хвилин на виступ. До YouTube я довго не могла «дійти». А після участі у «Вільній школі маркетингу» зрозуміла, що коли ти хочеш щось зробити, то сідай і роби вже! Тоді я записала перші два відео і зупинятися вже не можна було. Люди почали підписуватися, коментувати, лайкати. Тепер щотижня я намагаюсь 1-2 відео опублікувати. А читаю я ще більше. За 4 місяці на моєму каналі більше 10 000 переглядів.

- Як і з ким знімаєш відео?

- Мені допомагає чоловік - Віталій Поліщук. І колись я видам книгу про наші «бекстейджі». Триває зйомка близько години.

- Скільки книг ти прочитуєш за тиждень?

- Від двох і більше. Звичайно, якщо за обсягом книга дуже велика, то одну в тиждень. Так було із книгою «Долі та фурії» Лорен Грофф, в якій майже 500 сторінок. У мене правило – читати не менше 10 сторінок за добу. Цікаву книгу «проковтую» за ніч. Так було із романом Рути Шепетіс «Поміж сірих сутінків».

- Чому для каналу обрала назву саме «Color Life»?

- Культура, читання особливо, надає кольору нашому життю. Я хотіла робити канал про книги та подорожі. І про мандрівки теж відзняли дуже багато, та бракує часу їх переглянути. Також намагаюсь відвідувати презентації в Луцьку і про це робити відео.

- За якими відомими блогерами стежиш і яких українських чи неукраїнських вважаєш зразковими?

- В Україні насправді україномовних відеоблогерів не більше десяти. Російськомовних дуже багато, адже це значно збільшує аудиторію. Блоги російською мовою можуть переглядати і в Україні, і Росії, і Білорусі. З україномовними відеоблогерами ми активно спілкуємося, у нас є спільна група в Facebook, ми зустрічалися під час останнього Форуму видавців. Я сподіваюся, що таки зробимо відкриту лекцію чи міні-лабораторію у рамках «Книжкового Арсеналу». Ми по-різному ведемо блоги. Одні намагаються працювати в напрямку літературної критики. Я хочу розповісти про книгу людям, які люблять читати. Роблю «лайтові» відео, аби за 7 хвилин людина вирішила, чи йти їй в книгарню. Найбільше комунікую з «AnnikaBlog» з Тернополя та Людою Дмитрук «Вишневий Цвіт» з Києва.

- Чи критикуєте один одного?

- Так. Коментуємо освітлення, позу, в якій сидить блогер, тощо. Тим більш, ми часто читаємо одні і ті ж книги, а думки щодо них маємо різні. Починаємо дискутувати.

-  Що робити з виданнями, які не сподобалися? 

- Для таких книг є рубрика «Поза оглядами». Ти швидко перераховуєш книги і не зупиняєшся на якійсь конкретно. Я не хочу поки робити негативних відгуків. Якщо людина налаштована позитивно, то вона і притягуватиме позитив. Є люди, яким ці книги дуже сподобалися, до прикладу, бестселер «Самотність простих чисел» Пауло Джордано. Видання добре прорекламували та зробили якісний преклад Воно вийшло друком у «Видавництві Старого лева». Але мені не сподобалось. І я не зніматиму блог.

-  Як ти плануєш розвивати канал, перетворити це з хобі на роботу?

-  Я сумніваюсь, що це можна буде зробити роботою. Хоча мене часто запитують, навіщо це робити, адже прибутку нема. Максимум – видавництво книжечку якусь пришле. Я хочу, щоб люди читали. Хоча насправді українці багато читають. Я знаю, що в будь-який час в Книгарні «Є» зустріну знайомих. У нас і книгарні розвиваються, і видавництва. Я вважаю, що зараз наша книговидавнича справа на стадії розквіту. Погляньте, як цього року «вистрілили» «Віват» та «Наш формат».

- Чи зверталися письменники з проханням зробити огляд на їхню книгу?

