17:15, 24 січня 2017 р.
Війна з героями: як в Україні знищують пам'ять
Вночі 24 листопада 2016 року у Луцьку відбулася сумна подія. Згоріла частина стели, встановленої на честь Героїв Небесної сотні та лучан, які загинули у війні з російськими агресорами на Сході. Зараз стелу оновили, а причиною пожежі в поліції назвали версію самозаймання від лампадки. Не всі лучани повірили у таку інтерпретацію. З іншого боку, є громадські організації та активісти, які мають іншу думку.
Так Ігор Гураль, голова громадської організації «Волинська ветеранська спілка політв’язнів і репресованих», вважає, що стела у Луцьку згоріла все-таки внаслідок умисного підпалу.
«Наша громадська організація та й багато інших лучан-патріотів переконані, що підпал таки мав місце. Просто тему вирішили не роздмухувати. Те, що в Луцьку можуть діяти антиукраїнські сили, не викликає особливого подиву. Свого часу в нас тут активними були комуністи Кононовичі, які їздили до російських бойовиків на Схід. Крім того, антиукраїнські сили не сплять, а мріють про знищення України. і їх є немало. Навіть на Галичині. Я не відкидаю, що недавнє знищення там польського пам’ятника є актом цих проросійських сил, які хочуть розпалити ворожнечу між поляками та україцями в цей непростий час. Що тоді можна казати за решту території України?», - вважає пан Ігор.
Насправді, події, пов’язані зі знищенням пам’ятних знаків, монументів чи стел, присвячених новітнім українським героям, набули значного поширення в Україні. Ось лише деякі з найбільш резонансних.
15 січня цього року черговий інцидент з проявом антиукраїнських настроїв стався у Кривому Розі. Невідомі біля стели Героям Небесної сотні спробували спалити прапор та переламати табличку з написом «Героям Слава!» Про те, що стела пошкоджена, поліції повідомили громадські активісти.
На початку жовтня 2016 року в Кременчуці невідомі намалювали свастику на стелі «Герої Небесної сотні».
У травні 2016 року невідомі особи пошкодили фрагмент Божої Матері біля стели Небесної сотні в Полтаві.
22 квітня 2016 року надійшла інформація з Рівного про те, що стела, присвячена Героям Небесної сотні, зруйнована внаслідок пошкодження автомобілем, який у неї врізався. В той же час явних слідів шин від авто помічено не було.
У лютому 2016 року зловмисники пошкодили вінки і букети з квітами біля меморіалу пам’яті Героїв Небесної сотні і воїнів АТО в місті Хмельницькому. Квіти були понівечені та розкидані по сусідніх газонах.
У листопаді 2015 року в Одесі у Місячному парку невідомі знищили алею, висаджену активістами на честь Небесної сотні. Вандали зламали близько сотні молодих лип, які були посаджені у квітні 2014 року.
У ніч на 12 серпня 2015 року у Луцьку переселенець з Донбасу розкидав вінки, побив лампадки і зняв хрест із місця поховання Василя Мойсея, який 20 лютого загинув на Майдані від ворожої кулі. Над могилою героя поглумився 32-річний чоловік, який до Луцька приїхав із окупованої Горлівки.
У середині серпня 2014 року в Сумській області зруйнували меморіальну дошку Небесній сотні.
Цікаво, що у більшості випадків знайти винуватців не вдається. Численні факти вандалізму над пам’ятниками українським героям свідчать про те, що п’ята колона в Україні існує. І у випадку нового наступу російських військ готова до дій. На жаль, в Україні досі живе чимало тих, хто щиро прагне її знищення і чекає приходу московських окупантів. Виною цьому в тому числі і слабка нерішуча політика української влади. Тож, якщо ми хочемо зберегти державність, не потрібно розслаблятися і чекати на чудо, а бути активними громадянами і брати на себе відповідальність за долю своєї країни.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:22
29 листопада
14:23
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
10:28
29 листопада
20:53
27 листопада
12:55
27 листопада
20:01
25 листопада
live comments feed...