• Головна
  • Влада без народу: прокуратура Волинської області не хоче громадського контролю
16:21, 7 квітня 2017 р.

Влада без народу: прокуратура Волинської області не хоче громадського контролю

Сьогодні, 7 квітня, в овальному залі приміщення Волинської обласної ради відбулася прес-конференція щодо ліквідації інституту Консультативних рад в системі прокуратури.

У заході взяли участь члени Консультативної ради та члени Громадської ради при ОДА. 

Під час прес-конференції обговорювали наказ Генерального прокурора України №86 від 16 березня 2017 року про ліквідацію інституту Консультативних рад в системі прокуратури.

Прес-конференція розпочалася з того, що голова Громадської ради при Волинські ОДА Олександр Волянюк розповів, що відповідно до наказу прокурора Волинської області було скасовано наказ про створення Консультативної ради при прокуратурі Волинської області. Свої дії він не пояснив. Пізніше стало відомо, що він діяв на підставі наказу Генерального прокурора.
DSC_0082

Далі слово надали голові Консультативної ради при прокуратурі Волинської області Георгію Острову.

DSC_0050

«Ми хотіли розповісти про нашу роботу і про ті питання, які ми піднімали. Пройшов рік, прокуратурою не зроблено нічого і ми готові про це розповісти. Ми виписали основні матеріали, які ми подавали до прокуратури: боротьба з наркопритонами, незаконний видобуток бурштину, лісова галузь, незаконна приватизація, контрабанда та діяльність суддів».

БУРШТИН

«З 2014 року на Волині розпочався видобуток бурштину. Правду про бурштин громадськості не говорили. Де ви були, коли в 2014 році почали добувати бурштин (звертається до Юрія Луценка, - ред.). Це «кришувалося» місцевим прокурором Дарчиком. Пройшов певний період часу і ми, повернувшись з війни, почали ловити тих правопорушників. Ми затримали 14 помп, якими видобували бурштин. У видобуванні бурштину брали участь близько 2500 тисячі населення з різних областей. На той час на ту територію заїжджав колишній Беркут. Ми доносимо прокурору інформацію, що має бути масштабний захват. Для того, щоб приховати масштаби руїн, вони змушені були запустити туди людей. Ми приїхали о 5 годині ранку на місце видобутку і там почали збиратися старателі. Між ними ходила інформація, що їх ніхто штурмувати не буде. Але представники громадськості почали розганяти їх раніше, ніж Нацгвардія встигла вдягти бронежелети».

«Тому як ви можете говорити, що консультативні ради недієві?» - висловив своє обурення Остров.

DSC_0031

ДІЯЛЬНІСТЬ СУДДІВ

«17 червня 2016 року департаментом захисту економіки Волинської області відкрито кримінальне провадження щодо суддів, які приймали рішення під час знаходження за кордоном. Ми подаємо звернення до прокурора області, щоб нас проінформували про хід розслідування цієї справи. Отримали  відповідь, що 31 жовтня закривається кримінальне провадження. Це провадження стосувалося  20 суддів», - зазначив Георгій Остров.

РОЗКРАДАННЯ КОШТІВ

Прокуратурою Донецького гарнізону було відкрито кримінальне провадження згідно частини 5 статті 191. В 2015 році Волинська область брала участь в будівництвах дзотів у Донецькій області. Вони не збудували бетонних конструкцій, а брали морські контейнери і трохи покрили їх бетоном, а 7 мільйонів гривень десь пропали. Донецька прокуратура направила це кримінальне провадження на Волинь. Консультативна рада надіслала звернення до Волинської прокуратури, але всі знову мовчали. 2 грудня ми отримали відповідь від заступника прокурора області, що в нас такого кримінального провадження не було. Ми ще раз звернулися до Донецького гарнізону, але і там вже почали мовчати.

НЕЗАКОННА ВИРУБКА ЛІСІВ

Про цю проблему розповів Василь Куренда.

DSC_0057

«Основне питання Волині - охорона лісів. В 2014-2015 роках екологічна інспекція направила 22 матеріали по незаконній вирубці лісів. 16 ми взяли на контроль і направили в прокуратуру області, щоб та перевірила законність рішень. Нас повідомили про те, що по 15 зверненнях прийняли кримінальні провадження, але це було повідомлено в загальних рисах. По ківерцівському заказнику «Зубр» проведені вирубки лісу на 7 мільйонів гривень. Інформації про це нам не надійшло», - розповів Куренда.

НАРКОПРИТОНИ

Проблему боротьби з наркотиками висвітлив Сергій Ковальчук.

DSC_0065

«Україна знаходиться в стані війни. Молодь спивається, вживає наркотики. Ми звернули увагу на проблему наркотиків в нашій області. Консультативна рада опрацьовувала один з наркопритонів. Займалися цим так, щоб не було «витічки» інформації. Ми вилучили наркотичної сировини на суму 2 мільйони гривень, також вилучена незареєстрована зброя з набоями. Наскільки нам відомо, зараз цей притон і сьогодні здійснює торгівлю. Ми вилучили 4 кілограми наркотиків, а люди і далі здійснюють свій бізнес», - висловив обурення Ковальчук.

НЕЗАКОННА ПРИВАТИЗАЦІЯ

Проблему озвучив Ігор Левчук.

DSC_0072

 «Біля 13 школи правоохоронні органи поприватизовували ділянки, минаючи конкурс. Вони надали їх фірмі забудовника, а та надає квартири правоохоронцям. Таким чином вони створили корупційну схему. Також така схема діє в селі Княгининок і на вулиці Глушець.

Він зазначив, що в прокуратуру було передано матеріли по незаконніій приватизації 200 об’єктів, в тому числі пам’яток місцевого і національного значення. Жодного реагування зі сторони прокуратури немає.

Також чоловік розповів, що існує проблема на реагування повідомлень про злочини.

«Було близько 10 повідомлень про резонансні злочини. Ці відомості не були внесені до єдиного державного реєстру. Правоохоронні органи не реєструють злочину, щоб не псувати собі статистику», -  зазначив Ігор Левчук.

Георгій Остров додав, що в Луцьку незаконно ліквідували 16 дитячих садків.

«Зараз шукають кошти на будівництво нових дитячих садків, а просто потрібно взяти те, що є», - каже Остров.

Було сказано, що Консультативна рада при прокуратурі Волинської області була однією з найдієвіших в Україні. Вона підіймала ті питання, які цікавили громадськість.

«Чи доцільно було розпускати консультативну раду при Волинській області?», - адресував своє запитання до Юрія Луценка Георгій Остров.

Насамкінець представники Консультативної ради та Громадської ради при ОДА підписали лист-звернення Президенту України, Генеральному прокурору України, Голові Волинської обласної ради та Голові Волинської облдержадміністрації із вимогою відновити участь громади через громадські організації в здійсненні діяльності прокуратури України.

Текст: Олександр Зелінський

Фото: Анастасія Качина


DSC_0045
DSC_0048
DSC_0054
DSC_0060
DSC_0063
DSC_0076
DSC_0082
DSC_0083
DSC_0090
DSC_0110
DSC_0113
DSC_0116

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...