- Мені надсилали книги видавництва «Віват» та «Старий Лев». Не було жодних примушувань. Я могла робити чи не робити огляди. Мені прислали книгу «Котячі мандри» Лани Ра для блогу. Я познайомилися з авторкою, була на презентації. Довго думала, як зробити відео на дитячу книгу, але, здається, все вдалося.

- На які видання не робитимеш оглядів?           

- Я читаю дуже багато бізнес-літератури про рекламу, про маркетинг. Чекаю, коли «Наш Формат» видасть «Чорний лебідь», яку називають «настільною книгою маркетолога». 

- Хто твої улюблені українські сучасні письменники?

- Ярослав Мельник. Він пише антиутопії. Ось зараз я читаю дуже прискіпливо «Забуття» Тані Малярчук. Адже дуже хотіла, щоб «Маша, або Постфашизм» Ярослава Мельника перемогла в конкурсі «Книги року BBС». Хоча я розумію, що він з романом «Далекий простір» переміг минулого року, а не всім письменникам взагалі вдається потрапити у фіналісти.

- За новинками яких видавництв стежиш особливо пильно?

- Останнім часом набирає обертів «Віват». Стежу за всіма великими видавництвами, підписана на їхні розсилки. 

- Які навпаки розчарували?

-  У «Клубу сімейного дозвілля» невтішна ситуація з перекладами. Хотіла купити «Мою неймовірну подругу» Елени Ферранте, але так і не придбала. Пізніше почали виходити коментарі щодо неякісного перекладу. Її врешті зняли з продажу. Шкода, що ситуація з Кінгом їх не навчила і все знову повторилось.

- Чи хотіла б працювати у видавництві?

-  Я б дуже хотіла принаймні бачити, як відбувається цей процес. Але в Україні нема і хорошого літературного сайту. Їм навіть до російського «Лабіринту» дуже далеко. «Yakaboo» (російськомовний) намагаються працювати. З книжкових інтернет-магазинів я купую на «ВсіКниги», бо вони не лише продають, але і роблять відеоогляди, пишуть хороші рецензії. Я б працювала або у видавництві, або у штаті такого сайту.

- Наостанок зроби для «Луцька Творчого» відгук на «Забуття» Тані Малярчук, оскільки ти зараз читаєш саме цю книгу.

- «Забуття» Тані Малярчук – переможець цьогорічного конкурсу «Книга року BBC». Мені дуже сподобалась її попередній роман «Біографія випадкового чуда». Я його прочитала за дві години за кавою. Мені найбільше подобається частина про головну героїню. В романі дві основні лінії – про драми головної героїні та історія В’ячеслава Липинського. Я розумію, що історична частина потребувала колосальної роботи і розумію, чому журі віддали перемогу цій книзі. І взагалі не можна зіставляти історичний роман і антиутопію, як у Ярослава Мельника. Але серед книжок списку BBC вона одна з найкращих. 

Реклама на правах «Луцька Творчого»!

Підписуйтеся на канал Анни Єкименко-Поліщук «Color Life», дивіться огляди та купуйте книги! Адже книга - найкращий подарунок, як кажуть.

З вами був «Луцьк Творчий»!

