13:56, 31 березня 2017 р.
За комунальні борги відразу "блокуватимуть" гроші
Декілька днів тому в Верховній Раді як невідкладний був зареєстрований президентський законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
І найголовніше у цьому законі, що він стосується усіх боржників з оплати житлово-комунальних послуг.
Однією з новацій проекту є запровадження системи автоматизованого арешту коштів боржника на банківських рахунках (ст. 15 ЦПК, ст. 7 ГПК, ст. 9-1 ЗУ «Про виконавче провадження», ст. 62 ЗУ «Про банки і банківську діяльність») .
Це своєрідна форма забезпечення боргових зобов'язань.
Простими словами можна пояснити так:
Наприклад, ви є боржником і у вас є банківська карта. Будь-яка, в тому числі зарплатна або пенсійна. Організація, котра надає вам основні житлово-комунальні послуги - заявник (стягувач) звертається за стягненням вашої заборгованості в суд.
ОДНОЧАСНО із заявою стягувач просить накласти арешт на ваші кошти на банківських рахунках.
Суд оперативно виносить відповідну ухвалу, після чого протягом декількох хвилин НАКЛАДАЄТЬСЯ АРЕШТ НА ВАШІ КОШТИ.
Дізнаєтеся Ви про це тільки тоді, коли будете використовувати свою банківську картку за призначенням. І доки ви будете з'ясовувати причину блокування вашої банківської картки, суд в порядку наказного провадження за спрощеною процедурою, без повідомлення заявника і боржника, винесе судовий наказ про стягнення вашої заборгованості.
Далі вам відправлять копію судового наказу поштою.
У 15-денний термін з дня отримання цієї копії ви можете подати заяву в суд про скасування цього наказу. Але банківська картка буде заблокована доти, поки розрахуватися за своїми боргами.
Ось така приваблива перспектива.
Звісно, з боржниками потрібно боротися, але найперше потрібно розібратися, хто насправді є боржником: той, хто має три квартири і просто собі не платить ,чи той, хто не має за що купити хліба?
За останні три роки ціни на комунальні послуги підвищилися на 400%,
на газ - на 590%,
на теплопостачання - на 250%,
на воду - на 212%
на електроенергію - на 140%.
А згідно соціологічних опитувань 95% громадян вважають себе БІДНИМИ.
До речі, для суперечок майнового характеру судовий збір зросте з 110% від суми позову до 150% - за апеляційні скарги, і зі 120% від суми позову до 200% - за касаційні скарги.
Суди у нас також не для бідних.
Одним словом, тема для роздумів...
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:29
4 грудня
15:31
4 грудня
22:22
29 листопада
14:23
29 листопада
live comments feed...