Рецепт успіху та заповітна мрія шоумена Жори Потапчука

Розпочинати Новий рік потрібно з успішних історій. А хіба не є успішною людина, яка займається улюбленою справою і на цьому вміє "робити" гроші, а іншим створювати настрій? На відверту розмову з «Творчим Луцьком» погодився ді-джей, MC, шоумен Жора Потапчук.

 DSC_3142

- Існує думка, що ді-джеї – це люди, які відмовились від типової «схеми» життя (сім’я, робота з дев’ятої до шостої). А з чого і як саме почався твій кар’єрний шлях?

- Я приїхав до Луцька  у 2004 і відразу, можна сказати, потрапив саме у цю сферу. Мій далекий родич працював у звукорежисерській студії. Мама попросила його взяти мене до себе, аби «дитина не пропала». Мені було сімнадцять років, приїхав до Луцька з маленького закарпатського містечка Сваляви. Хтозна, як могло бути. А за графіком «з дев’ятої до шостої» я пробував жити, але не зміг. Мій коефіцієнт корисної дії був рівним нулю.

- Які етапи твого «становлення» були пройдені, аби досягти того, що маєш зараз?

- До появи перших результатів пройшло 10 років. Це необхідний час, аби вчитися, пробувати. Спочатку я був «рабом» від слова «работник», «принеси-подай». Уявлення, як працювати з технікою я не мав жодного. Я спостерігав, як вони все підключають, як воно працює. Цікавість взяла верх. Це співпало у часі з революцією 2004, коли вийшло студентство в Києві на Майдані. Ми, звичайно, допомагали. Тоді у мене почалося справжнє навчання. Моя перша дискотека відбулась на Театральному майдані наприкінці 2004 року. Хлопці мене залишили. Сказали: «Ось тобі диски, дисковий програвач, ось канал виводити музику». Тоді було дуже холодно, а мені було весело і приємно, коли дівчата принесли рукавички, щоб я не мерз. З тих пір почав освоювати різні види апаратури, навчатися певним темам. Був ще період, коли від університету ми організовували вечірки в одному закладі («кузні ді-джеїв Луцька»). Я прийшов до директора і сказав: «Хочу навчитися бути ді-джеєм». Допоміг тоді ді-джей Шустрий. Це був час, коли швидкість скачування сягала 128 КБ/сек, і ми качали певні речі цілу ніч.

- А були моменти, коли все хотілося кинути?

- Були моменти, коли не було роботи.

- Як з’явилося ім’я «Salvador»?

- Відразу. 2007 року я вирішив взяти нікнейм від дуже крутого дядька, сюрреаліста Сальвадора Далі. Прочитавши його «Щоденник генія», я зрозумів, що він не боявся на публіці бути не таким, як всі. Це моє кредо, якого я намагаюсь дотримуватися. Я реалізовую його в творчих речах, поведінці, житті, також воно стимулює мене розвиватися.

У ставленні до людей, які працюють у сфері розваг, існує багато стереотипів. Як ти з цим справляєшся?

- Мені відразу стає смішно. Багато людей вважають, що ді-джей чи MC – це не професія і кожен може «вийти і поговорити». Я завжди кажу таким людям, що можу дати 20 хвилин за мікрофоном і нехай говорять. Коли я розпочинав, працювати ді-джеєм було майже неможливо. Тоді було на весь Луцьк десь 15 ді-джеїв, музику було важко знайти, кожен трек ми відшуковували, часом їздили в Київ купувати диски. В той час у вільному доступі знайти хорошу музику було дуже важко. Та і зараз 90 % музики в інтернеті - це шлак. Люди думають, що ми просто скачуємо і ставимо. Насправді ти знаходиш трек, а потім ще його ріжеш, аби лишити якісну частину. Ще одним упередженням є думка, що ді-джеї тупі. У Луцьку більшість ді-джеїв мають вищу освіту, і для них це не «бумажка». А в деяких і по дві освіти.

- А як ти розвиваєшся як особистість?

- Я любив і люблю читати. З останнього – романи Джорджа Орвелла «1984», Рея Бредбері «Вино з кульбаб», перечитав «Дивний новий світ» Хакслі. Книга повинна розвивати уяву і словниковий запас.

- Ти стежиш за "появою" і розвитком інших ді-джеїв?

- Якщо вони готові вчитися, а я бачу в них колег, а не конкурентів. З більшістю у мене нормальні відносини. Нова хвиля ді-джеїв, на жаль, «молоді і талановиті». От в лапках талановиті. Є молоді люди, які зовсім недавно почали, але потрібно з повагою сказати, що вони швидко вчаться.

