• Головна
  • Жіночий марш 8 березня: чого хоче "прекрасна половина"?
07:24, 8 березня 2017 р.

Жіночий марш 8 березня: чого хоче "прекрасна половина"?

8 березня у центрі Львова відбудеться марш, учасниці якого відстоюватимуть права жінок.

Про це у коментарі "ІА Дивись.info" розповіла одна з організаторок події, учасниця громадської організації «Феміністична майстерня» Анна Хвиль.

Активістки пройдуть вулицями міста вже вдруге. Перший раз подібна акція відбулася 2015 року. Тоді вона називалася «Менше квітів — більше прав».

«Цього року ми концентруємося на різних аспектах прав жінок і взагалі ідей свободи, рівності, підтримки, солідарності. Для нас фемінізм — це права жінок, а також спроба побудувати суспільство, яке базується на взаємопідтримці, а не на конкуренції. Ми будемо виступати з різними гаслами. До прикладу, сьогодні різниця за однаково виконану роботу між жінками і чоловіками становить в Україні 30%. Ми вважаємо, що це має бути змінено. Так само ми знаємо, що в Україні дуже багато жінок страждають від домашнього насильства.  І за статистикою це кожна 4 жінка. Попри те у нас досі не ратифіковано Стамбульську конвенцію, яка має протидіяти таким випадкам. І щодо сексуального насилля у нас дуже неефективне законодавство, бо покарання за зґвалтування є меншим, ніж покарання за носіння одного граму марихуани», — каже Анна Хвиль.

Активістка наголошує, що окрім цих проблем, 8 березня жінки виступатимуть проти сексизму.

Нам приємно, що цього року ми приєдналися до Міжнародного жіночого страйку, який відбудеться у 46 країнах. Є різні вимоги, залежно від країн, але загалом вони перекликаються зі ситуацією в Україні
Анна Хвиль, учасниця ГО «Феміністична майстерня»

Марш є і протестом, і спробою зібратися разом різним жінкам, різного віку з різним досвідом, і відчути, що вони мають підтримку, щоби потім, у буденних ситуаціях, вони пам’ятали цей досвід: як ідуть разом, що вони не одні, каже Анна Хвиль. На її думку, у майбутньому це дасть сили жінкам протидіяти несправедливості.

«Нам приємно, що цього року ми приєдналися до Міжнародного жіночого страйку, який відбудеться у 46 країнах. Є різні вимоги, залежно від країн, але загалом вони перекликаються зі ситуацією в Україні», — зазначає активістка.

Увечері ж «Феміністична майстерня» планує провести вечірку, де будуть грати дівчата-діджейки, бо, за словами Анни Хвиль, ситуація з нерівністю помітна і в електронній музиці, де більшість музикантів, які досягають високого рівня, це чоловіки.

«Ми віримо, що для того, аби здобувати перемоги, треба вміти радіти. Тому запрошуємо усіх об’єднатися у протестному феміністичному танці», — додає організаторка.

Сьогодні «Феміністична майстерня» розраховує, що на марш вийдуть близько 100 людей.

Активістка каже, що вони прив’язали цю акцію не до 8 березня, як до свята, коли жінці прийнято дарувати пилосос, а до 8 березня — як дня боротьби за права жінок.

За словами Анни Хвиль, нині в Україні потрібно повернути первинне значення 8 березня. І наше суспільство потрохи наближається до цього.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...