Рецепт успіху та заповітна мрія шоумена Жори Потапчука

Розпочинати Новий рік потрібно з успішних історій. А хіба не є успішною людина, яка займається улюбленою справою і на цьому вміє "робити" гроші, а іншим створювати настрій? На відверту розмову з «Творчим Луцьком» погодився ді-джей, MC, шоумен Жора Потапчук.

 DSC_3142

- Існує думка, що ді-джеї – це люди, які відмовились від типової «схеми» життя (сім’я, робота з дев’ятої до шостої). А з чого і як саме почався твій кар’єрний шлях?

- Я приїхав до Луцька  у 2004 і відразу, можна сказати, потрапив саме у цю сферу. Мій далекий родич працював у звукорежисерській студії. Мама попросила його взяти мене до себе, аби «дитина не пропала». Мені було сімнадцять років, приїхав до Луцька з маленького закарпатського містечка Сваляви. Хтозна, як могло бути. А за графіком «з дев’ятої до шостої» я пробував жити, але не зміг. Мій коефіцієнт корисної дії був рівним нулю.

- Які етапи твого «становлення» були пройдені, аби досягти того, що маєш зараз?

- До появи перших результатів пройшло 10 років. Це необхідний час, аби вчитися, пробувати. Спочатку я був «рабом» від слова «работник», «принеси-подай». Уявлення, як працювати з технікою я не мав жодного. Я спостерігав, як вони все підключають, як воно працює. Цікавість взяла верх. Це співпало у часі з революцією 2004, коли вийшло студентство в Києві на Майдані. Ми, звичайно, допомагали. Тоді у мене почалося справжнє навчання. Моя перша дискотека відбулась на Театральному майдані наприкінці 2004 року. Хлопці мене залишили. Сказали: «Ось тобі диски, дисковий програвач, ось канал виводити музику». Тоді було дуже холодно, а мені було весело і приємно, коли дівчата принесли рукавички, щоб я не мерз. З тих пір почав освоювати різні види апаратури, навчатися певним темам. Був ще період, коли від університету ми організовували вечірки в одному закладі («кузні ді-джеїв Луцька»). Я прийшов до директора і сказав: «Хочу навчитися бути ді-джеєм». Допоміг тоді ді-джей Шустрий. Це був час, коли швидкість скачування сягала 128 КБ/сек, і ми качали певні речі цілу ніч.

- А були моменти, коли все хотілося кинути?

- Були моменти, коли не було роботи.

- Як з’явилося ім’я «Salvador»?

- Відразу. 2007 року я вирішив взяти нікнейм від дуже крутого дядька, сюрреаліста Сальвадора Далі. Прочитавши його «Щоденник генія», я зрозумів, що він не боявся на публіці бути не таким, як всі. Це моє кредо, якого я намагаюсь дотримуватися. Я реалізовую його в творчих речах, поведінці, житті, також воно стимулює мене розвиватися.

У ставленні до людей, які працюють у сфері розваг, існує багато стереотипів. Як ти з цим справляєшся?

- Мені відразу стає смішно. Багато людей вважають, що ді-джей чи MC – це не професія і кожен може «вийти і поговорити». Я завжди кажу таким людям, що можу дати 20 хвилин за мікрофоном і нехай говорять. Коли я розпочинав, працювати ді-джеєм було майже неможливо. Тоді було на весь Луцьк десь 15 ді-джеїв, музику було важко знайти, кожен трек ми відшуковували, часом їздили в Київ купувати диски. В той час у вільному доступі знайти хорошу музику було дуже важко. Та і зараз 90 % музики в інтернеті - це шлак. Люди думають, що ми просто скачуємо і ставимо. Насправді ти знаходиш трек, а потім ще його ріжеш, аби лишити якісну частину. Ще одним упередженням є думка, що ді-джеї тупі. У Луцьку більшість ді-джеїв мають вищу освіту, і для них це не «бумажка». А в деяких і по дві освіти.

- А як ти розвиваєшся як особистість?

- Я любив і люблю читати. З останнього – романи Джорджа Орвелла «1984», Рея Бредбері «Вино з кульбаб», перечитав «Дивний новий світ» Хакслі. Книга повинна розвивати уяву і словниковий запас.

- Ти стежиш за "появою" і розвитком інших ді-джеїв?

- Якщо вони готові вчитися, а я бачу в них колег, а не конкурентів. З більшістю у мене нормальні відносини. Нова хвиля ді-джеїв, на жаль, «молоді і талановиті». От в лапках талановиті. Є молоді люди, які зовсім недавно почали, але потрібно з повагою сказати, що вони швидко вчаться.

