• Головна
  • Ігнор волинського вугілля, або що цікавого почули активісти у Нововолинську
15:59, 21 лютого 2017 р.

Ігнор волинського вугілля, або що цікавого почули активісти у Нововолинську

Волинський активіст Костянтин Зінкевич спільно із Миколою Собуцьким та Вадимом Романюком відвідали шахту "Бужанська" у Нововолинську.

Про цей візит-експромт розповів пан Зінкевич у Facebook.

Вже о сьомій ранку, за його словами, він із товаришами стояв перед прохідною шахти №1, де мав можливість поспілкуватися і з шахтарями, і з головою профспілки, і, власне, з директором шахти.

Розмова відбувалася поза межами підприємства, аби уникнути зайвої уваги і претензій.

Головні питання, які так хвилюють серця людей, котрі палко підтримують Блокаду, а також щойно з неї повернулися, гості також прихопили з собою. Основні з них: як ставляться самі шахтарі Львівсько-Волинського вугільного басейну до Блокади на крові, наскільки відчутним є вплив блокади на роботу західних шахт, а також що думають вугільники про це з точки зору економіки та політики.

Як зазначає активіст, їм було досить просто знайти спільну мову з гірниками, а головне, він почув відповідь на ключове питання, адже шахтарі цілком підтримують Блокаду торгівлі та переміщення товарів через лінію розмежування на сході України. Також вони добре розуміють, що ця блокада викрила силу-силенну схем, завдяки яким деякі люди отримують шалені гроші.

97000 дозволів видано на переміщення товарів через лінію розмежування! Із них лише 30% на вугілля. А все інше - на різні товари промислової групи, далеко не гуманітарні.

Україна приймає з окупованих територій вугілля, натомість відправляючи ліс та обладнання для шахт. Таким чином, як пояснив Зінкевич співрозмовникам, терористи на Донбасі вікривають нові лави для шахт, оскільки все необхідне для цього вони отримали, а волинський шахтар із чималим стажем і згадати не згадає нове кріпильне усаткування, чи ще щось.

Волинські шахтарі дуже обурені тим фактом, що депутати голосують за масове закриття нововолинських шахт, спеціально не продовжують ліцензій, щоб завозити сюди антрацит Ахметова та Медведчука.

Серед шахтарів знайшлися і ті, хто виявив ініціативу зібрати кошти для забезпечення побутових потреб блокувальників, а також фізично підтримати Блокаду на Сході.

Потім гості навідалися до в. о. Генерального директора ДП «Волиньвугілля» Олександра Зоріна. Говорили багато і предметно, обмінювались, так би мовити, і досвідом, і завзяттям. 

Виявилось, що у волинських шахт немає проблеми зі збутом вугілля, ба навіть більше, шахта №9 та "Бужанська" можуть збільшити його видобуток за відповідного фінансування.

А ще дізналися і про те, що є "пацани" з обладміністрації та Києва, які купують у терористів обладнання із закинутих шахт, яке неконтрольованими потягами прибуває сюди. І терористи при грошах, і "пацани" непогано заробили.

Розмірковували, чому сухогрузи з вугіллям, які йшли в Україну з Південноафриканської республіки, розвантажувались не в Одесі, а в російському Таганрозі…

Чому впродовж років енергетична електрична схема України «закільцьовувалась» із Росією, а не з енергосистемою Польщі, Словаків, Європи?.. Кому це вигідно було? Інженери завжди говорили про таку необхідність! А зараз оголошують віялові вдключення електрики! І щоб додатково збурити народ і показати, які антидержавні блокувальники, відключають підприємства, потайки вночі вивозячи, наприклад, вугілля із Запорізької ТЕС. Щоб потім сказати, що воно закінчилось, а винна у всьому Блокада.

Візит до шахтарів, на думку Зінкевича, виявився надзвичайно пізнавальним, вдалося навіть, враховуючи і аналізуючи почуте у Нововолинську, дійти до єдиного висновку: необхідно збирати РНБО, Верховну Раду і вирішувати не як знести з рейок учасників Блокади торгівлі на крові, а як швидко націоналізувати енергетичні та дотичні до них підприємства Ахметова, Медведчука, Януковича та інших прислужників Росії, які повністю узалежнили 40-мільйонне населення України від себе антрацитовим вугіллям, тим самим принісши величезну енергетичну небезпеку державі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...