День Перемоги-2017
14:30, 9 травня 2017 р.
День Перемоги в Луцьку: букети квітів, сльози ветеранів та вдячні діти (ФОТО)
День Перемоги-2017
От уже 72 роки поспіль традиційно 9 травня лучани, так як і представники народів, що боролися проти нацистського режиму, збираються на відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. І сьогодні традицію продовжують молоде покоління волинян, які зібралися на меморіальному комплексі в Луцьку, аби привітати зі святом ветеранів та вшанувати тих захисників держави, яких поряд уже немає, - інформує ІА «0332.ua».
Вшанування пам'яті жертв Другої світової війни відбулося біля Центрального монументу на меморіальному комплексі «Вічна Слава».
Привітати ветеранів, учасників бойових дій у Другій світовій війні, прийшли їхні рідні та близькі, діти та онуки. Висловити слова вдячності за подвиги, котрі вберегли Україну від загарбників, прибули й представники обласної та міської влади, депутати, керівники підприємств, установ, управлінь та відділів, громадські активісти, волонтери, військовослужбовці та просто небайдужі містяни.
Усі вони тримали в руках букети квітів та зі сльозами на очах, але з величезним почуттям гордості, розглядали сивочолих дідусів, котрі, здавалося, ще зовсім недавно були юними хлопчаками, яким довелося в такий ранній вік пізнати усю гіркоту війни.
Це саме ті люди, які пережили неймовірні втрати, біль та розпач, гніт та знущання ворога, чобіт якого зненацька, але повною силою, ступив на українську землю. Втім, об'єднаними зусиллями наших мужніх воїнів, 72 роки тому світ таки здобув перемогу над страшним нацистським режимом і головне — здобув мир та спокій для майбутніх поколінь.
Так, ветеран війни голова обласного комітету партизан-підпільників періоду Другої світової війни Іван Глущук наголосив, що українці завжди захищали й захищатимуть українську землю від ворога, і хто б на неї не ступив із мечем — від меча й загине.
«Як відомо, Волинь — це край партизанської слави. Тут партизани разом із воїнами Радянської армії отримали перемогу. Ми, радянські партизани, під час Великої Вітчизняної війни, йшли в єдиному залізному строю з воїнами Радянської армії за щастя народу, за Україну, за свою землю...», - зазначив ветеран.
Водночас учасник бойових дій під Ковелем, полковник Михайло Єрлін привітав усіх присутніх зі Днем перемоги від імені тих, хто воював під Турійськом та під Ковелем. Втім, сьогодні ветеран із великим сумом повідомив, що «ковельських воїнів» залишилося небагато... тільки двоє. Разом зі своїм побратимом, вони у 18-річному віці кували перемогу під Турійськом та під Ковелем.
«Зараз багато говорять про День перемоги, хтось його величає, хтось ігнорує, але, прямо скажу, дорогі друзі: була війна, була кривава й страшна війна, і була перемога, велика перемога усій націй та народностей Радянського Союзу. В мене на грудях є багато чого, але я пишаюся 4-ма медалями: «За взяття Берліна», «За визволення Праги», «За перемогу над Німеччиною» та «За визволення Волині», - наголосив ветеран.
Потому до слова запросили заслуженого працівника культури України, ветерана національно-визвольної боротьби, художнього керівника хору патріотичної пісні «Посвіт» Ростислава Кушнірука. Ветеран розповів про те, як він став воїном і як разом із братом допомагав повстанцям доправляти в ліс зброю, продукти та одяг й бути зв'язковим. Втім, за доносом місцевого зрадника, чоловіка було заарештовано НКВС та етаповано Кіровську область на заслання. Лишень 1958 року його звільнили. Великою ціною, каже Кушнірук далася українцям свобода, але саме такої вільної та незалежної держави завжди прагнув наш народ.
«Трагічна доля спіткала тисячі сімей із Західної України тільки за те, що хотіли жити в своїй незалежній державі, а скільки українських патріотів залишилися у безіменних могилах без хрестів на просторах Колими, Магадану... Надто велику ціну, мільйони життів наших синів та дочок, заплатив український народ у боротьбі за свою свободу», - додав чоловік.
