• Головна
  • ОСББ та встановлення теплових лічильників
16:36, 13 січня 2017 р.

ОСББ та встановлення теплових лічильників

Усе більше лучан відмовляється від послуг жеків, створюючи ОСББ. Тепер власники квартир самостійно вирішують, які проблеми в їхньому будинку потребують першочергового реагування. Сьогодні в країні заробітна плата громадян не встигає за стрімким зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги. Тому людей передусім цікавить економія.

Будинок на вулиці 8 Березня, 12, що в Луцьку, зведено 1938 року для вищого офіцерського складу радянської армії. Місцеві жителі розповідають, що в роки Другої світової війни тут був німецький штаб. Товсті стіни, висока стеля, просторі кімнати: кажуть, будівлю звели поляки за німецькими технологіями. Тому й не дивно, що вісімдесятилітній будинок на вигляд кращий за сусідню новобудову.

ОСББ та встановлення теплових лічильників, фото-1

У будинку 16 квартир. У деяких із них встановили індивідуальне опалення, а в реш­ті температура повітря ледь сягає 18 градусів. Попри те, що котельня, яка опалює будинок, розташована поряд, люди скаржаться, що у квартирах холодно.

«На котельню, що на 8 Березня, усі скаржаться. Чому в одному місті за однакового клімату одна котельня палить так, що люди змушені вікна відчиняти, а інша подає температуру, нижчу за норму? При тому всі платять за однаковими тарифами», – дивується лучанкаОльга Фесенко.

Люди навіть пластикові вікна поставили, та ситуацію це не покращило. На загальних зборах жителі вирішили встановити лічильник тепла. Адже тарифи постійно збільшуються, і платити за тепло, що на шляху до будинку обігріває теплотрасу, лучанам не по кишені.

«По консультацію жителі звернулися в Офіс розвитку кварталу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що на Генерала Шухевича, 6. Нам дали вичерпну відповідь на всі питання, розказали, які документи потрібно готувати, – розповідає член правління ОСББ Ольга Фесенко, яка майже 20 років живе в цьому будинку. – Тоді у нас виникла ще одна проблема. Вартість лічильника – майже 70 тис. грн. Будинок маленький, в основ­ному тут живуть пенсіонери, яким важко виділити на лічильник такі гроші. Тому ми знову звернулися в Офіс розвитку кварталу по допомогу».

Працівники Офісу розповіли про міську програму  капітального ремонту житлового фонду міста Луцька на 2015-2019 роки. Згідно з нею, ремонтні роботи відбуваються на умовах співфінансування: 60% залучають з бюджету, решту докладають мешканці. Фонд Ігоря Палиці допоміг жителям профінансувати їхню частку. Хоча людям було непросто виділити кошти з сімейного бюджету, але всі розуміли, що платити лише за реально спожите тепло набагато вигідніше. Ця економія становить від 10 до 30 відсот­ків.

Жителі стараються тримати будинок у належному стані. Власними зусиллями зробили піддашок над під’їздом, щовесни висаджують квіти. Найближчим часом планують замінити вісімдесятилітні вікна в під’їздах.

«У Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» діє проект «Сприяння розвитку ОСББ». Ми намагаємося підтримати мешканців у їхніх починаннях, особливо, коли це стосується енергозбереження та економії коштів», – зазначає Лілія Геніровська, працівник Офісу розвитку кварталу, що на Шухевича, 6.

Загалом на сьогодні у Луцьку вже зареєстровано та ефективно діє понад 300 ОСББ, із них 105 – за підтримки Фонду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...