• Головна
  • Відлетіла у засвіти душа відомого волинського педагога
15:25, 5 січня 2017 р.

Відлетіла у засвіти душа відомого волинського педагога

На 82-му році життя обірвався життєвий шлях Алли Сергіївни Стасенко, відомого волинського педагога, заслуженої вчительки України.

Невтомній, самовідданій праці на педагогічній ниві вона віддала половину свого життя, -повідомляє Голос України.

Народилася А. С. Стасенко 10 листопада 1935 року в Маріуполі на Донеччині. В одинадцять років вона втратила свою маму і з п’ятирічною сестричкою зазнала гірких поневірянь повоєнного сирітського дитинства. У 1953 році закінчила педагогічне училище, мріяла вступити в Київський університет імені Тараса Шевченка. Але матеріальна скрута і необхідність підтримувати молодшу сестру змусили її обрати трудовий шлях. Вона звернулася до Міністерства освіти України з проханням направити її в ті райони, де особливо гостро відчувалася потреба у шкільних вчителях. Так міська дівчина, яка ніколи не знала і не бачила сільського життя, отримала призначення на Волинь, у село поліської глибинки Дольськ Любешівського району.

Відтоді доля А. С. Стасенко назавжди пов’язалася з Волинським краєм. Найдовшим і особливо плідним періодом її педагогічної діяльності стала робота в Луцькій середній школі-інтернаті, де вона пройшла шлях від вихователя до директора. На початку їй дали найскладніший восьмий клас, у якому ніхто з педагогів не хотів працювати — некерований, з постійними порушеннями дисципліни, зривами уроків, небажанням вчитися. Великих зусиль потрібно було докласти виховательці, аби знайти ключі й підходи до своїх вихованців, зрозуміти причини такої їхньої поведінки, виправити її. І поступово вона побачила перші результати своїх намагань, а згодом, після поповнення класу новими учнями з кращих інтернатів Волині, цей клас став кращим у школі, п’ять його випускників стали, переважна більшість закінчила вищі навчальні заклади.

У вісімдесяті — на початку дев’яностих років Алла Сергіївна очолювала Луцький інтернат. Педагогічний колектив школи під її керівництвом здобув широке визнання, став ініціатором багатьох новаторських справ, прогресивних підходів і методів у навчанні й вихованні учнів. А. С. Стасенко була удостоєна звання відмінника освіти України, урядових нагород і відзнак Міністерства освіти, їй було присвоєно почесне звання заслуженої вчительки України.

Алла Сергіївна Стасенко відзначалася великою добротою, чуйністю, постійною готовністю прийти на допомогу тому, хто її потребував. Життєствердний оптимізм і стійкість вона зберегла до останнього свого подиху. Її світлий образ, діяння і справи назавжди залишаться в пам’яті вдячних вихованців, рідних і близьких, усіх, хто знав цю прекрасну людину.

Вічна пам'ять Педагогу!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вчитель #Стасенко #некролог #педагог
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...