Привітали ветеранів та усіх присутніх із Днем Перемоги й представники влади. Так, голова Волинської ОДА наголосив, що Друга світова війна принесла мільйони страждань українським сім'ям, але об'єднавшись на різних фронтах, таки вдалося перемогти фашистську нечисть й показати силу українського духу.
«Перш за все хочу низько вклонитися вам, ветерани Другої світової війни, ветерани визвольних воєн та нашим зовсім молодим і зовсім не схожим на ветеранів - воїнам АТО. Друга світова принесла мільйони страждань українській сім'ї, горе тоді прийшло на українську землю, але ми змогли, об'єднавшись на різних фронтах, перемогти фашистську нечисть. Ми змогли показати силу духу українців, які воювали в різних арміях, але вони воювали за свої домівки, за свою родину, дітей і, звичайно, за майбутнє. Вчора і сьогодні ми вшановуємо пам'ять наших ветеранів, які не прийшли з полів боїв, не дожили до сьогодні. Вони завжди будуть у нашій пам'яті. Ми вшановуємо тих, хто сьогодні є зразком для наслідування, тих, хто кожен день, спілкуючись з молодими українцями, передає їм славетні уроки історії – історії розбудови української держави, історії подвигу наших славних ветеранів. З святом Днем Перемоги, нехай Господь Бог допомагає вам і береже вас. Ми пам'ятали і завжди будемо пам'ятати про ваш славетний подвиг», - зазначив Гунчик.
Потому вітальне слово озвучив заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк:
«72 роки тому відбулася велика подія. Наш народ переміг сильного ворога, наш народ вистояв у війні. Жодна українська сім'я, жодна сім'я колишнього Радянського Союзу, не залишилася без втрат. Разом всі боролися проти фашистської Німеччини, яка хотіла зробити нас рабами. Слава ветеранам Другої світової війни, велика слава воїнам УПА, воїнам визвольного руху, які вірили в незалежність України. Честь всім тим, хто воював за нашу Батьківщину. Слава воїнам, які сьогодні воюють на Сході України, проти тієї нечисті, яка знову хоче зробити нас рабами», - підкреслив Карпюк.
Насамкінець із промовою виступив виконувач повноважень Луцького міського голови Ігор Поліщук, який наголосив, що саме у День Перемоги, людина усвідомлює, якою ж великою ціною вона далася народові, скільки жертв потягнула війна за собою, аби люди могли сьогодні жити вільно.
«Сьогодні ми відзначаємо День перемоги, але сьогодні ми усвідомлюємо, якою ціною далася ця перемога і яку жертву понесла Україна, виборюючи цей мир. Сьогодні, відзначаючи цей день, ми згадуємо мільйони українців закатованих в концтаборах, страчених під час каральних акцій, мільйони українців, які загинули в Другій світовій війні, серед них дуже багато лучан і волинян. Сьогодні ми говоримо Вічна Слава тим героям, які загинули в боях, тим людям, які, не шкодуючи свого життя і здоров'я, виборювали мир. Подвиг цих людей, їх жертовність, їх вклад в цю перемогу є неоціненним, і дуже важливо завжди пам'ятати про це і передати цю пам'ять в наступні покоління», - наголосив Поліщук.
Найдраматичнішим моментом заходу, стали слова вдячності ветеранам Другої світової війни від молодого покоління. Зокрема, з вітальним словом виступив учень 11-го класу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні Артур Павлюк та вихованець ДНЗ №36 Володимир Каліш, які подякували визволителям за їх подвиг і закликали людей усім серцем берегти та любити свою державу.
Після промов та привітань, усі присутні поклали квіти до пам’ятних знаків, вшанували хвилиною мовчання полеглих воїнів та спільно виконали Державний Гімн України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:27
13 вересня
23:01
11 вересня
10:09
11 вересня
Понад 3,2 млн грн на підтримку дітей-сиріт зібрано завдяки клієнтам мережі магазинів EVA
Новини компаній
15:00
10 вересня
10:44
10 вересня
live comments feed...