• Головна
  • Дітей "бізнесменів" не бажають харчувати безкоштовно
17:58, 10 січня 2017 р.

Дітей "бізнесменів" не бажають харчувати безкоштовно

Загальна вартість харчування учнів 1-4 класів коштує близько 35 мільйонів гривень. З цієї суми лише 4,5 мільйона забезпечує міський бюджет для дітей пільгових категорій.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів 10 січня.

Зокрема, депутати розглядали видатки на освіту міста. Всього, повідомила директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова, на освіту міста цьогоріч мають витратити 337 мільйонів гривень, з них 243 мільйони – освітньої субвенції. Решта видатків забезпечується з місцевого бюджету.

Читайте також про те, у скільки обійдеться бюджет для Луцька.

Дискусію викликало питання оплати харчування дітей 1-4 класів. Ще з минулого року безкоштовно в школах харчуються лише діти пільгових категорій. Харчування решти дітей лягає на плечі батьків. У 2017 році на харчування пільгових категорій дітей закладено 4,5 мільйона гривень.

Якщо ж запровадити співфінансування оплати харчування учнів 1-4 класів, то міському бюджету потрібно мінімум 15 мільйонів гривень на цей рік за формулою 50х50 (50% місто і 50% батьки).

«Не варто піднімати це питання», - вважає заступник міського голови Андрій Киця

Також Андрій Киця згодом підкреслив, що, можливо, варто визначити ще якусь категорію дітей, яка не визнана пільговою. Депутати пропонували передбачити хоча б частку співфінансування у розмірі 20%, проте це у міській раді все ж таки пропонують не робити.

«Якщо будемо годувати дітей забезпечених людей – бізнесменів і комерсантів, це буде не зовсім правильно. В школах виникають ситуації, коли діти, які не належать до пільгових категорій, і опиняються у важкій ситуації - директори знаходять, як цих дітей харчувати», - наполягав Андрій Киця.

Він зауважив: відколи міський бюджет припинив фінансувати харчування учнів, сума витрат на харчування зменшилася на 10-15%. Це сталося за рахунок того, що батьки обирають порції для своїх дітей: за 10, 12 чи 15 гривень і контролюють, наскільки дитина з'їдає порцію.

Врешті-решт, депутати вирішили повернутися до цього питання у лютому 2017 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...