• Головна
  • Підвищена мінімалка дорівнює безробіття
21:56, 7 лютого 2017 р.

Підвищена мінімалка дорівнює безробіття

630 тисяч українців до кінця 2017 року втратять роботу. Ці дані випливають з Інфляційного звіту НБУ. Зростання безробіття пов'язують з підвищенням мінімалки до 3200 грн.

Малі та середні підприємства не матимуть змоги платити 3200 гривень своїм працівникам, а тому змушені будуть їх скорочувати.

Безробітним доведеться поборотися за нове місце роботи. Збільшення мінімальної зарплати - це стимул для тих українців, які не хотіли працювати цілий місяць за 1600 гривень. Однак, щоб досягти докризового рівня зайнятості населення, необхідно створити 800 тисяч нових робочих місць. Саме така кількість прописана у звіті Нацбанку.

Коли уряд ще тільки анонсував стрімке підвищення мінімальної зарплати, експерти попереджали, що це призведе до масових скорочень. 

Вони пропонували підвищити мінімалку до 3200 гривень поступово протягом року. Тоді підприємства встигли б адаптуватися до змін. Але уряд до поради не прислухався.

Коли мінімалка зросла, висококваліфіковані працівники почали вимагати у працедавців підвищити їм зарплату, адже не можуть прибиральниця і бухгалтер отримувати однакову зарплатню. Не отримавши бажаної винагороди за свою працю, вони виїздять у пошуках роботи за кордон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...