• Головна
  • Уляна Супрун: що чекає первинну медицину після реформ
22:35, 3 лютого 2017 р.

Уляна Супрун: що чекає первинну медицину після реформ

Сьогодні, 3 лютого, виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров’я України, Уляна Супрун з офіційним візитом побувала у Луцьку.

Міністр поспілкувалась  з місцевими журналістами  у Волинській обласній клінічній лікарні.

Окрім неї на прес-конференції були присутні начальник управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації Ігор Ващенюк та головний лікар обласної клінічної лікарні Іван Сидор.

Перед початком розмови із представниками ЗМІ, Уляна Супрун зазначила, що виділить лише годину на спілкування з пресою, а далі буде спілкуватися з сімейними лікарями.

На прес-конференції чиновниця здебільшого роз’яснювала ціль і мету нової медичної реформи.

Уляна Супрун: що чекає первинну медицину після реформ, фото-1

Міністр розпочала з того, що пояснила суть роботи сімейних лікарів та чи достатньо фінансової підтримки має впровадження нової реформи.

«Реформи починаються зі зміни фінансування охорони здоров’я, насамперед, оплата роботи працівників первинної ланки. Кожен сімейний лікар буде отримувати кошти за кожного свого пацієнта. Сьогодні я була в амбулаторії поблизу Луцька, де побачила, як вона працює. Вони мають двох сімейних лікарів, більшість потрібного обладнання. Також в них є лаборанти, які можуть робити всі необхідні аналізи. Це є модель, яку ми хотіли б бачити в амбулаторіях по всій Україні. Щоб все було на місці для базових медичних послуг, а також вони допомагають - фахово. В них є два села, де є фельдшер.  Лікарі виїжджають до населених пунктів, де займаються пацієнтами. Сімейні лікарі будуть опікуватися пацієнтами, щоб ті дотримувалися правил здорового харчування. Надавати поради щодо профілактики, займатися базовими хворобами пацієнтів чи хронічними проблемами, які їх турбують. Ми не будемо вимагати від них, щоб вони робили якісь операційні втручання, що повинні робитися на вторинній ланці. Сімейні лікарі мають знання і вже надають послуги пацієнтам. Тепер вони отримуватимуть зарплату за кожного пацієнта, що мають в себе на обліку. Амбулаторії будуть фінансуватися від територальних громад або районів. Ліки купуватимуть через державні програми. Від 1-го квітня буде репульсація коштів на специфічні види ліків (серцево-судинні захворювання, цукровий діабет другого типу, бронхіальна астма). Це допоможе пацієнтам мати безперервне лікування на ці специфічні хвороби. Також важлива профілактика від більш серйозних захворювань. Зараз є достатнє фінансове підкріплення в країні, але воно не використовується ефективно. Якщо ми будемо правильно розподіляти фінанси, то ми зможемо мати таку систему медицини, як в інших країнах світу. Бо в нас замість фінансування послуги чи пацієнта, гроші йдуть на інфраструктуру, комунальні послуги. Коли кошти направлятимуть на потреби хворого, то вони будуть використовуватися ефективніше, ніж зараз», - говорить міністр.

Уляна Супрун: що чекає первинну медицину після реформ, фото-2

Також чиновниця розповіла про фінансування пацієнтів і перлік послуг, які будуть надаватися.

«Коли подивитися на фінансування кожного пацієнта, то зараз воно розраховано на 210 гривень, але коли в лікаря буде дві тисячі пацієнтів, то лікарі будуть мати зарплату 15-20 тисяч гривень, зараз лише 3-5 тисячі. 9 лютого у Києві буде зустріч із представниками "медичних" відомств з кожної області і ми затвердимо перелік тих послуг, які будуть на первинній ланці. Це профілактика, тести на виявлення раку, гіпертонії, цукрового діабету, річне обстеження кожного пацієнта, щеплення», - інформує чиновниця.

Не оминула вона й цін на ліки для пацієнтів.

«В Україні немає регулювання цін на вільному ринку. Тому вартість ліків в аптеках різниться. За програмою реферування цін ми поступово будемо знижувати вартість медикаментів, які є в Україні, до того рівня, який є в наших сусідів. Щоб ці ліки були більш доступні для наших громадян. Але зараз немає регулювання цін і його не буде найближчим часом, бо це є неефективний спосіб, щоб допомогти пацієнтам, тому, що коли ми регулюємо ціни - ліки зникають. Через програму репульсації ми співпрацюємо з фармацевтичними виробниками для зниження вартості препаратів,  через те, що них це гарантовані пацієнти, які будуть купувати їхні ліки. Держава буде відшкодовувати кошти на ті самі ліки.»

Уляна Супрун: що чекає первинну медицину після реформ, фото-3

Також міністр розповіла про свої враження від відвідини Луцька.

«В Луцьку ми погодилися поїхати в амбулаторії, щоб подивитися на їх роботу, далі я спілкуюся з вами (пресою - авт.), пізніше буду спілкуватися з сімейними лікарями, відвідаю обласну лікарню. Також буду спілкуватися з волонтерами та громадськими організаціями. Ця програма не відрізняється від програм відвідин інших міст. Мені важливо побачити все: чи це є хороші амбулаторії, чи амбулаторії, які мають проблеми. Я дуже задоволена своєю поїздкою у Луцьк. Я бувала на вашому фестивалі«Бандерштат» і мені дуже сподобалося. У вас є хороші перші кроки щодо організації первинної ланки», - резюмувала міністр.

Насамкінець, Уляна Супрун подякувала всім за увагу і побажала не хворіти. 

Текст і фото: Олександр Зелінський

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...