• Головна
  • Влада обіцяє, що харчування у волинських здравницях буде безпечним та калорійним
11:40, 12 червня 2012 р.

Влада обіцяє, що харчування у волинських здравницях буде безпечним та калорійним

Про стан харчування дітей та закупівлі продуктів харчування для оздоровчих закладів та місць масового відпочинку області у літній період поточного року йшлося на обласній селекторній нараді у голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. Про це повідомили у прес-службі Волинської ОДА.

Як доповіла державний санітарний лікар області Наталія Янко, в області роботу розпочали 611 дитячих закладів відпочинку та оздоровлення. Для персоналу цих закладах було організовано гігієнічну підготовку за програмами санітарного мінімуму.

Разом з тим, зазначила головний санітарний лікар, ряд керівників оздоровчих закладів не забезпечили виконання відповідних вимог щодо написання перспективного меню, подачі переліку угод на постачання документів, що засвідчують безпечність та якість продукції; експлуатаційних дозволів на виробничі потужності, графіки і маршрути поставок тощо. Зокрема, із запізненням подали ці документи керівники-власники заміських оздоровчих таборів Шацького району («Чайка», «Супутник», «Ліцеїст» та «Світязь») і Луцького району («Сонячний» та «Ровесник»)

Наталія Янко також наголосила, що в окремих оздоровчих закладах не виконуються вимоги законодавства щодо надання переваги прямим поставкам продукції від виробника. Понад 70% постачальників є посередниками між виробником та закладом. Деякі групи товарів надходять в оздоровчі заклади через декількох посередників. Зокрема: підприємець Лавренчук С. І. – постачальник всіх груп продуктів (м´ясо, молоко, сипучі, овочі, бакалія) в оздоровчий заклад «Оберіг» м. Ковель; підприємець Глова А. Г. – постачальник дитячого санаторію «Згорани» (Любомльський район); підприємець Шевченко К. О. - постачає більшість груп продуктів в оздоровчий заклад «Веселка» ( м. Горохів); підприємець Матвійчук Б. С. (с. Ворончин Рожищенського району) та ПП Сергійчук В. Ф. (смт. Шацьк) - постачають основні групи продуктів харчування в оздоровчий заклад «Ліцеїст».

Турбує той факт, додала фахівець, що значна частина продуктів купується поза межами області. Зокрема: в оздоровчий заклад «Веселка» борошно та крупи надходять з Білоцерківського хлібокомбінату, олія – від львівських виробників (постачальник – ПП Шевченко К. О., м. Горохів). У заміський оздоровчий заклад «Світязь» масло селянське надходить з м. Дережня Хмельницької області.

Також згідно з вимогами Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» передбачено перехід на декларативний принцип виробників харчової продукції На керівників та власників заміських оздоровчих закладів, постачальників покладається персональна відповідальність за створення безпечних умов перебування дітей, організацію якісного харчування тощо. На сьогодні такі декларації в повному обсязі не представлені жодним із постачальників.

Підсумовуючи, голова облдержадміністрації Борис Клімчук наголосив, що «безпека харчування та калорійність – обов’язкове завдання дитячих оздоровчих закладів». Крім цього, він вкотре підкреслив, що на Волині достатньо виробляється продуктів першої необхідності, ціна якої значно дешевша, ніж за межами області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...