20:21, 15 січня 2017 р.

Таємниці числа 3200

Мінімальна зарплата - 3200 гривень, як і прогнозувалося, принесла багато сюрпризів, і більшість з них не вельми приємні.

Що ж приховує за собою це таємниче число, котре уряд Володимира Гройсмана вважає неймовірним досягненням, -  пишуть Патріоти України.

З вуст уряду ми весь час чуємо про суму 3200 грн. в місяць, але це сума до оподаткування. Тому розрекламовані 3200 насправді перетворюються в 2500. Плюс до цього ще є безліч "але".

По-перше, підвищення торкнеться тільки тих, чиї зарплати на даний момент нижче 3200 грн. За словами виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера Олега Устенка, на те, щоб прив'язати всю тарифну сітку бюджетників до цієї бази, в бюджеті просто немає грошей. Нагадаємо, що тепер перший розряд Єдиної тарифної сітки дорівнює не мінімальній зарплаті, а прожитковому мінімуму, тобто 1600 грн. А 3200 буде "набиратися" за рахунок різних доплат, надбавок і премій.

По-друге, говорить економіст Андрій Мартинюк, бізнес спробує обійти закон, звільняючи співробітників або переводячи їх на півставки.

По-третє, навіть якщо буде зроблено все "по закону", про реальне збільшення доходів не йдеться. Просто частина чорної зарплати буде переведена в білу, але на загальну суму, виплачену конкретному співробітнику, це ніяк не позначиться. За словами економіста Олександра Дудчака, для зростання реальних доходів населення немає ніяких підстав, адже ні зростання виробництва, ні зростання експорту не планується. Треба розуміти, що, підвищуючи мінімалку, уряд керується виключно про збільшення податкових надходжень.

А основне: зростання мінімальної зарплати знизить розміри субсидій населенню. Адже вони призначаються, виходячи з офіційних доходів громадян, які завдяки зростанню мінімалки будуть тепер частково вибілені.

Найбільші сюрпризи зростання мінімалки принесло фізособам-підприємцям (ФОП) - недарма зараз вони беруть в облогу податкові в надії швидко закрити свої контори. 

"Таке враження, що всі ці зміни були затіяні саме для призупинення діяльності ФОП, - обурюються соцмережі. - Є діяльність чи ні - все одно плати. А закритися не так-то просто. Спочатку потрібно йти до реєстратора, черги на кілька годин, але тут кому як пощастить. Після того, як закриття зареєстровано, йдете в податкову і здаєте свідоцтво про Єдиний податок або виписку, якщо такі є. Заздалегідь потрібно купити заяву про перехід і скасування єдиного податку. Заповнений бланк заяви та свідчення здаєте в канцелярію податкової, потім здзвонюєтеся зі своїм інспектором, уточнюєте, чи немає заборгованості і чи потрібно написати заяву на перевірку. Після цього здаєте звіти раз на рік, поки не пройдете перевірку".

Всім, кому не вдалося закритися в грудні, за січень доведеться заплатити. Так що в січні бюджет чекає збільшення податкових надходжень. А далі що?


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...