- То ді-джеїнг в Луцьку розвивається в напрямку успіху?

- Не сказав би. За останні роки три у нас з’явилося 2 нових ді-джеї.

- Ти стикався з явищем «заздрість»?

- Звичайно! Про мене такі чутки по місту ходять, що самому цікаво. Я знаю, що маю певну славу. Але є я на роботі і є я в житті. Ми артисти. Ми створюємо образ. Ти не можеш бути відкритим для людей. Неодноразово запитували, а «з чого він живе». Говорити про те, як живуть і скільки заробляють інші люди, - це улюблена тема. Про мене говорять, що я постійно «зависаю», «несерйозний», з дівчатами. Але я не бачу сенсу і потреби когось переконувати в іншому. Колись я намагався, зараз ні.

- Ти активний в громадському житті?

- Раніше був активний, зараз вже менше. Та я завжди готовий допомогти, коли з певною ідею звертаються. Якщо мій «войс» буде потрібен для вояків, для дітей, просто наберіть і я зроблю все, що в моїх силах. Ми з ді-джеями Луцька плануємо підтримувати волинський спеціалізований будинок дитини. Дати 200-300 гривень може кожен із нас, можливо, проведемо якусь акцію.

- У Луцьку є сформована «творча тусовка» ді-джеїв?

- Нема, звичайно, такого як у Львові. У них там справді є тусовка, яка періодично збирається. Але якщо ми маємо якусь справу, то, принаймні, ті, хто один з одним співпрацюють, домовляються.

- Чи намагаються спокусити ді-джея чи MC дівчата в клубі?

- Так. І я реагую як нормальний здоровий чоловік. І від цього, певно, всі чутки. Але це і є робота. Я обійму за талію, вщипну, скажу комплімент, підколю, посміхнусь. Люди це бачать і вважають, що «бабнік». А моє особисте життя нехай лишається «поза публікою». 

- Музичні вподобання збігаються з професійними?

- Я меломан і слухаю якісну музику. Гі#но слухати я не буду. Ще українському можна дати фору, бо воно наше. Українська електронна музика розвивається дуже слабо, чого не можна сказати про рок. Я починав теж з року, слухав Death metal і грав на нервах. У нас був гурт, який називався «Галас». Я там був звукорежисером. Вже другий рік працюю ведучим на рок-фестах, то ж можу сказати, що рок-музика для мене нічим не гірша від електронної.

- Які враження отримав від цьогорічного «Бандерштату», де ти був ведучим?

- Я позаминулого року вів нічну «тиху» сцену, а минулого – Urban (денна сцена, де виступали представники «важкої» музики – прим. жур.). Під час виступів на Urban сцені було дуже спекотно. Я розумів, що це «некомерційний» саунд, що це для певної групи людей. Така сцена повинна бути. Щодо «Бандерштату», я б робив фестиваль «нон-стоп». Давав також можливість представити і електронну музику, і різні варіанти «некомерційної» (drum and bass, House). Більшість стилів електронної музики не розвиваються, тому що люди про них не знають. Вони її не розуміють. Натомість участь у таких фестивалях – це можливість перевірити свої сили, вміння виступати перед публікою, показати себе.

- Що є найскладнішим і найлегшим у роботі ді-джея чи MC?

- Найскладніше – різного роду хвороби, які з часом «випливають». Тут і втрата слуху, і проблеми з суглобами, і з печінкою (всі не «без гріха»). Не всі витримують працювати і вдень, і вночі. Важко довести людям, що ти інший. Але потім ти перестаєш це робити. З найлегшого – заводити знайомства, розширювати кругозір. Всі найкорисніші знайомства у мене відбувалися під час тусовок. І в нашій сфері гроші не головне, головне - зв'язки.

У якій сфері ще хотів би себе спробувати?

- Якщо чесно, хочу колись відкрити свій ресторанчик, неординарний. Це ідея, яку я розписав. Подібного не бачив. Інша ідея – мати маленьку звукорежисерську студію. А щодо мрій – максимально багато подорожувати і підкорити вершини всіх континентів. Але я розумію, що, враховуючи ситуацію в нашій країні, це поки не на часі.

P.S. Цитата: "А далі прошу написати з моїх слів. Я чекаю на «об$ираю#і» коментарі від тих, хто буде це читати. Я сподіваюсь на коментарі на кшталт «він ніхто». Це означатиме, що я на правильному шляху". 

