• Головна
  • Волинські аферисти набрали кредитів на чужі документи майже на 10 млн. гривень
16:19, 3 липня 2012 р.

Волинські аферисти набрали кредитів на чужі документи майже на 10 млн. гривень

Управлінням боротьби з організованою злочинністю УМВС України у Волинській області задокументована організована злочинна група у складі чотирьох волинян: зловмисники шахрайським шляхом заволоділи коштами одного з банків, які в подальшому легалізували шляхом вчинення фінансових операцій. Про це «Волинській правді» повідомили у СЗГ УМВС України у Волинській області.

27 червня слідчим управлінням УМВС України у Волинській області порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом), ч. 2 та 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів) КК України (за кваліфікуючою ознакою – вчинення злочинів у складі організованої групи). Матеріали кримінальної справи з обвинувальним висновком скеровано до суду.

У ході розслідування кримінальної справи встановлено, що волинянин, діючи з корисливих мотивів та керуючись метою наживи, отримавши згоду трьох чоловіків, створив злочинну групу для зайняття протиправною діяльністю, пов’язаною з заволодінням кредитними коштами банківських установ.

Згідно з розробленим злочинним планом, зловмисники підшуковували приватних підприємців та шляхом обману, який виражався у запевненні останніх про відкриття на них нібито лише банківських рахунків (а у окремих випадках – про оформлення кредитів із запевненням щодо їх обов’язкового погашення у визначені строки), отримували від них необхідні документи з метою оформлення кредитів, а саме: свідоцтва про реєстрацію фізичної особи підприємця, паспорти, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва платника податків тощо, та передавати їх у подальшому для іншого члена організованої групи. Після цього виготовлялися і подавалися в банк підроблені документи, на основі яких укладалися кредитні договори, договори застави, відкривалися позичкові рахунки і платіжні доручення для перерахування одержаних кредитних коштів, згідно з укладеними договорами, на банківські рахунки приватних підприємств, контрольованих організатором ОЗГ.

Провернувши таку схему, організатор ОЗГ знімав готівку та використовував у якості кримінальних прибутків від здійснення злочинної діяльності, у тому числі розподіляв гроші між рештою членів очолюваного ним кримінального об’єднання.

Таким чином організованою групою в період часу з початку осені 2007 року до 3 жовтня 2008 року було вчинено 24 злочини, пов’язані із незаконним заволодінням кредитними коштами банку.

Крім того, учасники групи, підробивши та використавши завідомо підроблені документи підставних підприємців, легалізували незаконно одержані кредитні кошти на загальну суму майже 9,5 млн грн шляхом вчинення фінансових операцій: згідно з платіжними дорученнями, перерахували зазначені кошти на банківські рахунки підприємств, фактичним власником яких є організатор ОЗГ, а в подальшому перевели на інші підконтрольні йому підприємства та використали в якості кримінальних прибутків від здійснення злочинної діяльності групи.

Злочинною діяльністю учасників групи заподіяно збитків на загальну суму 9 млн 477 тис. грн, відшкодовано 7 млн 200 тис. грн, накладено арешт на майно на суму 2 млн 320 тис. грн.

Крапку у цій кримінальній справі поставить суд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...