• Головна
  • У Шацьку встановили охоронний знак
13:41, 19 червня 2012 р.

У Шацьку встановили охоронний знак

18 червня на давньоруському городищі «Рай» і багатошаровому поселенні ранньозалізного віку, римського, ранньослов’янського, давньоруського, литовсько-польського часів у селищі Шацьк розпочала роботу рятівна археологічна експедиції ДП «Волинські старожитності» під керівництвом Сергія Демедюка. Інформує «Волинська правда».

Це четвертий сезон рятівних досліджень на пам’ятці. Він розпочався з відкриття на городищі охоронного знаку – обов’язкової складової кожної археологічної пам’ятки України, який був встановлений учасниками експедиції та за її кошти. Пам’ятка у Шацьку влючена до Реєстру пам’яток України Постановою Кабінету Міністрів України за номером 2001-Вл.

На думку волинських археологів городище згадується у літописі як «Рай». Між 1088-1093 роками у місті перебував князь Святополк Ізяславович, який на той час був турово-пінським князем і печатка якого знайдена на городищі. Повідомили у прес-центрі ДП «Волинські старожитності».

Під 1157 роком Рай згадується як власність Юрія Ярославовича, внука Святополка. У 1242 році по території нинішнього Шацького району проходила татаро-монгольська орда, яка спалила місто. Вже до 1288 році Рай відбудовується і згадується як місто. В цей час тут перебуває князь Володимир Василькович зі своєю княгинею Ольгою. Сюди до нього приїжджає його брат Мстилав і єпископ Борко Оловянець. Саме тут в містечку Рай Володимир складає і оголошує свій заповіт, згідно якого він передає всі городи з стольним градом Володимиром своєму брату Мстиславу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...