• Головна
  • «Ліга Нова» переконала депутатів Луцькради у своїй непричетності до руйнування будинку на Рівненській, 109
17:10, 22 червня 2012 р.

«Ліга Нова» переконала депутатів Луцькради у своїй непричетності до руйнування будинку на Рівненській, 109

Нещодавно комісія з Рівного винесла попередні висновки щодо причин руйнування будівлі на вулиці Рівненській, 109. Вердикт експертів обговорювали сьогодні, 21 червня, під час засідання постійної комісії Луцької міської ради з питань ЖКГ, екології, транспорту та енергозбереження.

Головний архітектор Луцька Юрій Казмірук зробив «історичний екскурс» у 2003 рік. Саме тоді до міської ради надійшов лист від ПП «Євроальянс». У ньому підприємець просив дати дозвіл на добудову і проведення ремонтних робіт на вулиці Рівненській, 109 у приміщенні колишнього гастроному. Виконком цей дозвіл видав. Відтак підприємець був зобов’язаний одержати вихідні дані для проектування вентиляції, виготовити проект, погодити його з управлінням містобудування та архітектури Луцької міської ради й отримати дозволи у всіх контролюючих органах.

«Євроальянс» здійснив усі необхідні процедури й одержати потрібні дозволи. Проектування отримало позитивний висновок держекспертизи: «Рекомендується до затвердження в його проектних показниках». Відтак, підприємство провело ремонтні роботи у приміщенні колишнього гастроному.

Коментувати ж висновок рівненських експертів, чи висувати власні причини руйнування будівлі Казмірук відмовився, оскільки, за його словами, це не належить до повноважень управління містобудування та архітектури. «Я маю право говорити тільки те, що маю право говорити», - зазначив головний архітектор Луцька.

Натомість депутат міськради Василь Гриб не погодився з висновками рівненської комісії і висував власні припущення щодо причин обвалу. Так обранець громади заявив, що свого часу будівельники обрали неправильний розчин та цеглу. Серед ймовірних, на думку Гриба, причин руйнації – і відсутність армування стін. «Будинок будувався з порушеннями», - констатував депутат.

Оскільки свої припущення Василь Гриб висловлював дещо емоційно, то заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська закликала присутніх «взяти себе в руки». «Ми не можемо робити все на емоціях», - наголосила вона і додала, що сесія Луцькради вже виділила кошти на придбання житла для потерпілих, і невдовзі розпочнеться процес закупівлі квартир.

Василь Гриб, своєю чергою, заперечив, що краще було б зовсім зруйнувати будинок, а його мешканцям виділити нове житло. До речі, зі слів Гриба, квартири з вторинного житлового фонду обійшлися б владі дешевше.

Потому слово надали директорові магазину «Ліга Нова» Олександру Зайцю. Він пояснив, що торговий заклад не має жодного відношення до ремонтних робіт. Їх проводило ПП «Євроальянс», у якого і винаймав площу магазин меблів. «З того часу жодних робіт не проводилося. Ми закривалися тільки на вихідні», - запевняв директор торгового закладу і додав, що органи влади, а потім і ЗМІ некоректно використовували назву «Ліга Нова», псуючи імідж магазину. До слова, як зауважив Олександр Заєць, він теж поніс великі збитки, точну суму яких поки не вдається підрахувати. Орієнтовно це 300 тисяч гривень.

Щодо кондиціонера, який вважають однією з ймовірних причин обвалу, то, за словами Зайця, він впав за два тижні до трагедії і більше його не встановлювали. Слова чоловіка підтвердила й одна з мешканок будинку на Рівненській, 109 (її квартира вціліла), яка була присутня на засідання комісії. Вона розповіла, що стіни будинку давно тремтіли, а на несучій стіні з’явилася велика тріщина. «Якщо нормальний здоровий мужчина пхне ту стіну, то цегла вилетить», - скаржилася лучанка.

Члени комісії погодилися із тим, що «Ліга Нова» не має стосунку до руйнування будівлі. Цю інформацію вони й доведуть до відома депутатам міськради під час сесії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...