• Головна
  • На Волині діє карантинний режим
17:00, 5 липня 2012 р.

На Волині діє карантинний режим

На сьогодні в Україні діють шість карантинних режимів, де державні інспектори з карантину рослин виявили небезпечні карантинні організми.

Зокрема такі зони впроваджено в Полтавській, Херсонській, Волинській, Житомирській, Тернопільській та Дніпропетровській областях.

З початком вегетаційного сезону по всій Україні розпочалися контрольні обстеження, які проводять інспектори з карантину рослин.

У результаті цих перевірок, станом на 1 липня, запроваджено карантинні режими в шести областях.

Зокрема у Полтавській і Херсонській областях – по американському білому метелику на площі 25,353 га та 22,5 га, відповідно, у Волинській - по амброзії полинолистій на площі 1,5 га, у Житомирській - по пасмо льону на площі 30 га та золотистій картопляній нематоді на площі 1,51 га, у Тернопільській - по золотистій картопляній нематоді на площі 10 га та у Дніпропетровській - по західному квітковому трипсу на площі 6 га.

«В разі виявлення зараження об'єктів регулювання регульованими шкідливими організмами, державні інспектори з карантину рослин відповідно до статті 33 Закону України «Про карантин рослин» надсилають подання до місцевих державних адміністрацій про запровадження карантинних режимів.

В карантинних та регульованих зонах здійснюються спеціальні заходи», - повідомляють у Державній службі з карантину рослин.

Окрім вже запровадження карантинних режимів у шести областях, були зняті обмеження по золотистій картопляній нематоді на площі 0,01 га на території Рівненській області.

Враховуючи цьогорічні погодні умови, специфічні біологічні особливості та шкодочинність карантинних організмів особливу увагу держінспектори приділяють обстеженням на виявлення американського білого метелика. У 2011 році карантинні режими по американському білому метелику діяли в АР Крим, Севастополі та у 20 областях України.

Загальна площа під карантином склала понад 69 тисяч га, що в порівнянні з 2010 роком менше на 4,7 тисячі га. Загальна площа земель, де проводилась боротьба з шкідником становила близько 40 тисяч га.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...