• Головна
  • Де "братська" ціна, або Чому вітчизняні фірми від "Луцьктепла" просять більше іноземних?
19:24, 14 лютого 2017 р.

Де "братська" ціна, або Чому вітчизняні фірми від "Луцьктепла" просять більше іноземних?

Тендерний комітет приймає рішення, хто стане постачальником інвентарю для біопаливної котельні. Відомо, що пропозиції надали шість фірм з України, Франції та Литви. Найвищу ціну запропонувала українська фірма, яка активно співпрацює з «Енергоатомом».

Про це сьогодні повідомило ДКП «Луцьктепло».

Відкриття пропозицій другого етапу тендеру відбулося в приміщенні ДКП «Луцьктепло». Шість фірм із трьох країн подали свої тендерні ідеї за лотом №6 «Котельня на альтернативному виді палива». У першому етапі взяло участь 13 фірм. 

Нагадаємо, що цей тендер реалізується в рамках Проекту реконструкції системи централізованого теплопостачання у Луцьку, що фінансується за кошти кредиту Європейського Банку Реконструкції та Розвитку і гранту від Фонду Східноєвропейського партнерства з питань енергоефективності та екології (E5P).

Згідно з проектом передбачено встановлення котельні на вулиці Боженка, 32, потужністю 5 МВт. Після її встановлення, обіцяють, що мешканці мікрорайону підшипникового заводу будуть повністю забезпечені безперервним гарячим водопостачанням у міжопалювальний період. Котельня має працювати на альтернативних видах палива, тому поряд передбачений склад для нього.

Список фірм, які надали свої пропозиції (за порядком відкриття):

AXIS INDUSTRIES AB (Литва) – 2 131 597, 08 євро;

«ENERSTENA» (Литва) – 1 637 968, 82 євро (включаючи ПДВ);

UAB «ENERGIJOS TAUPYMO CENTRAS» (Литва) – 1 778 800 євро;

ENERTEX SARL (Франція) – 1 230 000 євро;

«UTEM-Engineering» LLS (Україна) – 2 977 980 євро (включаючиПДВ);

«Viessmann» Ltd. (Україна) – 2 035 323, 60 євро.

Наразі розпочав свою роботу оціночний комітет, який свої результати надішле до консультанта з реалізації проекту – датської фірми «RAMBOLL». Остаточне рішення приймуть представники ЄБРР. Результати тендеру обіцяють оголосити за 7-10 днів.

До слова, постачальником, який запропонував найвищу ціну, є компанія, яка активно співпрацювала з «Енергоатомом». Так, у 2014 році ВП «Рівненська АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 20 жовтня уклало угоду з ТОВ «Ютем-Інжиніринг» на додаткові роботи по проекту будівництва комплексу по переробці радіоактивних відходів за 9,35 млн грн, пишуть «Наші гроші». А основний тендер на будівництво цього комплексу «Ютем» виграв у травні 2014 року, вартість контракту - 43,56 млн грн.

 2015 року ДФІ провела ревізію діяльності Рівненської АЕС за період з 01.09.2013 по 31.01.2015, за результатами якої винесено вимогу про усунення порушень на 6 млн грн.

Було встановлено, що Рівненська АЕС прийняла і оплатила завищену вартість виконаних фірмою «Ютем-Інжиніринг» робіт на суму 4,69 млн грн. Щопрада, в «Енергоатомі» переконують: заявлені Держфініспекцією дані про збитки РАЕС у розмірі 6 мільйонів гривень не підтверджені окремим судом, бо він має відбутись у випадку, якщо за результатами ревізії буде подано окремий позов вже про стягнення нанесених збитків.

За даними того ж видання, ТОВ «ЮТЕМ-Інжиніринг» є дочірнім підприємством ПАТ «Південтеплоенергомонтаж», основними власниками якого є Андрій СтальнийОлександр Снігур та Валерій Коваль. Раніше міноритарним акціонером також був В’ячеслав Супруненко, колишній зять екс-мера Києва Леоніда Черновецького. Протягом 2009-2015 рр. фірма отримала держзамовлень на суму 120,67 млн грн.

«ЮТЕМ-Інжиніринг» брав участь у будівництві та введенні в експлуатацію Рівненської та АЕС і Запорізької АЕС, окрім того фірма здійснювала монтаж обладнання для сховища відпрацьованого ядерного палива, заводу з переробки рідких та комплексу з переробки твердих радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС, а також брав учать у стабілізації Об’єкта «Укриття» ЧАЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...