• Головна
  • Луцька міськрада не висловилася проти встановлення щоденної пені за несплату комунальних послуг
16:31, 30 травня 2012 р.

Луцька міськрада не висловилася проти встановлення щоденної пені за несплату комунальних послуг

Депутати Луцької міськради не підтримали звернення до Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України з вимогою не допустити запровадження практики нарахування пені за невчасну оплату житлово-комунальних послуг, внесене фракцією ВО «Свобода».

Про це повідомляє «Під прицілом».

Як відомо, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 19 квітня 2012 року оприлюднило проект Закону України "Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги (щодо нарахування пені за несвоєчасну та/або не в повному обсязі внесення плати за житлово-комунальні послуги)».

Згідно з цим документом, у разі несвоєчасного (або не в повному розмірі) внесення плати за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплачувати пеню в розмірі 0,1% від суми простроченого платежу, яка нараховується за кожен день прострочення, але не більше, ніж загальна сума заборгованості. Зміна встановленого розміру пені за погодженням сторін не допускається.

Як відзначив голова фракції ВО «Свобода» Святослав Боруцький, ухвалення такого законопроекту лише призведе до збільшення суми заборгованості споживачів житлово-комунальних послуг, а для малозабезпечених громадян перетворить цю заборгованість у безнадійну, внаслідок чого можливе її стягнення за рахунок належного цим особам житла та іншого майна.

Його підтримав депутат Андрій Осіпов.

Однак більшість депутатів не наважились захистити мешканців міста від щоденної пені за несвоєчасну сплату комунальних послуг. Проти виступили й представники міської влади. У підсумку проект рішення підтриманий не був.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...