• Головна
  • Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система»
ЛУЦЬК ТВОРЧИЙ
11:50, 28 січня 2017 р.

Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система»

ЛУЦЬК ТВОРЧИЙ

Ставлення до Андрія Мацкевича в Луцьку неоднозначне. Керівник спільноти «Наш Луцьк Лайф» в соцмережі «Вконтакте», організатор концертів та керівник проекту «NLL Promo Group» досить відомий серед активістів міста. Хтось задоволений співпрацею, хтось - ні, хтось, можливо, просто заздрить. Які ж мотивації, принципи та бачення розвитку музичного Луцька в самого Андрія, намагалися дізнатися журналісти «Луцька Творчого».

 -gGsEYSAGow

- Андрію, зараз в спільноті «Наш Луцьк Лайф» більше 25 тис. підписників. Як плануєш розвивати групу?

- «Наш Луцьк Лайф» є стартовим майданчиком для проектів «NLL NEWS», «NLL AWARDS», «NLL PROMO GROUP», школи відеоблогінгу, яку ми плануємо запускати. Сама спільнота відображає головні новини Луцька (чесні, бо ми нікому не належимо!) Та все ж за допомогою інших своїх проектів ми заохочуємо «виходити в люди». Великі ставки робимо на відеоблоги, над якими зараз працюємо. Акцент – на житті музикантів перед та після концерту, на все, що лишається «за кадром».

- Чому вирішив займатися організаторською діяльністю?

- Співпраця розпочалась із знайомства з Валерієм Стернійчуком. Спочатку ми співпрацювали в рамках «Наш Луцьк Лайф», а потім він запропонував займатися концертами. Зараз у нього є інші проекти, а я курую цей напрямок.

- За яким принципом відбираєте гурти, з якими працюєте?

- Жодного принципу. До нас зверталося багато колективів, та не всі концерти таки відбулися. Причин відміни заходу багато: не вдалося домовитися із закладом, «неформатність» гурту (у різних значеннях слова), завищені, часом невиправдані, гонорари чи банальне небажання людей купувати квитки. Скажу точно, що гурт повинен бути конкурентоспроможним.

Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система», фото-1

- Для тебе це робота чи хобі?

- Багато хто з моїх недругів відповів би, що кошти – основна моя мотивація. Але мій «плюс» - це 50 гривень заробітку з усіх концертів. Для мене – це додатковий, можливо, дохід. Я люблю цю справу. Тут у мене нема керівництва, можна працювати згідно зі своїм баченням.

- Ти організовував концерт гуртам «PaniValkova», «EPOLETS», «Без обмежень», «Rahis», «Біла вежа». Які з подій вважаєш найбільш успішними?

- Усі три виступи гурту «Без Обмежень» в Луцьку були успішними. На той час вони ще не були учасниками «Х-Фактору», про них мало хто знав, але ми змогли «організувати» публіку. «Без обмежень» засвітилися у пабі «Майдан», під час святкувань 10-ліття гіпермаркету «Там Там» і Дня незалежності 2016 року. Як на мене, успішним був виступ білоруського гурту «Rahis». Вони вперше мали концерт в Україні, а за три години до події в закладі не лишилось вільних столиків. А за кількістю відвідувачів найбільш успішним був концерт гурту «Epolets».

- Часом лучани скаржаться на ціни квитків. Мовляв, зависокі. Як це пояснити?

- Люди незавжди правильно оцінюють масштаби зусиль, вкладених в один концерт. Я переконаний, що заробіток людини повинен бути співвідносним із якістю виконаної нею роботи. Музиканти не повинні працювати на заводі, щоб «кормити сім’ю».

Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система», фото-2

- Концерт якому гурту хотів би організувати?

- Польському «Енею». Хоча не такий він і «польський». Всі учасники колективу – вихідці з України. Шкода, що у них на найближчі два роки вже розписано графік.

- За якими трьома критеріями ти оцінюєш професійність гурту?

- Мої вподобання, адекватність менеджменту та «відкритість» гурту (гурт, який не «спіймав зірку»).

Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система», фото-3

- А як оцінюєш якість проведеного заходу?

- Кількість людей відносно до кількості посадкових місць, кількість людей, які підспівують та підтанцьовують, ажіотаж після виступу (матеріали у ЗМІ, пости відвідувачів у соцмережах, інтерв'ю, кількість вхідних листів з позначкою "дякую за концерт" тощо).

- Розкажи про «NLL AWARDS» (альтернативне нагородження активістів Луцька – прим. жур.) За яким принципом будуть обирати переможців?

- Система 50/50. Голосують члені журі та лучани через опитування в соцмережах  (Facebook, Twitter, ВКонтакте). До складу журі ввійдуть 15 осіб, яким небайдужа доля міста. У нас уже заплановано багато номінацій. А ще номінації для усіх інтернет ЗМІ Луцька.

Андрій Мацкевич: «Заробіток організатора – це зруйнована нервова система», фото-4

Бліц-запитання:

- Остання прочитана книга?

- «Джеремі Кларксон та світ довкола», яка вийшла у «Видавництві Старого Лева».

- Улюблені музичні колективи та стилі?

- Новий фольк (на кшталт музики гурту «Еней» та ранніх «MadHeads») рок-балади («Біла вежа»). З реперів  –  Ярмак. Це приклад артиста, який пройшов великий шлях - від сатиричних пісень до виконавця, що в творчості піднімає серйозні теми.

- Улюблений алкогольний напій?

- Пиво «Павлівське».

- Для творчої тусовки характерне вживання великої кількості алкоголю?

- Не так багато, як люди думають. Але часто нерви потребують розслаблення. Робота організатора – це суцільні нерви і пошук «виходів» з форс-мажорних ситуацій.  

- Що найбільше приваблює людей в музиці, на твою думку?

- Справжність і чесність. А ще музикантам не варто тікати від автографів.

 Ось кілька «секретиків», які «Луцьку Творчому» розкрив Андрій Мацкевич. Стежте за новинами у спільноті «Наш Луцьк Лайф» і відвідуйте хороші концерти. 

З вами був «Луцьк Творчий».

Текст: Елла Яцута

Фото: Анастасія Качина

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...