User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Георгій Остров - про політизованих громадських діячів, Кватирка та «віджаті» дитячі садочки

Минулого тижня під час опитування на сайті «0332.ua» лучани визнали Георгія Острова ТОП-громадським діячем міста. Відтак, журналісти нашого видання поспілкувалися з Георгієм, аби дізнатися детальніше про його вже реалізовані та майбутні проекти, спрямовані на розбудову міста й області.

- Георгію, якими проектами зараз займаєтеся?

- Планую стати радником міського голови на громадських засадах. Так, як я працюю директором однієї зі структур, то бути держслужбовцем і працювати в іншій структурі, згідно із законодавством – я не можу. А на громадських засадах – можу.

Також один із пілотних проектів, які зараз розробляємо, пов’язаний із приватними детективами. Хочемо зробити усе у комплексі: громадська організація, юридичний супровід, приватний детектив, приватний виконавець та ЗМІ (щоб це було одне ціле). Ідейним натхненником та керівником проекту виступатиме моя колега, радниця та адвокат Яна Чуріна. У випадку, коли громадські активісти не зможуть допомогти громадянину - за справу візьметься юридичний департамент. Якщо ж юридичному департаменту потрібна якась допомога – він звертається до приватних детективів. На сьогоднішній день яка проблема є у нас в області? Суспільство потребує допомоги. Є багато моментів, коли людина не знає куди звернутися, хто може допомогти: звернешся до адвоката - він не завжди може довести справу до кінця. Візьмемо, до прикладу, 2014 рік – справу із «дерибаном» землі. Було одне підприємство, яке рейдерським шляхом намагалося захопити інше підприємство, всілякими механізмами, правдами і неправдами. І їм це вдалося. А власнику – куди йому йти? Тому можна сказати, що це ще один зі способів захисту громадян.

- Які проекти маєте на меті реалізувати в подальшому?

- На сьогодні я активно беру участь в громадській діяльності. Першою чергою я би хотів, щоб наша область була зразковою. Усе сьогодні будується на політиці. Політика - політикою, а жити тут нам. І я буду намагатися усіх гуртувати та робити усе можливе, аби разом ми таки зробили зразкову область.

У нас проблема у чому? Частина громадських активістів належать до якихось політичних сил і починаються між ними конфлікти: «Ти дурак! Ні, ти дурак!». А поки вони займаються дебатами, хто з них дурак, а хто чесний, – низка проблем залишаються невирішеними. І, можливо, комусь вигідні їхні міжусобиці. Кожен щось хоче змінити, кожен має свою думку. Але якщо є проблема – давайте всі об’єднаємося і будемо вирішувати!

Наприклад, маємо величезну проблему в лісовій галузі. Є підкорний черв’як, який починає розмножуватися і нищити багато лісу. І от якщо ми сьогодні не відреагуємо, то завтра-післязавтра нам доведеться вирізати весь ліс.

- А як Ви можете оцінити роботу головного лісника Волині Олександра Кватирка?

- А хто кращий? Усі кажуть: Кватирко злодій, Кватирко поганий. А де факти? Якщо у суді це не доведено - ми не можемо стверджувати. Можливо він комусь неугодний? Тоді треба заявляти, що він нам не подобається, а не те, що він злодій. Я не можу нічого стверджувати, я не бачив фактів. До слова, він один з перших відреагував на ситуацію із незаконним видобутком бурштину і приклав усі зусилля для того, аби лісова охорона та лісники працювали на протидію бурштинокопачам, а не так, як було до нього. Звертаюся до активістів і депутатів! Поки немає фактів злочину - не стверджуйте і не вводьте суспільство в оману!

- Ви були головою Консультативної ради при прокуратурі. Розкажіть про це.

- Це дуже хороший проект, який був започаткований ще в 2014-му році. Не хочу хвалити консультативну раду, але скажу так: представники моєї каденції насправді на 100% віддавалися  справі. Крім того, що кожен із них мав роботу, вони ще й віддавали себе громадській діяльності.

- Що вдалося реалізувати, працюючи у раді?

- Питань було дуже багато. Починаючи від незаконної приватизації і закінчуючи незаконним будівництвом. Можу виокремити останнє, яке стосувалося дитячих садочків. На сьогоднішній день в області є близько 20-ти садочків, які в приватних руках і використовуються не за призначенням, у той час, коли у місті – брак дитсадків. Тож, ми разом шукали механізми повернення закладів до цільового використання.

- Чи сприяли органи прокуратури Вашій діяльності?

- Хочу підкреслити, що прокуратура нам допомагала. Наприклад, повертаючись до садочків, вони спільно з нами сідали і обговорювали, яким чином їх повернути: і строки давності пройшли, і багато є інших нюансів… І хоча раду розпустили, ми надіємося, що прокуратура це питання доведе до кінця, бо вони теж у цьому зацікавлені. Я підкреслю, якщо у 2017-му вдасться повернути хоч один садочок - це буде величезним плюсом для обласного центру, вже 50-60 діточок матимуть куди піти.

- Виходить, співпраця з прокуратурою була. Чому ж раду розпустили?

- Консультативна рада була розпущена за наказом головного прокурора. Тож, ми написали відповідне звернення до генерального прокурора України. Аналогічний запит подали обласні депутати. До слова, ми вже отримали відповідь від адміністрації президента, до якої ми теж зверталися. Вони відповіли, що перенаправили наше звернення до Генпрокуратури, аби ті розібралася, чому розпустили консультативну раду. І коли ми отримаємо відповіді від усіх структур – ми дамо брифінг і розкажемо про причину.

- Ви згадували про проблему з незаконними будівництвами. Розкажіть детальніше.

