18:30, 11 квітня 2017 р.
Сморід на ГПЗ: «бути чи не бути» (ФОТО)
Як повідомлялося раніше, мешканці сіл Баїв, Боратин, Гірка Полонка, Рованці і вулиці Львівської, що у Луцьку, скаржаться на нестерпний сморід через викид відходів від Гнідавського цукрового заводу.
Сьогодні, 11 квітня, відбулося виїзне засідання комісії Громадської ради при Волинській ОДА з питань екології та сільського господарства.
Засідання відбувалося на Гнідавському цукровому заводі. Підприємство проінспектували на викид відходів, від яких йде нестерпний сморід.
На початку виїзного засідання слово надали представнику ініціативної групи територій, де відчувається сморід, Наталії Гребенкіній.
«Ситуація в тому, що коли міняється напрямок вітру, то сморід іде на наш район. Тут знаходяться школа і дитячий садок. Три роки тому такого смороду не було. Зараз це просто неможливо витримати. Ми наполягаємо на тому, щоб зробити аналіз відходів, які знаходяться на полях фільтрації. Але це землі Гнідавського цукрового заводу, заходити туди ми не маємо права. Просимо представника, щоб допустив нас, щоб ми зробили відповідні аналізи, провели експертизу цих відходів. Ми не можемо сказати чи вони шкідливі, чи не шкідливі. Але це треба зупинити, бо люди, які працюють на городах можуть працювати лише півдня, бо від цього смороду в них починає боліти голова. Школа також не може провітрювати класи у весняний період», -висловила своє обурення пані Наталія.
За її словами, сморід - це «візитівка» Луцька і люди отримують шокову терапію, коли приїздять зі сторони Львова.
Далі слово надали голові правління ПАТ Гнідавський цукровий завод Ростиславу Новосаду.
Він зазначив, що зараз Гнідавський цукровий завод виробничого процесу не веде. Проте потужності полів фільтрації, а вони розміщені на 90 гектарах, дозволяють приймати стоки від інших установ.
«На сьогодні склалася така ситуація, що ми приймаємо стоки з трьох джерел: мелясна барда, яка є від біоетанольного заводу, який функціонує на нашій території – 220 кубів, надано дозвіл на злив Гіркополонківській сільській раді, та 80% усіх стоків йде з мікрорайону Вересневий», - сказав Ростислав Новосад.
Він сказав, що завод не стоїть осторонь цієї проблеми.
«Біоетанольний цех був запланований, як перший етап у будівництві біоетанольного газового комплексу. Ми цей етап реалізували. Цей завод має всі дозволи та нормативні документи. Коли виникала ця ситуація, то ми залучали експертів. В нас є висновок, що походження запаху біоетанольного заводу не відповідає тому, що є на полях фільтрації», - зазначив чоловік.
Також він припустив, що відходи з цих трьох джерел вступають в реакцію і через це виникає цей сморід - «ми цього не відкидаємо».
За словами голови Гіркополонківської сільської ради Ніни Симонович, сільська рада має таку проблему, що не працює каналізаційно-насосна станція, але є сподівання, що в цьому році вона запрацює.
«Сільською радою розпочата робота по будівництву нової станції у селі Гірка Полонка. Проект досить дорогий, бо труби мають протяжність 3 кілометри і ми будемо «врізатися» до луцької каналізації на вулиці Боженка. Ми отримали дозвіл, щоб своєю машиною вивозити відходи на поля фільтрації. Якщо буде заборона на вивіз, то ми будемо шукати шляхи вирішення цієї проблеми, але я маю великі сподівання, що нам допоможе облрада чи облдержадміністрація. Нам потрібно 2 мільйони, щоб добудувати сільську каналізацію», - зазначила пані Ніна.
Після обговорення цієї проблеми всі присутні поїхали на поля фільтрації, щоб пересвідчитися в цій проблемі.
Там просто неможливо знаходитися, від смороду жахливо сльозяться очі. Було таке відчуття, що від цього запаху може відмовити техніка. На під’їзді до полів можна було відчути нестерпний сморід, який неможливо описати словами. На першому полі фільтрації відчувався запах жому, який перемішаний з запахом фекалій. На другому відчувався запах решток тварин. Всі присутні припустили, що це може бути злив води з заводів, які займаються виробництвом ковбаси.
Представник ініціативної групи зазначила, що це лише «невеликий запашок». Найбільша проблема виникає тоді, коли вітер "розвертається" в сторону житлових масивів
Насамкінець голова Громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк заявив, що є підозра, що ці відходи зливають м’ясні заводи.
«Ми звернемося в установу, яка заміняє санепідемслужбу, щоб вони взяли проби відходів. Напишемо листа в районну раду і міську раду, щоб допомогли добудувати каналізацію Гіркій Полонці», - розповів Олександр Волянюк.
Текст і фото: Олександр Зелінський
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
22:29
4 грудня
ТОП новини
live comments feed...