• Головна
  • 14 лютого: свято закоханих, день психічнохворих чи просто висмоктування ваших грошей?
ДЕНЬ ВАЛЕНТИНА
15:00, 13 лютого 2017 р.

14 лютого: свято закоханих, день психічнохворих чи просто висмоктування ваших грошей?

ДЕНЬ ВАЛЕНТИНА

Свято Дня Валентина прийшло до нас від католиків. Хоча багато переказів свідчить про те, що відбулася лиш формальна зміна назв. Раніше це був язичницький обряд на честь бога Фавна (за іншою версією, на честь римської богині шлюбу і сім'ї Юнони), який відзначали щороку, 14 лютого. Християнським його зробив Папа Римський Геласій I в кінці V століття.

У Західній Європі вшанування Дня святого Валентина набуло популярності з XV століття, що пов’язують із винаходом перших  «валентинок»,  одна з яких до сьогодні зберігається в Британському музеї. Приписують таке «відкриття» орлеанському герцогу  Шарлю. За легендами, він надсилав віршовані любовні послання своїй дружині із лондонської в'язниці, коли перебував там в англійському полоні. У США його відзначають із 1777 року. В Україні цей день також особливий, проте версії його походження - неоднозначні.

Східна Церква висуває свої теорії щодо того, звідки ж узялося свято. Вони теж, буває, суттєво різняться одна від одної. Одна із популярних українських версій – старокиївська легенда про закоханих, які не могли бути разом, але їм допомогли зберегти кохання і одружитись свята Ольга і святий Валентин. Проте і тут не можна відкидати вплив католицької церкви, оскільки в добу Середньовіччя на землях нашої країни існувало безліч єзуїтських колегіумів, церков, орденів тощо.

Незважаючи на первинні витоки відзначання 14 лютого, у римо-католицькій церкві святий Валентин офіційно вважається покровителем людей, які страждають на нервові захворювання. За церковними переказами, на його могилі один юнак, хворий на епілепсію, довго молився, після  чого видужав, за життя святий Валентин сам зцілював таких людей.

Останніми роками все більшої популярності набирає думка, що День усіх закоханих – це вдалий маркетинговий хід. Бо й дійсно, спостерігаючи за сучасним ринком товарів та послуг, приурочених до цього свята, важко піддати сумніву таку версію, особливо зважаючи на кількість людей, яка користується ними.

Цікаво: святий Валентин колись думав про те, що його безкорислива поміч і жертва рік у рік приноситиме комусь захмарні прибутки? І не важливо як: допомагаючи  психічнохворим чи безнадійно закоханим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...