• Головна
  • Завдяки «Волинькарду» рятують тисячі людей
15:09, 1 червня 2012 р.

Завдяки «Волинькарду» рятують тисячі людей

Регіональна програма «Волинькард», вперше впроваджена в Україні, дає позитивні результати.

На цьому наголосив голова облдержадміністрації Борис Клімчук під час науково-практичної конференції на тему: «Профілактика серцево-судинних захворювань – час для активних дій», участь у якій взяли провідні фахівці-кардіологи з України, Швейцарії та Польщі.

Нагадаємо, з 2011 року в області функціонує Регіональна програма запобігання та лікування серцево-судинних захворювань «Волинькард» на 2011-2013 роки. Її розробник ‒ Волинський обласний центр кардіоваскулярної терапії та тромболізису, який очолює доктор медичних наук, професор Андрій Ягенський. Центр функціонує з 2005 року на базі Луцької міської клінічної лікарні. За період роботи Кардіоцентру виконано 5376 оперативних втручань на серці та проведено понад 400 тромболізисів при гострому інфаркті міокарада. Зокрема, в 2011 році проведено 56 операцій аорто-коронарного шунтування, 35 операцій протезування клапанів серця.

Як наголосив головний позаштатний спеціаліст з кардіології управління охорони здоров’я ОДА Сергій Саламатін, завдяки програмі у цьому році лише за п’ять місяців зроблено 233 інвазивні втручання та 144 тромболізиси.

Голова облдержадміністрації повідомив, що на Волині в п’ятьох закладах охорони здоров’я проводять тромболізис. Крім цього, додав Борис Клімчук, невдовзі кардіологічне відділення обласної клінічної лікарні перепрофілюють у кардіоклініку з сучасною ІТ-поліклінікою. У Волинських медучилищах з 1 вересня 2012 року введуть спецкурс з профілактики кардіозахворювань для медичних сестер та фельдшерів.

Борис Клімчук відзначив, що програма «Волинькард» працює в трьох напрямках: профілактика, лікування та невідкладна допомога для людей з гострою патологією. Вже обстежено понад тисячу громадян. І наголосив, що декілька областей держави перейматимуть волинський досвід та впроваджуватимуть такий проект в себе в регіонах.

До слова, у 2011 році 1 мільйон 95 тисяч гривень з обласного бюджету спрямували на втілення програми «Волинькард». На 2012-й передбачили 1 мільйон 496 тисяч гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...