• Головна
  • Лучанам заборонять прописуватися на дачах...
21:15, 20 січня 2017 р.

Лучанам заборонять прописуватися на дачах...

У Луцьку пропонують затвердити порядок переведення садових та дачних будинків, що відповідають будівельним нормам. Відповідний проект рішення озвучив депутат міської ради Микита Рабан сьогодні, 20 січня, під час засідання постійної комісії з питань земельних відносин та земельного кадастру. Про це йдеться на сайті Волинського інформаційного порталу.

Рабан розповів, що зараз розглядаються звернення кількох громадян, які зібрали повний пакет документів щодо переведення їхніх садових будинків у дачних районах міста у житлові. Причину зміни цільового призначення вони пояснюють тим, що, проживаючи у цих приміщеннях, люди не мають змоги користатися своїми правами на реєстрацію та участь у виборах.

За постановою Кабінету Міністрів України, жителі вказаних будинків можуть перевести будинки у житлові та приписатися там за рішенням місцевого виконкому. Утім, в самій постанові депутати допустили колізій, не зазначивши процедуру, за якою це має відбуватися. Це й призводить до того, що жителі дачних будинків не можуть скористатися своїм правом.

«Зараз, як мінімум, у Луцьку є три дачних масиви: на Дубнівській, Львівській та Володимирській вулицях. Станом на сьогодні уже четверо громадян стикнулися з цією проблемою. Тож пропоную підтримати цей проект», – сказав Рабан.

Натомість управління архітектури міста не підтримує таку пропозицію, пояснюючи це тим, що згодом існує ймовірність того, що мешканці захочуть реконструювати приміщення. Утім, на землі під садівництво будь-яке будівництво заборонене.

«Якщо садове приміщення стане житловим будинком, то газовики повинні прокласти до нього газопровід, чого не можна робити у дачних масивах», – пояснили в управлінні.

Микита Рабан зауважив, що нині люди хочуть лише зареєструвати приписку та стати повноцінним виборцем луцького округу. Ні газифікувати масив, ні розширити дорожні шляхи цим проектом рішення потенційні лучани не зможуть.

Начальник юридичного управління міськради Олександр Рачков на це відповів, що люди, які мають дачі на околиці Луцька, точно зареєстровані в селі, а мають приписку у місті.

«Тоді навіщо приписуватися? Треба змінювати призначення цілого масиву, вносити зміни в генплан. Тоді проблем виникне ще більше», – сказав Рачков.

Про те, що постанова Кабміну не досконала, наголосив і начальник управління земельних ресурсів Сергій Шабала. Так, за його словами, нормативний акт приймали власники дачних будинків у Конче-Заспі, для того, аби узаконити ці будинки. Отож, у цьому контексті говорити про дачні будинки у Луцьку взагалі недоречно, та й порівнювати дачі теж не варто.

У підсумку члени комісії утримувалися від голосування, цим самим не підтримавши проект рішення.

«Ми знову ввели би людей у законодавчу колізію, якщо підтримали б проект», – додав голова комісії Євген Ткачук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцьк #дачнібудинки #прописка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...