• Головна
  • У Берестечку місцевий вандал руйнує пам'ятки і самостійно проводить розкопки (Фото)
12:38, 23 травня 2012 р.

У Берестечку місцевий вандал руйнує пам'ятки і самостійно проводить розкопки (Фото)

22 травня 2012 року у місті Берестечко Горохівського району комісія управління культури Волинської облдержадміністрації провела перевірку дотримання пам'яткоохоронного законодавства у зв'язку з повідомленням Берестечківської міської ради та запиту Волинської міжрайонної природоохоронної прокуратури за №34-238 від 03.05.2012 року. У склад комісії входили головний спеціаліст управління культури ОДА П.Рудецький, начальник відділу культури Горохівської РДА Д. Колесник, секретар Берестечківської міської ради Н. Залевська, науковий співробітник ДП «Волинські старожитності» В. Баюк та директор місцевого історичного музею О.Дергай. Про це «Перець Волинський» повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

У Берестечку місцевий вандал руйнує пам'ятки і самостійно проводить розкопки (Фото), фото-1

Виявлено, що в центральній частині міста, за адресою вулиця Незалежності, 1, в охоронних зонах відразу двох пам'яток - Свято-Троїцького костелу 1711-1765 рр. (національного значення) та Меморіального комплексу загиблим у роки трьох воєн (місцевого значення) без жодних документів і погоджень проводяться земляні та будівельні роботи. Зокрема, впритул до території костелу закладено фундамент та виведено стіни капітальних будівель, чим назавжди знищено культурний шар поруч із пізньосередньовічною пам'яткою. Зі сторони від пам'ятника загиблим воїнам ситуація ще загрозливіша: там, без будь-якого археологічного дослідження, чи то, навіть присутності археологів, проводяться не санкціоновані розкопки самовільно розкритих підземних галерей, що, найбільш ймовірно, є частиною підземного комплексу костелу. Причому під час вказаних «робіт» проводиться свідомий відбір та складування археологічного матеріалу (керамічних, скляних та металевих виробів). Вандал-забудовник добре усвідомлює, що він нищить: тому безпокарно проводить ще і власні «розкопки», діючи як звичайнісінький «чорний» копач.

У Берестечку місцевий вандал руйнує пам'ятки і самостійно проводить розкопки (Фото), фото-2

Ці роботи вже призвели до часткової руйнації підземної галереї, про що свідчить поява тріщин, осипання грунту та втрата цілісності автентичної кладки, а наслідки при продовженні робіт і уявити важко: оскільки галерея тягнеться якраз під пам'ятними знаками меморіального комплексу, які відповідно до законів фізики просто зруйнуються і заваляться.

У Берестечку місцевий вандал руйнує пам'ятки і самостійно проводить розкопки (Фото), фото-3

Для дачі пояснень за даними фактами було запрошено громадянина Філіповича С.Г., ймовірно власника та замовника робіт, місцевого бізнесмена-«царька». Але С.Філіпович відмовився йти на контакт з комісією, забажавши «офіційного повідомлення компетентних органів», бо серед представників комісії йому «не має з ким говорити». Про те, що у складі комісії є представники влади (П.Рудецький, Д.Колесник, Н.Залевська), і що комісія діє відповідно до запиту прокуратури, місцевий вандал на свій власний розсуд розцінив як «некомпетентність». Хочеться вірити, що найближчим часом даний громадянин отримає таке «запрошення», від якого не зможе відмовитись, адже його «діяльність» підпадає вже не під адміністративну, а під кримінальну сферу відповідальності.

«Перець...» очікує відповіді від правоохоронців та прокуратури...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...