• Головна
  • Проти директора Заповідника «Старий Луцьк» Тараса Рабана порушили ще одну кримінальну справу
17:10, 29 травня 2012 р.

Проти директора Заповідника «Старий Луцьк» Тараса Рабана порушили ще одну кримінальну справу

Проти директора Державного історико-культурного заповідника в місті Луцьку Тараса Рабана порушили ще одну кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Про це повідомляє інтернет-видання «Під прицілом».

Відповідну постанову виніс заступник прокурора міста Луцька Валентин Агайбіров, розглянувши матеріали перевірки дотримання вимог законодавства при нарахуванні плати за оренду, суборенду будівель, приміщень на території Державного історико-культурного заповідника у м.Луцьку.

Зокрема, в результаті перевірки встановлено, що пам’ятка національного значення Монастир Бригіток, який знаходиться на території Заповідника і стоїть на балансі державного відомства, використовувався в корисливо-комерційних цілях.

Так, 1 січня 2006 року у частину приміщення площею 128 кв.м. за адресою вулиця Кафедральна, 16, директор Державного історико-культурного заповідника Тарас Рабан заселив приватну фірму «Ретро». Відносини юридичної особи та державного відомства було оформлено у встановленому правовому порядку. Тим часом, стало відомо, що власницею даної фірми «Ретро» є рідна сестра Тараса Рабана Галина Приймак, якій він згодом допоміг захопити решту приміщення Монастиря Бригіток. Отож, діючи з корисливих мотивів в інтересах третіх осіб директор Заповідника дозволив сестрі розмістити у приміщенні площею 546 кв.м. столярний цех. Проте, Тарас Рабан вирішив не укладати ніяких договорів і не стягувати з близької родички орендної плати. Таким чином, підприємець Приймак провадила свій бізнес у самісінькому центрі історико-культурного заповідника без будь-яких дозвільних документів з 1 червня 2007 року по 1 травня 2012 року. Внаслідок цього, недоотримано надходжень від орендної плати в обсязі 367,465 тисяч гривень, чим Заповіднику завдано збитків на загальну суму 183,732 тисячі гривень та державі на 183,732 тисячі гривень.

Отож, прокуратура міста Луцька вирішила, що відсутність укладених договорів на оренду приміщення Монастиря Бригіток з ПФ «Ретро» вказує на зловживання директором Державного історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» Тарасом Рабаном службовим становищем. Виявлених ознак злочину стало достатньо для порушення кримінальної справи. Тим часом, підлило масла у вогонь і те, що власницею фірми виявилась рідна сестра Тараса Рабана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...