• Головна
  • Квартира на ніч: ціни, умови, пропозиції
20:09, 16 січня 2017 р.

Квартира на ніч: ціни, умови, пропозиції

Подобова оренда – дуже зручний, хоч і не зовсім дешевий, спосіб вирішення житлової проблеми. Безумовно, йдеться про житло не на щодень, а на особливі випадки: відрядження, романтичну зустріч або святкування.

Ринок подобового житла у Луцьку надзвичайно розмаїтий. Квартир багато. Вони – різногабаритні, по-різному укомплектовані й різновартісні.

Як нам розповіла ріелтер, котра забажала бути не названою, подобове житло користується неабияким попитом.

«До нас їздять іноземці, які хочуть знімати квартири, а не зупинятися в готелях. А також є люди, які часто бувають у відрядженнях. Квартира - зручніше, ніж готель. Тут можна самому приготувати собі їсти, пожити в домашніх умовах. У мене є подружжя, яке періодично хоче побути наодинці. І поки дітей доглядає бабуся, вони орендують житло.»

ФОТО 1

ФОТО 1

У подобових квартирах, як і в готелях, є свої часові графіки і правила. Заселення відбувається зазвичай з 13-ї години, виселення – до 12-ї. Помешкання має бути чистим. Клієнту пропонується підписати договір, в якому зазначені умови оренди й відповідальність у випадку пошкодження майна. Орендодавці також вписують паспортні дані клієнта. І, як з’ясувалося, іноді можуть взяти його паспорт у заставу. Це, звичайно, незаконно. А мотивують вони це недобросовісністю: «Є люди в нас різні: хороші і не дуже. Не вгадаєш. Але вже більш-менш їх бачиш. Бо є напрацьована база. Є ті, які їздять постійно.

Буває таке, що виїжджають і потім цілий день прибираєш. Бо курять у квартирі, прийшли насправді туди «погуляти», хоча, під святкування ми не даємо квартири. Але люди дурять і святкують. Можуть зробити там будь-що.

Серйозні клієнти не втікають і збитки можуть відшкодувати. А дехто лишає ключ під килимком або й втікає не зачиняючи дверей. Чи продовжує оренду ще на день, каже, що гроші пізніше доплатить, а потім немає ні їх, ні грошей. Але таке роблять місцеві, луцькі. Таких уже знаєш. Вони орендують під гулянки.»

ФОТО 2

ФОТО 2

Подобові квартири обладнані всім необхідним. Є меблі, побутова техніка, постільна білизна, інтернет. Помешкання можна вибрати скромні, а є і для віп-відпочинку. 

Залежно від ремонту, укомплектування квартири, кількості кімнат і ліжкомісць формується ціна.

ФОТО 3ФОТО 4

«Влітку найдешевша оренда 1-кімнатної квартири обходилася у 180 грн за добу. Це переважно «хрущівки». Зараз вони коштують 230-250 грн, бо подорожчали комунальні послуги. Ціна на хороші квартири вища: 1-кімнатні – від 350 грн, 2-кімнатні – від 450 грн., 3-кімнатні – 550 – 600 грн. за добу.

Якщо дешева квартира – це косметичний ремонт, то дорога – переважно у новобудовах, з автономним опаленням, євроремонтом, хорошими меблями. 

Фото 6

Фото 6

Але є й такі квартири, яких насправді не існує. Їх рекламують, виставляють фіктивні фото. Беруть завдаток. А коли людина приїжджає, телефон т.зв. орендодавця відключений, селитися немає куди.

Вберегтися від обману важко, але можливо. Якщо у вас є знайомі, які можуть подивитися квартиру перед бронюванням, це один із засобів безпеки. Як правило, шахраї відмовляються показати квартиру наперед під будь-якими приводами. Наприклад, кажуть, що там зараз живуть люди і це неможливо,» - розповіла наша співрозмовниця. Врахуйте також, що шахраї можуть працювати дистанційно і перебувати навіть в іншому місті. Спробуйте шукати житло через знайомих. Так надійніше.

ФОТО 7

ФОТО 7

Подобові квартири рідко здають самі власники. Якщо це їхній бізнес, якщо у них не одне житло в оренді, то їм дійсно вигідно цим займатися.

«Одну квартиру здавати подобово досить затратно, - каже ріелтер. – Тоді ліпше її віддати у тривалу оренду. Бо якщо щодня заселяються інші люди, помешкання треба поприбирати, замінити білизну, рушники, подбати про побутову хімію. Якщо є персонал, який прибирає, йому треба платити зарплату. Крім того, постійно є витрати на рекламу.»

Тож, подобово здають квартири ті, хто їх попередньо взяв у тривалу оренду. Це можуть бути або приватні підприємці, або агентства нерухомості. Вони сплачують відповідні податки і напрацьовують базу клієнтів. 

Фото 8Фото 9

Подобова оренда у свята – окрема тема. Ціни й умови тоді інші. Для того, щоб усамітнитися, наприклад,  новорічної ночі, вам необхідно мати щонайменше 1500 грн. лише на житло. Стільки коштує 2 доби перебування в 1-кімнатній квартирі. У 4500 грн. обійдеться 3-кімнатна. Її вам нададуть також на 2 дні і не інакше. А дехто ставить обов’язкову умову - навіть триденну оренду. Як нам пояснила ріелтер, такі правила діють не лише у Луцьку, а у всіх містах. Орендодавці таким чином себе застраховують. Адже зрозуміло, що на свята люди винаймають житло для розваг. А отже, наслідки можуть бути різні. Крім того, після свят на подобову оренду попит різко знижується. І Новий рік – це можливість заробити.

Чи здають у Луцьку подобово будинки? Здають, але пропозицій в рази менше. 

ФОТО 10

ФОТО 10

Власники будинків все-таки більше зацікавлені здавати їх у тривалу оренду.

Текст Ірини Кунинець, фото взяті з інтернет-мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ : Оренда житла у Луцьку: поради експерта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...