• Головна
  • «Стіна бажань» та тіньова карта міста: як у Луцьку туристичні проекти обирали
15:11, 21 квітня 2017 р.

«Стіна бажань» та тіньова карта міста: як у Луцьку туристичні проекти обирали

У Луцьку триває фінальний етап конкурсу туристичних проектів, які покликані популяризувати наше місто серед лучан, гостей із інших куточків країни та іноземців. Найкреативніша ідея дістане підтримку міської ради та фінансування до 30 тисяч гривень, - пише «0332.ua».

Конкурс соціальних проектів туристичного спрямування та захист проектів його учасниками саме триває у Луцькій міській раді.

Впродовж усього конкурсного відбору до міськради надійшло 80 різних проектів, з яких обрали 40 найкращих. Згідно з критеріями конкурсу, максимальний бюджет одного проекту до 30 тисяч.

Чого тільки не навигадували лучани, аби зробити місто більш привабливим для туристів і місцевих мешканців. Окрім запозичених ідей в інших містах та навіть країнах, презентували сьогодні й авторські ініціативи.

Серед усіх, цікавою пропозицією було створення «Стіни бажань». Як зазначають автори проекту, студенти ЛНТУ, на вулицях Луцька є чимало білих стін, які аж ніяк не стають окрасою міста. На більшості із них лучани лишають доволі непривабливі надписи, які ще більше псують враження від Луцька. Для того, аби прикрасити надокучливі однотонні стіни та дати волю емоціям містян, автори проекту пропонують створити «Стіну бажань». За задумкою, велика дерев’яна дошка розміщуватиметься у місцевій арт-галереї, де усі охочі крейдою зможуть висловити свої думки, бажання, обіцянки тощо. Таку ж ідею ще в 2014 році реалізували у Тернополі, в світі ж до ініціативи долучилися 73 країни. Під час офіційного відкриття «Стіни бажань», автори пропонують долучитися й до благодійної місії та організувати збір коштів. Загальне фінансування такого проекту оцінюють в 8,8 тисяч гривень.

Реалізувати ще один цікавий проект запропонували лицарі. Вони хочуть започаткувати унікальний історичний фестиваль «Середньовічний Лучеськ», який відбуватиметься у замку Любарта. Метою такого заходу є бажання відновити лицарський дух та залучити лучан і гостей міста до участі в цікавих розвагах середньовіччя. Окрім того, відвідувачі фестивалю зможуть покуштувати середньовічні смаколики, відчути себе справжніми лицарями в обладунках та навіть спробувати застосувати давню зброю. Родзинкою фесту, запевняють автори проекту, стануть три атракційні зони та забава із застосуванням луків. Загальний кошторис такої ініціативи сягає 47 тисяч гривень, з яких 30 тисяч – фінансування міськради. 

З метою популяризації «зелених багатств» нашого міста, активні лучани пропонують створити електронний атлас «Природні куточки Луцька». Це такий собі он-лайн інструмент, який відображає місцеві сквери, парки, відкриті водойми тощо. На відповідному електронному ресурсі міститиметься довідкова інформація та фотографії для кожного об'єкту природи, одночасно атлас дасть змогу контролювати їхній стан, аби вони не були занедбаними. Загальна вартість цього проекту становить 33,3 тисяч гривень, допомоги із міського бюджету ініціатори просять у сумі 29 тисяч.

«В результаті ми розкриємо привабливість природних об’єктів, підвищимо обізнаність про них, надамо інформаційну базу і таким чином можна буде складати цілі туристичні маршрути», - зазначають автори. 

Однією із найцікавіших та неординарних ініціатив став авторський проект лучанки «Світло-тіньова карта Луцька». Вартуватиме його реалізація 32 тисячі гривень, 8 тисяч з яких готова виділити авторка проекту.

Отож, на висоті 2,5 метрів планують розмістити металеву конструкцію, на якій будуть зображені усі куточки міста, такий собі трафарет. Із потраплянням на нього сонячних променів, на землі відображатиметься тіньова карта Луцька. Крім того, на цій карті спеціальними символами будуть позначені усі культурні та історичні об’єкти нашого міста.
Разом з тим, авторка проекту каже, що метал є одним із найкращих «антивандальних» матеріалів, тож зруйнувати його майже неможливо. До того ж, конструкція важитиме близько 310 кілограмів та матиме 4 опорні ноги, тому і вкрасти її не вдасться, а от перенести в інше місце, за потреби, навпаки реально.

Поки світло-тіньову карту міста планують встановити у сквері напроти кінотеатру «Батьківщина», а презентувати новинку хочуть уже до Дня Незалежності України.

«Тут був я» - ще один проект, який порадував усіх присутніх на конкурсі. Це одна із найдешевших і водночас найоригінальніших ідей, яку сьогодні представляли талановиті лучани. Автором ініціативи є молодий архітектор, який передусім зауважив, що кожна людина із давніх давен хоче лишити по собі слід, а тому вишкрябує на стінах чи інших поверхнях якісь записи про себе. Не став виключенням і наш Луцький замок, де найдавніші записи датуються 1444 роком, там же є відмітка Ольги Косач… та й нинішня молодь далеко не пішла і також намагається залишити хоч якийсь знак про себе.

Отож, автори проекту пропонують створити металевий стенд «Тут був я», загальною вартістю 8,9 тисяч гривень. Це смішна сума, каже автор, зважаючи на те, скільки місто витрачає коштів на зафарбовування понівечених стін. На металевій дошці будь-хто зможе намалювати будь-що, при цьому не псуючи фасади будівель у місті. І навіть якщо на стенд нападуть вандали і пофарбують його, то це теж добре, каже ініціатор проекту, адже стенд для того і створений, щоб на ньому лучани залишали свій слід.

Відтак, після розгляду усіх проектів, члени конкурсної комісії оберуть найкращий із них і наступним етапом стане реалізація ініціативи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#проекти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...