• Головна
  • Як знизити платіжки за "комуналку" без субсидії
08:00, 14 січня 2017 р.

Як знизити платіжки за "комуналку" без субсидії

Торік вартість комунальних послуг рекордно збільшили за всі роки Незалежної України. Сім'я із трьох осіб, яка живе у двокімнатці на 50 квадратів, змушена витрачати понад 1700 гривень за опалення, воду та електропостачання, - повідомляє BussinesUA.

"Знизити витрати на квартиру можна лише, оформивши субсидію, або якщо не користуватися житлом взагалі. Що одне, що інше - тимчасові заходи. Дешевшати комуналка вже не буде, тому варто навчитися економити ці ресурси. При правильному підході можна заощадити більше 20 відсотків витрат щомісяця", - каже спеціаліст із особистих фінансів Олег Сич.

Вкрутіть енергоощадні лампочки

Встановлення світлодіодних лампочок може заощадити понад 30% електроенергії. Вони споживають у 10 разім менше за звичайні лампи розжарювання.

"Якщо звичайна лампочка бере 40 Ватт, то світлодіодна — 4. Такі варто встановити у першу чергу тим, у кого один член сім'ї проводить багато часу вдома. Наприклад, у декреті, на пенсії або працює не щодня. Як правило при такому стилі життя у зимовий період йде більше енергії на освітлення кімнат", - пояснює Олександр.

Якщо збираєтеся купувати нову побутову техніку, то варто обирати пральні машини, холодильники й іншу електроніку ААА+-класу. Вона економніша, але коштує дорожче.

Купіть аератор

Аератор — пристрій для економії води. Він коштує від 100 грн. Виглядає, як насадка на кран. Аератор обмежує тиск води. У такий спосіб споживання води за місяць падає на 2-3 кубометри. Зазвичай люди відкривають сильніше воду. Ніж це потрібно. Особливо це явище стало поширеним після набуття популярності кулькових кранів.

Користуйтеся електропристроями з розумом

"Варто звертати увагу на дрібниці, змінити свій спосіб життя. Наприклад, якщо не дивитеся телевізор, то варто вимикати його живлення, аби не горів світлодіод на його панелі й не працював трансформатор. Він тягне електрики як 15-ватна лампочка. Також не варто вмикати телевізор, щоб він працював для фону. Те ж саме стосується і комп'ютерів", - говорить він.

Тим, хто забуває вимикати із розетки електропристрої, бажано купити таймер. Він автоматично відключатиме телевізор чи комп'ютер від мережі. Коштує такий від 150 грн.

Не витрачайте дарма енергію

Не варто часто користуватися електрочайником, мікрохильовою піччю і газовою плитою.

"Щоб часто не кип'ятити воду, можна купити якісний термос і заливати в нього окріп. Це для тих, хто любить чай кожні дві години", - радить Олег Сич

Змініть бачок унітаза

Сучасні бачки для зливу води в унітазі розраховані на 12-15 літрів. Не завжди потрібно зливати саме таку кількість води. Аби заощаджувати на цьому варто придбати бачок із двома кнопками або окрему економсистему. Вона подаватиме за потреби менше води. Таким чином можна буде зекономити у місяць до 200 літрів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...