• Головна
  • У Луцьку журилися, що жінок в українській політиці потрібно розглядати під лупою. Але вони радують око
08:42, 29 травня 2012 р.

У Луцьку журилися, що жінок в українській політиці потрібно розглядати під лупою. Але вони радують око

У чоловіка на шиї краватка, а у жінки – дім, діти та чоловік у краватці. Так у Луцьку окреслили одну з проблем представниць прекрасної статі  у політиці під час дискусії з приводу того, може бути жінка політиком-депутатом чи лише політичною технологією.

У Луцьку з’ясовували шанси жінок-кандидатів пройти до Верховної Ради під час парламентських виборів 2012 року. Голова громадської організації «Гендерний центр» Оксана Ярош доповіла про проблему гендерної нерівності жінок та чоловіків у політиці. Вона повідомила, що з 19 травня більш ніж 50 громадських організацій з усієї України об’єдналися у Мережу громадського контролю за гендерною рівністю на майбутніх парламентських виборах, активісти якої беруться за всебічний моніторинг виборчого процесу на парламентських виборах 2012 року, у тому числі і з погляду висунення жінок політичними партіями на мажоритарних округах та у партійних списках. Оксана Ярош наголосила, що їхня організація є позапартійною і заснована лише для підтримки жінок незалежно до їхньої партійної приналежності.

«У демократичному парламенті повинні бути представлені усі соціальні групи населення, різні пласти та зрізи. Тільки тоді парламент буде виразником волі народу. А якщо подивитись на нашу  Верховну Раду, то представництво жінок ніколи не було вищим 8%», – наголосила вона. За словами промовиці, жінок в українській політиці потрібно розглядати під лупою.

Проблемою є те, що жінок до виборчих партійних списків включають, але розміщують після 41 номеру (тобто майже за межею прохідності). Таким чином, більшість із них не має реальних шансів бути обраними, – констатувала Ярош.

Зачепили під час дискусії і Волинську область. До речі, з’ясувалося, що представництво жінок у Луцькій міській раді становить 15%, що удвічі більше від кількості жінок у ВР. Також Оксана Ярош розповіла, що згідно із попередніми даними, від Волині наразі знову поборотися за мандат депутата ВР має намір лише одна жінка – нинішня народна  обраниця Катерина Ващук, член Народної партії. А от у сусідній Львівській області уже є  вісім потенційний кандидаток у нардепи.

Активно висловився на цю тему депутат міської ради Андрій Осіпов, який прийшов на захід як гість. Він зазначив, що жінки-депутати радують його око. Осіпов акцентував увагу на нерівності конкуренції між чоловіками та жінками та чоловіками. Останні не думають про такі речі, як народити та виховати дитину, – нагадав він.

Незалежний політичний експерт Ілля Токаренко зазначив, що жінка актуальніша у громадській діяльності, а не у політичній. «Бо влаштовувати бійки у парламенті – це чоловіча справа», – зіронізував він.

Довідка:

Згідно з дослідженнями, проведеними в Україні,  зміна виборчої системи у Верховну Раду жодним чином не впливає на представництво жінок у парламенті. Хоча навіть згідно з  нормами ООН (які у нас не виконуються), у парламенті повинно бути не менш ніж 30% жінок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...