Депутати Луцькради посварилися через безхатченків
Власне, обранці луцької громади обговорювали питання про притулок для осіб без постійного місця проживання. Про це йшлося сьогодні під час засідання 27-ої сесії Луцької міської ради, – інформує «Волинська правда».
Думки депутатів розділилися. Одні бачили у центрі реінтеграції спасіння для безхатченків, а інші – загрозу для населення мікрорайону ДПЗ. Центр має розміщуватися в амбулаторії. Депутати-медики побачили проблему у тому, що люди без постійного місця проживання будуть сусідами із хворими людьми, вагітними тощо, незважаючи на те, що для безхатченків буде передбачено окремий вхід. У цьому центрі завдяки благодійному фонду «Переображення» вони зможуть обігрітися, перебути вночі, а дехто зможе й повернутися до нормального житла у відділенні реінтеграції. Їх будуть психологічно готувати для того, щоб відновити свій статус у суспільстві. Зауважимо, що йдеться про частину амбулаторії на Корольова, 3.
Депутат Андрій Козюра із «Нашої України» зауважив, що невже краще, щоб ці люди й далі жили в коробках чи підвалах. Мовляв, невже луцькі депутати ставляться до бездомних тварин краще, ніж до безхатченків. А ось депутат Наталія Бунда – проти такої ідеї. Каже, що цей район – досить самодостатній, там проживає 6-7 тисяч лучан. Мовляв, чи не створить це напругу у районі, адже поруч – школа і садочок.
Обранець луцької громади Андрій Калахан зауважив, що завтра на місці бездомних може опинитися кожен. Як то кажуть: «Від тюрми і суми не зарікайся». Калахан додав, що не можна проблему бездомності пускати на манівці. Створення в Луцьку такого центру може стати позитивним прикладом для інших міст.
Нагадаємо, що ідея про створення такого притулку була озвучена ще 20 січня 2012 року. А ще раніше, у 2011 році Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що цим людям треба допомогти і повиводити їх із підвалів. Проблема безхатченків у Луцьку тягнеться вже не перший рік. Ще у 2006 році була ідея створити у Гаразджі притулок для людей без постійного місця проживання спільно із Луцьким, Рожищенським та Ківерцівським районами. Проте ідея не була реалізована.
У підсумку після тривалого обговорення депутати таки дали добро. 32 депутати віддали свої голоси «за» таке рішення.