• Головна
  • Навіть "круглі" відмінники не завжди зможуть отримати стипендію
06:39, 12 березня 2017 р.

Навіть "круглі" відмінники не завжди зможуть отримати стипендію

Через нову систему нарахування стипендій, без копійки залишаться навіть "круглі" відмінники.  

Про це повідомляє заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк.

За її словами, загальна сума, передбачена в бюджеті на стипендії, значно зросла за рахунок виплат для малозабезпечених та інших пільговиків.

“На це в державному бюджеті передбачено 3 млрд. 985 млн. грн. В минулому році було 4,9 млрд. грн.”, – зауважує пані Чабанюк.

Жінка пояснила, що якщо раніше у більшості вишів стипендії отримували 75% студентів-бакалаврів денної форми навчання, тепер їх буде не більше 45%.

“За новою системою виплати отримає той, хто розташовується вгорі рейтингу, який складається окремо на кожному курсі, на кожному факультеті і на кожній спеціальності. 90% балів студенти набирають за результатами навчання і 10% — за участь у науковій, спортивній, громадській діяльності тощо. Академічні успіхи вже давно оцінюють за стобальною шкалою: раніше відмінникам ставили п’ятірки, а зараз — від 92 до 100 балів. Типовою є ситуація, коли студент чудово здає сесію, отримує 92 бала, вважається круглим відмінником і при цьому не має права на стипендію”, – заявила Чабанюк.

До слова, через нову систему нарахування стипендій студенти деяких українських вузів уже другий місяць не можуть отримати коштів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...