• Головна
  • «Владу уяви» демонструють у Луцьку (ФОТО)
11:40, 15 червня 2012 р.

«Владу уяви» демонструють у Луцьку (ФОТО)

Вчора в рамках Першого Європейського Форуму інтеркультурних міст в арт-галереї «Луцьк» відбулося відкриття виставки творчих робіт митців з Іспанії (А.Міро) і Литви (Л.Донскіс) «Влада уяви», – інформує «Волинська правда».

Участь у заході взяли заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, Луцький міський голова Микола Романюк, голова офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовські, Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку Марек Мартінек, директор центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко, заступник керівника відділу з питань культурної політики, діалогу і розмаїття Управління Ради Європи з питань демократичного управління, культури та розмаїття, проекту «Інтеркультурні міста» Крістіна Баглай. Повідомили у відділі інформаційної роботи Луцькради.

Олександр Буценко повідомив, що на виставці представлені 24 літографії нової серії «Вітер народу», присвяченої видатному іспанському танцюристу Антоніо Ґадесу. На створення цієї серії Антоні Міро надихнула поезія Міґеля Ернандеса «Вітер народу». Назви двадцяти чотирьох графічних робіт відповідають першим двадцяти чотирьом рядкам вірша.

Крім того, він ще одним важливим елементом виставки є роботи Антоніо Міро з серії «Малювати малярство» та підсерії «Списи», використані з дозволу художника як ілюстрації до книги Леонідаса Донскіса «Влада і уява». Праця відомого сучасного литовського філософа, депутата Європейського парламенту, як і твори Антоніо Міро згаданих серій, розглядають важливі поняття сучасного світу – зв’язок між владою та уявою, моральними цінностями та політикою, пам’яттю і забуттям.

Директор центру розвитку «Демократія через культуру» зауважив, що художня серія «Вітер народу» є не просто вшануванням пам’яті друга і видатного танцюриста Антоніо Ґадеса, а й передбаченням наступних літературознавчих і мистецтвознавчих праць, присвячених життю і творчості М. Ернандеса, А. Ґадеса і самого Антоні Міро.  Виставка «Влада уяви» поєднала трьох видатних іспанських митців – поета, танцюриста і художника – з відомим литовським філософом і літературознавцем, являючи той високий синтез мистецтв, що дозволяє глибше виразити світ мінливої і плинної сучасності.

На кожній роботі проставлено рядок вірша, номер і підпис художника.

Заступник міністра культури Тимофій Кохан відзначив, що виставка відбувається у дуже хорошому виставковому залі. Він наголосив, що це приміщення підходить для таких заходів. Тимофій Кохан провів паралелі з виставковими галереями Лондона, Парижа та інших європейських міст. Він наголосив, що це дуже гарна арт-галерея. На його думку, таких виставкових зал повинно бути більше, і іншим містам необхідно брати приклад з Луцька.

Він також зазначив, що виставка дуже цікава та висловив сподівання, що вона викличе зацікавлення в усіх відвідувачів.

«Владу уяви» демонструють у Луцьку (ФОТО), фото-1
«Владу уяви» демонструють у Луцьку (ФОТО), фото-2
«Владу уяви» демонструють у Луцьку (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...