Текст: Елла Яцута

Фото: Любомир Безручко

При передруці матеріалу є обов’язковим посилання на «http://www.0332.ua/»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
414 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
На Волині більше 705 тисяч людей підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем.Про це повідомили відділ інформаційної політики облдержадміністрації.В рамках впровадження медичної реформи, що розпочалася з первинної ланки, жителі Волині продовжують обирати сімейного лікаря та підписувати з ним декларації. Адже нині з’явилася технічна можливість укладати декларації з лікарями первинної медичної допомоги понад рекомендовану кількість, затверджену Міністерств...
Суспільство
Відповідно до умов реформи в сфері енергетики луцькі комунальні підприємства платитимуть за електроенергію за найвищими тарифами.Повідомляє Сфера ТВ.Ще з 2011 року Україна зобов'язалася дотримуватися так званого Третього енергопакету Європейського Союзу, адже має дати можливість українцям працювати за єдиними правилами є енергоринком ЄС.Поступово і зі скрипом, реформа, все таки рухалась. Зокрема, в червні 2017 року набрав чинності закон «Про ринок електрич...
Суспільство
У Луцьку під час акції “Живий ланцюг” перекриють рух транспорту на деяких вулицях міста.Нагадаємо, з нагоди відзначення Дня Соборності України відбудеться акція символічного єднання, - інформують на сайті Луцької міської ради."Забезпечити перекриття руху транспорту вулицями Градний Узвіз, Кривий Вал, Сенаторки Левчанівської та Лесі Українки під час акції “Живий ланцюг”, - йдеться у розпорядженні секретаря Луцької міської ради Григорія Путовіта.Захід відбуд...
Суспільство
Жінка ромської національності, яка збирала гроші на автовокзалі Луцька буцімто на лікування хлопчика від ДЦП, зізналась, що залишає ці кошти собі.Відео із зізнанням жінки опублікував на YouTube-каналі користувач Marchuk Marchuk.На відеозаписі видно, що чоловік забрав документи на хлопчика для того, аби перевірити їх походження. Натомість жінка почала вмовляти чоловіка віддати їх. Свої дії пояснила тим, що в неї двоє дітей, яких вона не має за що годувати.З...
Кримінал
Волиняни продовжують потрапляти "на гачок" інтернет-шахраїв.Про це повідомляє прес-служба прокуратури у Волинській області.Так, маючи намір купити автомобілі, пропозиції про продаж яких були виставлені на сайті ОLX, волиняни перерахували завдатки за них, позбувшись понад 10 та понад 2 тис. грн. Отримавши гроші, продавці авто зникли. Лучанин перерахував зловмисникам за так і не отриманий у результаті фотоапарат 9 тис. грн. На трішки менші суми розжилися шах...
Суспільство
Найбільш екологічно чистим регіоном України визнали Чернівецьку область. Про це говорять результати екологічного рейтингу, опублікованому в журналі "Фокус", - передає gazeta.ua."Тут немає таких великих промислових комплексів, як на сході країни, і в числі головних забруднювачів навколишнього середовища є лише кілька підприємств: чернівецький водоканал, місцевий комбінат, цегельний і бетонний заводи", - йдеться у повідомленні.У результаті загальний бал Черн...
Суспільство
В Україні найчастіше підробляють вершкове масло і згущене молоко, замінюючи в них молочний жир на рослинний, варену ковбасу і сосиски, замінюючи м'ясо соєю, а також сири. Про це повідомив голова правління "Науково-дослідного Центру Незалежних Споживчих Експертиз ТЕСТ" Валентин Безрукий, - пише УНН."Вершкове масло - це один з найбільш фальсифікованих продуктів, тому що найбільш фальсифікований продукт - це згущене молоко", - зазначив експерт.За його словами...
Суспільство
У Луцьку на вулицях Ківерцівській, 57 та Гордіюк, 29, фірма незаконно встановила рекламні щити. Рекламу, розміщену без відповідних дозволів, демонтують. Про цей йдеться у проекті рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 18. 01.2019 року. Відповідно до закону та з метою благоустрою території міста виконавчий комітет Луцької міської ради вирішив зобов’язати товариство з обмеженою відповідальністю "Світ Каменю" провести демонтаж двох наземних вел...
Суспільство
У Центрі надання адміністративних послуг Луцька можна подати покази приладів обліку холодної та гарячої води, теплоенергії та електроенергії. Для цього необхідно заповнивнити форму для подачі показів та опустити її в скриньку, яка знаходиться на рецепції при вході в департамент.Про це повідомили на сторінці "ЦНАПу" у "Фейсбуці".Варто зауважити, що покази отримані в період з 20 числа до 3 числа (включно) рахуються показами на 1 число та використовуються для...