- То ді-джеїнг в Луцьку розвивається в напрямку успіху?

- Не сказав би. За останні роки три у нас з’явилося 2 нових ді-джеї.

- Ти стикався з явищем «заздрість»?

- Звичайно! Про мене такі чутки по місту ходять, що самому цікаво. Я знаю, що маю певну славу. Але є я на роботі і є я в житті. Ми артисти. Ми створюємо образ. Ти не можеш бути відкритим для людей. Неодноразово запитували, а «з чого він живе». Говорити про те, як живуть і скільки заробляють інші люди, - це улюблена тема. Про мене говорять, що я постійно «зависаю», «несерйозний», з дівчатами. Але я не бачу сенсу і потреби когось переконувати в іншому. Колись я намагався, зараз ні.

- Ти активний в громадському житті?

- Раніше був активний, зараз вже менше. Та я завжди готовий допомогти, коли з певною ідею звертаються. Якщо мій «войс» буде потрібен для вояків, для дітей, просто наберіть і я зроблю все, що в моїх силах. Ми з ді-джеями Луцька плануємо підтримувати волинський спеціалізований будинок дитини. Дати 200-300 гривень може кожен із нас, можливо, проведемо якусь акцію.

- У Луцьку є сформована «творча тусовка» ді-джеїв?

- Нема, звичайно, такого як у Львові. У них там справді є тусовка, яка періодично збирається. Але якщо ми маємо якусь справу, то, принаймні, ті, хто один з одним співпрацюють, домовляються.

- Чи намагаються спокусити ді-джея чи MC дівчата в клубі?

- Так. І я реагую як нормальний здоровий чоловік. І від цього, певно, всі чутки. Але це і є робота. Я обійму за талію, вщипну, скажу комплімент, підколю, посміхнусь. Люди це бачать і вважають, що «бабнік». А моє особисте життя нехай лишається «поза публікою». 

- Музичні вподобання збігаються з професійними?

- Я меломан і слухаю якісну музику. Гі#но слухати я не буду. Ще українському можна дати фору, бо воно наше. Українська електронна музика розвивається дуже слабо, чого не можна сказати про рок. Я починав теж з року, слухав Death metal і грав на нервах. У нас був гурт, який називався «Галас». Я там був звукорежисером. Вже другий рік працюю ведучим на рок-фестах, то ж можу сказати, що рок-музика для мене нічим не гірша від електронної.

- Які враження отримав від цьогорічного «Бандерштату», де ти був ведучим?

- Я позаминулого року вів нічну «тиху» сцену, а минулого – Urban (денна сцена, де виступали представники «важкої» музики – прим. жур.). Під час виступів на Urban сцені було дуже спекотно. Я розумів, що це «некомерційний» саунд, що це для певної групи людей. Така сцена повинна бути. Щодо «Бандерштату», я б робив фестиваль «нон-стоп». Давав також можливість представити і електронну музику, і різні варіанти «некомерційної» (drum and bass, House). Більшість стилів електронної музики не розвиваються, тому що люди про них не знають. Вони її не розуміють. Натомість участь у таких фестивалях – це можливість перевірити свої сили, вміння виступати перед публікою, показати себе.

- Що є найскладнішим і найлегшим у роботі ді-джея чи MC?

- Найскладніше – різного роду хвороби, які з часом «випливають». Тут і втрата слуху, і проблеми з суглобами, і з печінкою (всі не «без гріха»). Не всі витримують працювати і вдень, і вночі. Важко довести людям, що ти інший. Але потім ти перестаєш це робити. З найлегшого – заводити знайомства, розширювати кругозір. Всі найкорисніші знайомства у мене відбувалися під час тусовок. І в нашій сфері гроші не головне, головне - зв'язки.

У якій сфері ще хотів би себе спробувати?

- Якщо чесно, хочу колись відкрити свій ресторанчик, неординарний. Це ідея, яку я розписав. Подібного не бачив. Інша ідея – мати маленьку звукорежисерську студію. А щодо мрій – максимально багато подорожувати і підкорити вершини всіх континентів. Але я розумію, що, враховуючи ситуацію в нашій країні, це поки не на часі.

P.S. Цитата: "А далі прошу написати з моїх слів. Я чекаю на «об$ираю#і» коментарі від тих, хто буде це читати. Я сподіваюсь на коментарі на кшталт «він ніхто». Це означатиме, що я на правильному шляху". 

