• Головна
  • Квіти, молитва та гімн, - яким був День пам'яті та примирення в Луцьку (ФОТО)
21:11, 8 травня 2017 р.

Квіти, молитва та гімн, - яким був День пам'яті та примирення в Луцьку (ФОТО)

Напередодні Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, українці відзначають День пам'яті та примирення, впродовж якого вшановують подвиг українського народу, подвиг тих героїв, котрі не боялися покласти власне життя за мир і світле майбутнє для нового покоління, - пише ІА “0332.ua”.

Відтак, сьогодні, 8 травня, увесь український народ, зокрема й лучани, віддали шану героям Другої світової війни та жертвам, яких знищив нацистський режим. Ще вранці мешканці Луцька зібралися поблизу пам'ятного знаку «Поранений солдат» на меморіальному комплексі «Вічна Слава», аби взяти участь в панахиді за загиблими у Другій світовій війні. Спільно із представниками духовенства люди помолилися за спокій полеглих і поклали до підніжжя пам'ятника квіти.

Трохи згодом ще більше люду зібралося на Театральній площі Луцька біля пам'ятного фотостенду “Герої Небесної Сотні — Загинули за Єдність України”. Кілька сотень лучан спільно прочитали молитву та поклали квіти до фотостенду.
9ZHr2JN-ms4
Червоною ниткою пронизали обидва пам'ятні заходи слова Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який сьогодні наголошував на тому, як важливо берегти в пам'яті усі трагічні сторінки нашого народу, бо це і є його історія, яка будь-коли може повторитися. Аби не допустити повторень війни, жахіть та страждань, люди повинні вчитися на помилках, знати своїх героїв та пам'ятати, на які жертви заради мирного сьогодення йшли наші предки.

Так склалося, що й нині Україна охоплена війною і чисті сторінки пам'яті наповнилися новими іменами полеглих за мир і спокій в державі. Тож, дуже важливо, каже Митрополит, у День пам'яті та примирення вшанувати подвиг українсього народу і в роки Другої світової війни, і в роки сьогоднішньої неоголошеної війни.

Квіти, молитва та гімн, - яким був День пам'яті та примирення в Луцьку (ФОТО), фото-1



Ще однією особливістю, котра об'єднувала містян сьогодні впродовж усього дня, було спільне виконання Державного Гімну України, який гучно проспівували і люди доволі поважного віку, і маленькі дітлахи.

Опісля поминальних заходів для лучан влаштували невеликий концерт на Театральній площі, під час якого волинські артисти виконали низку музичних композицій. Завершилося відзначення Дня пам'яті та примирення традиційною для всієї держави мистецькою акцією “Перша хвилина миру”.

Як відомо, 2014 року Міністерством культури України було проведено першу символічну акцію “Перша хвилина миру” у Парку Слави в Києві, неподалік Монументу невідомому солдату. З 2015 року указом Президента України 8 травня встановлено Днем пам'яті та примирення, а меморіальні акції проводять по всій Україні.

Також варто зазначити, що саме 8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені велелюдні святкування, а відтак й запроваджено щорічний пам'ятний день.

Уже завтра, 9 травня, українці відзначатимуть День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Так, із квітками червоного маку, символом визначного Дня перемоги, йтимуть лучани та волиняни до меморіальних комплексів, аби вшанувати ветеранів страшної війни та віддати шану тим, кому дожити до наших днів через знущання та гніт нацистського режиму не вдалося.

Після вшанування пам'яті, лучан кличуть відвідати Центральний парк культури та відпочинку імені Лесі Українки, де для них підготували концертну програму.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день_пам'яті #лучани #8_травня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...