• Головна
  • Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО)
15:09, 27 червня 2012 р.

Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО)

Коштовні дарунки напередодні 163-ї річниці від дня народження Олени Пчілки (29 червня) отримав колектив бібліотеки, яка з 1991 року носить її ім’я. Про це повідомляє «Волинська правда».

Скульптор, художниця з Затурець Ірина Дацюк передала книгозбірні портрет, створений її донькою Іванною Дацюк – студенткою Волинського національного університету імені Лесі Українки, яка нещодавно одержала диплом бакалавра.

Представниця молодшої генерації талановитої сім’ї Дацюків у стінах бібліотеки мала вже 3 виставки (перша з них – спільна з сестрами Ксенією Дацюк та Оленою Звягінцевою експонувалася у квітні 2011 року під назвою «Портрет: квіти і весна»). І зараз стіни фойє третього поверху прикрашають роботи Іванни, які створюють неповторну ауру молодості й оптимізму.

Інший дарунок бібліотеці надійшов від Андрія Бондарчука – голови Братства Андрія Первозванного, члена НСП України, який вручив художнє зображення пам’ятника, встановленого біля бібліотеки рівно рік тому, 29 червня. Автор картини – львівська мисткиня Ірина Форостецька.

Як зазначила для «ВП» заслужений працівник культури України Людмила Стасюк, директор головної книгозбірні Волині, «працівники бібліотеки пишаються колекцією художніх та скульптурних зображень Олени Пчілки, яка включає портрет Олени Пчілки, створений у 90-х роках минулого століття Орестом Хмельовським, гіпсове погруддя роботи заслуженого художника України Миколи Обезюка, з якої була відлита скульптура в бронзі; а також гіпсове погруддя роботи скульптора – волинянина Івана Дацюка. Меморіальний куточок у вестибюлі з 1999 року прикрашає портрет письменниці, вишитий Юрієм Савкою».

У літературній годині, присвяченій дню народження Олени Пчілки, що відбулася в стінах бібліотеки, взяли участь члени НСП України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – директор меморіального музею-садиби (в ці дні минає 130 років, як Косачі оселилися в садибі поблизу Ковеля). Родзинкою імпрези став автентичний спів аспірантки Волинського національного університету імені Лесі Українки Жанни Масюк.

Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-1
Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-2
Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-3
Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-4
Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-5
Головна книгозбірня Волині стає фактично і музеєм Олени Пчілки (ФОТО), фото-6
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...