• Головна
  • Донецьке вугілля пропонують замінити волинським
21:45, 9 лютого 2017 р.

Донецьке вугілля пропонують замінити волинським

Очільник Волинської ОДА Володимир Гунчик та луцький депутат Ігор Лапін пропонують гідну заміну окупованому донбаському вугіллю, для чого потрібно відновити активний видобуток на волинських та львівських шахтах.

Про це політики повідомляють у своєму зверненні, - передають у відділі інформаційної політики ОДА.

Депутати нагадали, що значна територія України третій рік знаходитьсяя під окупацією, зокрема територія Донеччини та Луганщини, де, власне, і здійснюється провідний видобуток корисних копалин.

«Територія, де зосереджена основна частка українського вугільного ресурсу, – Донецький вугільний басейн – свого часу давав до 90% потреби вугілля. Нині ж, коли відповідні території окуповані й, на превеликий жаль, непідконтрольні Україні, необхідно віднайти альтернативу для зміцнення українського енергетичного суверенітету», - зазначається у зверненні.

Автори зверненння переконані, що навіть з огляду на нестачу вугілля на частині українських теплових електростанцій, використовувати «чорне золото», фактично куплене в ДНР, – жодним аргументом невиправданий хід. Це подвійна гра політиків. Тим паче, коли є можливість використовувати власні ресурси Львівсько-Волинського вугільного басейну.

«Цілком реально вирішити проблеми української енергосистеми, що перебуває на межі розбалансування через блокування вугільних поставок із непідконтрольних Україні територій Донбасу, залучивши ресурси волинських та львівських копалень. Такий крок Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Уряду дозволить не лише помітно обмежити ризики вітчизняної енергобезпеки, але й спрямувати вектор розвитку львівської та волинської вугільної промисловості у позитивне русло», - йдеться в документі.

«Наявність на території Волині єдиної в Україні шахти, що будується, та ймовірні обсяги вуглевидобування котрої – значні, дозволяє говорити не лише про тимчасові, екстрені заходи, але й планувати подальші кроки, спрямовані за стабілізацію енергетичної безпеки держави в цілому. Відтак, сподіваємося на підтримку профільного відомства – Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також Кабінету Міністрів України, й закликаємо активізувати роботу щодо видобутку вугілля на волинських та львівських шахтах як альтернативи закупівлі ресурсу, піднятого на-гора з копалень непідконтрольних територій, а також із метою посилення заходів захисту економічної самостійності України», - зауважили у зверненні голава Волинської ОДА і нардеп.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...