07:43, 2 січня 2017 р.

Топ-5 змін на ринку праці

З початку року кількість вакансій зросла на 46%. Такі дані наводить портал з пошуку роботи Head Hunter. Торік вдвічі більше компаній шукали нових співробітників, ніж у 2015-му. Основні тенденції року торкнулися програмістів і менеджерів з продажу.

1. Найбільше вакансій - на Заході

Найбільший припріст вакансій показали західні регіони країни. Більше шукали нових співробітників у Рівненській, Івано-Франківській, Закарпатській областях. За ними - Вінницька та Полтавська області.

Найчастіше в регіонах з'являлися вакансії для фахівців із продажів та інженерно-виробничих фахівців. Зросла кількість вакансій для логістів, зменшився попит на офісних працівників.

У великих містах, як Львів, Харків, Одеса, Дніпро, потрібні бухгалтери, кадровики, секретарі, рядові банківські співробітники.

2. Серед програмістів з'явилася конкуренція

Програмістам легко було шукати роботу протягом року. Однак уперше ІТ-фахівці не потрапили до п'ятірки професій з найменшою конкуренцією.

"Ті, хто не має спеціалізованої освіти, закінчують курси, перекваліфіковуються", - уточнює експерт Head Hunter Катерина Мащенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки можна підзаробити перед Новим роком

Загалом конкуренція на ринку праці протягом року спадала. Кількість вакансій зросла, а резюме - не побільшало.

3. Зарплати зросли на третину

Через нестабільність валютного курсу та інфляцію зросли зарплатні очікування українців. Зарплати зросли на третину. Торік цей показник склав 22%.

4. На виробництві бракує рук

Бракує кваліфікованих кадрів у виробничій галузі. Найбільше вакансій для виробничників було в Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Черкасах, Запоріжжі, Чернігові. Середня зарплата - від 5 до 8 тис. грн.

5. Побільшало вакансій у банках

У 2016 році на 51% зросла кількість вакансій у банках. Конкуренція тут знизилася. На вакансію претендували 2 співробітника замість трьох торік. Найбільше шукали касирів, менеджерів по залученню клієнтів і продажу банківських послуг. Найменші зарплати - 3-4 тис. грн у регіонах і 5-6 тис. грн у столиці. У головних офісах готові платити по 8-10 тис. грн, керівникам підрозділів - до 20-30 тис. грн.

"Банки - один з головних роботодавців для офісних співробітників у регіонах", - говорить Катерина Мащенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вакансії #ринокпраці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...