1 (1)

У час новорічних свят прийнято бажати здійснень мрій. Ми вам нагадуємо, що без власних докладених зусиль мрії не збуваються. Працюйте - і будете мати!

З вами був «Луцьк Творчий». До нових знайомств!

Текст: Елла Яцута

Фото: Любомир Безручко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
291 перегляд в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
У Ковелі 59-річна жінка намагалась дати хабар прокурору.Про це повідомляє прес-служба прокуратури Волинської області.Зловмисницю було затримано під час надання 15 тисяч гривень процесуальному прокурору за вирішення питання про перекваліфікацію вчиненого її родичем злочину на менш тяжкий.Про зроблену за кілька днів до того пропозицію надання неправомірної вигоди прокурор повідомив керівництво, відтак завдяки його принциповості правопорушницю було викрито і...
Суспільство
На Волині досліджуватимуть проби асфальту, укладеного за новою технологією при -14°С.У пошуках оптимального вирішення проблеми ямкового ремонту доріг, обласна державна адміністрація запропонувала нову технологію, котра дозволяє укладати асфальт при низьких температурах, а також знизити його собівартість, - повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.Нагадаємо, що нову технологію почали випробовувати на одній із найбільш проблемних діля...
Суспільство
Лучанин прийшов до Луцького сервісного центру МВС, щоб зареєструвати автомобіль, а виявилося, що авто розшукує Інтерпол. Про це повідомляють на сторінці Луцького сервісного центру МВС у Волинській області.17 січня чоловік звернувся до сервісного центру МВС щоб зареєструвати легковик "Citroen C5" 2002 року випуску. У процесі спеціалісти сервісного центру МВС встановили, що автомобіль перебуває в міжнародній базі розшуку. Було викликано слідчо-оперативну гру...
Суспільство
У Володимир-Волинському районі, на території П’ятиднівської сільської ради, триває будівництво сміттєвого полігону.  Його вартість – 12 мільйонів гривень. З них 5 мільйонів виділить держава, зокрема із Фонду охорони навколишнього природного середовища, повідомила прес-служба Волинської ОДА. «Потреба будівництва ще однієї черги полігону постала вже давно. Адже перша черга сміттєзвалища вже закрита, друга – прийматиме сміття лише 2-3 роки», – йдеться у повід...
Новини компаній
Технології постійно розвиваються, вони роблять наше життя комфортніше, безпечніше і цікавіше. Медицина також не стоїть на місці. Сучасний безконтактний термометр для вимірювання температури - це пристрій, який в недалекому майбутньому замінить всі ртутні і електронні термометри в кожній родині. Чому ртутні та електронні термометри відходять у минуле? Ртутні моделі йдуть в минуле з кількох причин: незручність вимірювання, треба довго чекати на результат, а...
Суспільство
"Укрзалізниця" цього року запланувала підвищити вартість квитків у декілька разів. Про це розповіли в ефірі ТСН.“Таким чином, протягом 2019 року ціни на квитки планують піднімати двічі - на 12% у квітні і на стільки ж у жовтні. Крім того, компанія має намір підвищити вартість пасажирських перевезень ще на 13-20% в залежності від категорії поїзда і типу вагона”, - розповіли у студії.Нагадаємо, у липні 2018 року стало відомо, що в Україні протягом найближчих...
Суспільство
На КП "Волиньприродресурс" - обшуки. Про це повідомили у прес-службі "Волиньоблради".За попередньою інформацією, обшуки здійснюють працівники СБУ з Київської області.Нагадаємо, КП «Волиньприродресурс» створила Волинська обласна рада. Це підприємство позичило 62 мільйони гривень на дозволи для видобутку бурштину й торфу на Волині у київського підприємства «Ізумруд», яке займається обробкою коштовного каміння і яке пов'язують з групою «Приват» олігарха Ігоря...
Кримінал
Волинянин намагався перевезти через митний пункт пропуску «Ягодин» стоматологічне обладнання вартістю 1,8 мільйона гривень.Про це повідомили у прес-службі Волинської митниці ДФС.Чоловік намагався ввезти на митну територію України без сплати митних платежів 600 упаковок багатошарових цирконієвих дисків. Посадові особи управління протидії митним правопорушенням виявили їх серед іншого краму, який громадянин офіційно задекларував під час в’їзду «червоним» кор...
Суспільство
Між селищем Голоби та селом Свидники Ковельського району сталася ДТП.Про це Інформаційному агентству ВолиньPost повідомили очевидці події.Ймовірно, через складні погодні умови водій білого мінівену не впорався з керуванням та злетів у кювет.На місці працює патрульна поліція.Деталі – згодом.