10:35, 3 березня 2017 р.
Українські капелани покинули раду душпастирів при ЗСУ через Москву
Представники Української православної церкви Київського патріархату на знак протесту вийшли з Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони.
Відповідну заяву вони оприлюднили днями.
Натомість на виборах голови РДО перемігу здобув представник протестантів, а секретарем ради призначили священика УПЦ Московського патріархату.
Присутність у раді капеланів Збройних сил України священослужителів Московського патріархату і стало причиною демаршу УПЦ КП.
Текст заяви подаємо без змін:
ОФІЦІЙНЕ ЗВЕРНЕННЯ
До членів Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України.
У нинішній час спостерігається певна неприйнятна нашою церквою тенденція у Раді душпастирської опіки, а саме - неготовність реагувати на деструктивну діяльність УПЦ МП в умовах неоголошеної війни, та намагання просувати в законодавчі ініціативи, користуючись авторитетом РДО, принципів діяльності військових капеланів з ознаками прозелітизму.
В жовтні місяці 2015 року, представниками нашої конфесії було письмово складено та усно озвучено на засіданні Ради душпастирської опіки недовіру до діяльності представників УПЦ МП в складі Ради та капеланів цієї конфесії в ЗСУ та інших силових структурах. Було також висунуто пропозицію про внесення до Положення про РДО пункту з механізмом призупинення або виключення з членства РДО конфесій, у випадку коли діяльність даної конфесії не відповідає чи протирічить меті і завданням створення РДО.
Невідповідність позиції УПЦ МП: не засудження російської агресії проти України, заперечення факту гібридної війни на Донбасі, неофіційне визнання анексії Криму. Постає питання - чим закінчиться їхнє «капеланство» у ЗСУ?
На загальну тенденцію не впливають окремі випадки патріотичних дій священиків їхньої конфесії. Від них нічого не залежить в загальному плані.
Незважаючи на це все, члени РДО відмовлялися приймати дане рішення про призупинення або виключення УПЦ МП з членів ради, аргументуючи це своєю необізнаністю про факти деструктивної діяльності цієї конфесії, або вважали їх недостатніми для того, щоб виключати її з членів РДО. Було запропоновано вивчити цю справу всередині кожної конфесії. Позитивним є включення до Положення пункту з механізмом припинення або призупинення діяльності члена РДО у разі невідповідності діяльності їх конфесії завданням та меті Ради. Але приміняти цей механізм до деструктивної діяльності УПЦ МП ані волі, ані бажання ми не побачили. Одна із перших пропозицій новообраного голови РДО – обрати представника від УПЦ МП на посаду секретаря Ради.
Нашу активність називають намаганням розвалити Раду.
Також в процесі обговорень різних питань проявилася інша небезпечна тенденція – цілеспрямований рух в бік релігійного синкретизму, коли під виглядом плюралізму пропонується зовнішнє, неорганічне, штучне з'єднання фрагментів або елементів різнорідних вчень у вигляді, наприклад, універсальних молитовників, курсів підготовки капеланів, пропозиції обʹєднатися на основі євангелія, тощо. Цей синкретизм намагаються поставити в основу діяльності капеланів, з чим категорично ми не погоджуємося. Це суперечить праву військовослужбовців знати своє віровчення та його практикувати, знати відмінності його від інших віровчень, і не відповідає п. 3.2 концепції душпастирської опіки в ЗСУ. Наша позиція – це підготовка кожною конфесією своїх власних капеланів з подальшою їх сертифікацією з боку військових, або силових установ.
Ми не бачимо власної перспективи участі у діяльності РДО, тому прийнято рішення про ВИХІД зі складу Ради, про що цим зверненням і повідомляємо.
Голова Синодального Управління військового духовенства Української Православної Церкви Київського Патріархату Митрополит Іоан (Яременко).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:22
29 листопада
14:23
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
10:28
29 листопада
20:53
27 листопада
live comments feed...