1 (1)

У час новорічних свят прийнято бажати здійснень мрій. Ми вам нагадуємо, що без власних докладених зусиль мрії не збуваються. Працюйте - і будете мати!

З вами був «Луцьк Творчий». До нових знайомств!

Текст: Елла Яцута

Фото: Любомир Безручко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
286 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Громадяни України зможуть подорожувати до Грузії, використовуючи тільки внутрішні паспорти у вигляді ID-карт. Про це повідомляє "etcetera". УГОДА. Кабмін затвердив проект угоди з Грузією про безвізові поїздки за внутрішніми паспортами. Згідно з новим порядком, українці зможуть відвідувати Грузію на підставі внутрішніх ID-карт, якими в подальшому планують замінити звичайні паспорти громадян. КОРИСТЬ. Уряди обох країн впевнені, що нова угода призведе до зрос...
Суспільство
Сьогодні, 19 вересня 2018 року, Кабінет Міністрів України запровадив нові підходи до працевлаштування безробітних. Постанова „Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації та припинення реєстрації безробітних, ведення обліку осіб, які шукають роботу” уточнює нові підходи до роботи центру зайнятості, - пише прес-служба Мінсоцполітики. Зазначена постанова розроблена Міністерством соціальної політики на виконання завдань, передбачених Середньостроковим...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Суспільство
Концерт симфонічного оркестру «Lords of the Sound», який мав відбутися 25 вересня у Волинському облмуздрамтеатрі, скасували.Про це інформують організатори дійства.Ті, хто вже придбав квитки на концерт, мають можливість здати квитки і повернути власні кошти. Квитки приймаються на місці їх придбання. Ми вже повідомляли, що київський симфонічний оркестр Lords of the Sound за найкоротші строки покорив своїм професіоналізмом, шармом та харизмою не лише Україну,...
Суспільство
В одному із сіл області на узбіччі дороги, навпроти місцевого бару, без свідомості лежить дівчинка, на вигляд років 13-ти. Про це інформує Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф."Виклик надійшов до центральної оперативної диспетчерської о 20.40, а о 20,48 лікарська бригада ЕМД вже оглядала непритомну пацієнтку. Лікар ЕМД не виявив ознак травм, насильства, проте відчув від підлітка різкий запах алкоголю.Медики негайно по...
Суспільство
Цього року на дорогах Волині з'являться 20 відеокамер. Пристрої з’являться на шляхах державного значення. Серед них: Ковель-Ягодин, Луцьк-Львів, Устилуг-Луцьк-Рівне, Луцьк-Маневичі-Дольськ, - інформує "12 канал". На це планують витратити 365 тисяч гривень. За повідомленням Патрульної поліції, для реальної боротьби з порушеннями на дорогах згодом будуть залучати фіксатори швидкості: Труки та Візири. Якщо перші працюють відразу в двох діапазонах – аналоговом...
Партнерський матеріал
Інтернет-магазин Kasta є одним з найбільших майданчиків електронної торгівлі в Україні. По всій країні діє 91 офлайн-відділення, одне з них базується в Луцьку. Центри обслуговування клієнтів покликані мінімізувати ризики під час шопінгу в Мережі. Незважаючи на те, що український ринок е-commerce розвивається і показує щорічний приріст, багато хто досі скептично ставиться до покупок у Всесвітній павутині. Серед найпоширеніших аргументів проти – неможливість...
Суспільство
20-24 вересня у Луцьку відбудеться Чемпіонат України зі спортивного орієнтування. Про це повідомляє прес-служба Волинського центру туризму, - пише Перший. Відбуватимуться змагання в обласному Центрі туризму, спорту та екскурсій. Урочисте відкриття Чемпіонату України зі спортивного орієнтування - 20 вересня 2018 року о 15:00 год в Луцькому замку. Відразу після відкриття розпочнуться старти на спринтерських дистанціях, підготовлених організаторами змагань в...
Влада
У Луцьку хочуть затвердити автоматизовану систему оплати проїзду та обліку пасажирів у громадському транспорті Луцька. Програма розрахована на 2018-2019 роки. Її суть в тому, аби ввести безготівковий розрахунок. Таких нововведень вимагає законодавство. Це питання 19 вересня розглядали під час засідання постійної комісії з питань фінансів та бюджету, - пише "Конкурент". Вісім перевізників, які є у Луцьку, не заперечують щодо впровадження системи, – зазначи...