• Головна
  • Українці шоковані скандальною заявою Мустафи Найєма
12:13, 28 лютого 2017 р.

Українці шоковані скандальною заявою Мустафи Найєма

Народний депутат України, член міжфракційного об’єднання «Крим» Мустафа Найєм, 27 лютого, на прес-конференції в Києві розповів про альтернативний проект закону «Про статус окупованих територій» Криму і Донбасу.
За його словами, законопроект передбачає питання відновлення водо- і електропостачання Криму.
«Є товари, які ми повинні туди постачати. В першу чергу - це речі першої необхідності, такі як вода й електроенергія. Відповідно до міжнародного гуманітарного права ми маємо це робити», – зауважує  Мустафа Найєм.
Також творці закону пропонують спростити процедуру перетину адмінкордону в частині визначення рамок торгівлі й надання необхідних товарів на територію Криму, вказавши точні дати початку окупації.
Своєю чергою, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв висловив думку, що для початку необхідно скасувати або внести зміни до Закону про вільну економічну зону Крим з метою захисту прав кримчан.
Мустафа Найєм зауважив, що головною рисою законопроекту є об’єднання в одному документі питань Криму і Донбасу.
«Ми вважаємо, що з точки зору України, ці дві території є однаково недоступні для держави, однаково непідконтрольні державним органам України, ми не можемо забезпечити свої функції там, що говорить про те, що території окуповані», – наголосив він.
Радник з правових питань Агентства ООН з питань біженців Лідія Кузьменко акцентувала увагу на необхідності гуманного ставлення до жителів Криму.
Президент Європейського комітету із запобігання тортур та негуманного або принизливого ставлення Микола Гнатовський запевнив, що такий закон, який регулює становище окупованих територій, необхідний для України, проте для цього «необхідна повна консолідація всіх гілок влади», адже без цього «Україна нічого досягти не зможе».
Член міжфракційного об’єднання «Крим» Мустафа Найєм зазначив, що законопроект можуть представити уже наприкінці поточного тижня.
За матеріалами zvistka.net.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...