• Головна
  • Як прожити півроку без зарплати, або Результати перевірки ДП "КХП № 2"
12:55, 16 березня 2017 р.

Як прожити півроку без зарплати, або Результати перевірки ДП "КХП № 2"

Складна економічна ситуація, що склалася в України протягом останніх років призвела до того, що люди ( а особливо уже передпенсійного віку) змушені триматися за власне місце роботи, оскільки альтернативи на ринку праці для них немає. Відповідно роботодавці цим часто користуються.

Один з таких випадків порушення законодавства України про працю було виявлено на державному підприємстві «Луцький комбінат хлібопродуктів № 2», - інформує прес-служба Управління Держпраці у Волинській області.

До Управління Держпраці звернулися працівники хлібокомбінату із проханням проведення перевірки щодо дотримання вимог законодавства з питань праці на підприємстві у зв’язку із "хронічною" невиплатою заробітної плати.

У результаті перевірки було виявлено порушення вимог ч. 1 ст. 115 Кодексу законів про працю України, тобто — порушення строків виплати заробітної плати. Як з'ясувалося, на момент здійснення уповноваженими перевірки заборгованість із заробітної плати на підприємстві склала 2 316 507,90 грн, а сам термін заборгованості сягнув шести місяців. Також є заборгованість підприємства перед звільненими працівниками, яка досягла суми 49 250,87 грн, що є порушенням частини 1 статті 116 Кодексу законів про працю України, згідно з якою при звільненні працівника виплата всіх належних йому коштів відбувається у день звільнення або не пізніше наступного дня після пред'явлення працівником вимоги про розрахунок.

Тому Управління Держпраці у Волинській області видало керівництву хлібокомбінату обов’язковий до виконання припис із переліком виявлених порушень. Тепер ДП «Луцький комбінат хлібопродуктів №2» зобов’язане усунути ці порушення у строки, встановлені чинним законодавством.

Також за виявлені в результаті перевірки порушення хлібокомбінат буде притягнуто до відповідальності згідно статті 265 Кодексу законів про працю України. Оскільки порушення встановлених строків виплати заробітної плати більш як за один місяць карається штрафом у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...