• Головна
  • Чи підвищать в Україні пенсійний вік?
22:48, 28 січня 2017 р.

Чи підвищать в Україні пенсійний вік?

Принаймні, як стверджують, нині урядовці погоджують із міжнародними донорськими організаціями нові умови щодо співробітництва, котрі охоплюють підвищення пенсійного віку для українців, скорочення кількості держслужбовців і бюджетників, а також скасування спрощеної системи оподаткування та відкриття земельного ринку.

Нагадаємо, що після запуску системи е-декларування, націоналізації «ПриватБанку» та прийняття Держбюджету-2017 урядовці заговорили про те, що виконано всі умови для отримання чергового траншу кредиту від Міжнародного валютного фонду розміром один мільярд доларів США. Це підтвердив і офіційний представник фонду Джеррі Райс: «Місія МВФ у найближчі тижні може рекомендувати раді директорів фонду провести третій перегляд програми EFF»,- повідомляє сайт 0342.

Представники МВФ кажуть про продовження консультацій з урядом щодо наступних кроків, які можуть бути реалізовані для отримання нових траншів кредиту вже цього року. Журналісти «Економічної правди» на підставі документів, котрі мають у своєму розпорядженні, стверджують, що нас може чекати складний рік, а чимало із запропонованих МВФ реформ навряд чи викличуть захоплення у громадян. Зокрема, у проекті угоди з урядом йдеться про проведення пенсійної реформи, яка в тому числі включатиме збільшення пенсійного віку, скорочення апарату чиновників та кількості бюджетників, ліквідацію «спрощенки» та впровадження земельного ринку. Наразі цей документ перебуває на етапі узгодження і містить лише рекомендації для української влади, але ж ми знаємо, чим насправді є такі рекомендації, коли йдеться про отримання чергових траншів. Особливо якщо влада потребуватиме коштів МВФ. Хоча, з другого боку, знаючи який резонанс матимуть усі ці порушені в угоді питання для значної кількості громадян, можна припустити, що українські урядовці навряд чи жертвуватимуть власними політичними перспективами заради їх виконання.

Нагадаємо, що недавно віце-прем’єр-міністр Павло Розенко стверджував: «Я хочу вам сказати про те, що у нас немає ніяких зафіксованих зобов’язань підвищувати пенсійний вік. Цього немає ні в меморандумі з МВФ, ні в наших зобов’язаннях перед іншими інституціями. Я переконаний, що нинішній уряд і нинішня влада не зроблять жодних кроків щодо підвищення пенсійного віку... Нагадаю: підвищення пенсійного віку для жінок триває і нині, поступово. І це є наслідком тої реформи, яку провів свого часу Янукович — Азаров у 2011 році. І як ви бачите, підвищення пенсійного віку жодним чином позитивно не вплинуло на дефіцит бюджету Пенсійного фонду, він порівняно з 2011 роком суттєво зріс. Якщо тоді він становив приблизно 40 млрд грн, то сьогодні це понад 140 млрд грн дотації бюджету Пенсійного фонду. Тобто внаслідок підвищення пенсійного віку дефіцит бюджету Пенсійного фонду не зменшився, а збільшився».

За словами Розенка, це свідчить про те, що проблема Пенсійного фонду полягає зовсім не в питанні підвищення пенсійного віку, а в низьких доходах.

«Немає і не може бути в країні, де 50% працюючих громадян не платять податки або не платять їх в повному обсязі, високих пенсій. Не можуть бути високі пенсії у країні, де розмір легальних зарплат є абсолютно мізерний, бо пенсія — це похідна від зарплати. Тому ще раз вимушений наголосити на тому, що ми сподіваємося від підвищення зарплат в Україні, від підвищення мінімальної зарплати вдвоє — до 3 200 гривень, у тому числі й серйозного ефекту і додаткового ресурсу в Пенсійний фонд України», — стверджував Розенко.

Втім, журналісти продовжують наполягати на достовірності інформації щодо того, що запропонована МВФ реформа пенсійної системи передбачає поступове підвищення пенсійного віку: для чоловіків — на чотири місяці щороку, починаючи від липня 2017-го, для жінок — на шість місяців після 2021 року, доти, доки для одних і других пенсійний вік не сягне 63 років — в 2027-му. У достовірності такого розвитку ситуації ми зможемо переконатись уже найближчим часом. Зауважимо, що донедавна більшість українців навряд чи могла припустити, що буде націоналізовано «ПриватБанк», а українські політики і чиновники розповідатимуть публічно про свої статки. Нині ж уже це все є...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...