- Ми дуже багато часу приділяли питанням незаконних будівництв. Практично кожен об’єкт, який будується у Волинській області чи у місті Луцьку, будується з порушеннями.

- Які конкретні об’єкти Ви маєте на увазі?

- Наприклад «Форест», що на Володимирській. Ми туди виїжджали спільно зі ЗМІ, ініціатором була прокуратура. Після нашого візиту – вони не будують, дороблюють документи, аби до них не було ніяких питань.

- Все ж, оцініть результативність роботи ради.

- Я можу гордо стверджувати, що це була найактивніша Консультативна рада при прокуратурі в Україні. Структури з інших областей, які надіються, що зможуть «по договорняках» працювати на Волині, повинні розуміти – тут це не вийде. У нас громадськість дуже активна: якщо є порушення, вона відреагує. Хай не сьогодні, хай не завтра, але через тиждень – обов’язково!

- На Волині та у сусідніх областях існує проблема незаконного видобутку бурштину. Відомо, що консультативна рада теж працювала над цим питанням. Що вдалося зробити і яка ситуація зараз?

- На Житомирщині і Рівненщині – дуже серйозна проблема з незаконним видобутком. Ми все робили для того, щоб в нас такої ситуації не було. Я не буду стверджувати, що старателі сьогодні не виїжджають і не копають. Всіх не зловиш, вони хитрі: моніторять ситуацію, ЗМІ, мають зв’язки в правоохоронних органах. Але все ж в області маємо набагато кращу ситуацію, ніж на Рівненщині.

- Але коли приймали «бурштинові закони», то нардепи з Волині менш активно голосували. Чому складається така ситуація?

- Можливо є якийсь інтерес. Хоча борються з незаконним видобутком не тільки нардепи. Наша громадська організація «П’ята влада» (Георгій Остров – один з засновників організації, - ред.) і ГО «Автомайдан Волині» впродовж 1,5 року боролися з проблемою. Були ситуації, коли були масові заходи на «клондайку»: по дві, три тисячі людей. Тоді ми жили у лісі близько місяця, доводячи, що Волинь – не Рівненщина, Волинь – не Житомирщина. Всі кричать: «Надра – належать народу», але давайте ми зробимо так, щоб вони насправді йшли усьому  народу, а не певному контингенту.

- Як ви ставитеся до КП «Волиньприродресурс»?

- Я вважаю, що це дуже потужний проект, бо, як я говорив раніше, надра належать громаді, а «Волиньприродресурс» - це і є громада. Давайте зробимо так, щоб кошти, які приходять від надр, ішли до народу. А не так, як на Рівненщині і Житомирщині: прийдуть приватні структури, які набиватимуть собі кишені. А де тоді громада? Це дуже сильний проект і якщо він запрацює правильно – це дасть нам можливість покращити фінансовий стан Волинської області.

- Ви є співзасновником громадської організації «П’ята влада». Розкажіть детальніше про її діяльність.

- ГО «П’ята влада» була сформована в 2014 році. Основним завданням був юридичний супровід, юридична допомога і боротьба з корупцією. У той час було багато громадських організацій і кожна займала свою нішу. В 2014 році ми ініціювали круглий стіл і підписали меморандум із найактивнішими з них. Ми запрошували і прокурора, хотіли запропонувати, щоб антикорупційний відділ очолив хтось із керівників правоохоронних структур Волинської області. Чому так? Коли є представник правоохоронних структур, то питання вирішити простіше. Думаю, що колись ми ще повернемося до цього проекту.

- В Україні активно обговорюють блокування рахунків компанії «Тедіс Україна», яка є монополістом на ринку цигарок. Дайте оцінку ситуації.

- Я думаю – це політичний торг. Це таке питання, яке вирішується тільки на найвищому рівні держслужбовців. Але боротьба йде до фінішу. Скажу, що вони молодці. Держслужбовці хочуть зробити так, аби компанія стала українським активом, а не проросійським. Адже відомо, що більшість відсотків від прибутку йдуть державі-агресору.

- Ви були добровольцем у бойових діях на Сході. На Вашу суб’єктивну думку, чому АТО досі не визнали війною?

- Що маємо на сьогодні: АТО чи війну? Я кажу - війна, влада каже - АТО. Можливо, це робиться для того, щоб дипломатично вирішити ситуацію. Хочеться вірити, що це закінчиться якомога швидше. Адже кожного дня гинуть українські хлопці...

Хочу, аби люди, зустрічаючись, говорили не про війну, а про щасливе і гарне життя. Вважаю це своєю основною метою - працювати задля миру та порядку.

Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
402 перегляди в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Онкохвора волинянка із міста Нововолинськ Тетяна Куценко повідомила про результати обстеження.  За її словами, лікування – успішне, розповіла жінка у Фейсбуці. Нагадаємо, онкохвора Тетяна Куценко в 2013 році лікувала 3-ю стадію раку грудей, пройшла повністю все лікування: 7 хімій, 2 операції і 20 променевих терапій. Але від липня 2018 лікарі виявили метастази в легені та печінку. Тепер жінка лікується препаратом «Ібранс», і він дає хороший результат. За її...
Суспільство
Мережа «Галя балувана» в Луцьку працює уже рік. Її заморожені напівфабрикати здобули популярність, адже вони завжди свіжі та смачні. Тож з нагоди річниці для всіх господинь, які цінують свій час і приділяють багато уваги для спілкування в сім’ї, мережа магазинів «Галя балувана» підготувала ще один приємний подарунок. Уже третій магазин натуральних, смачних – домашніх напівфабрикатів зручно розмістився у новобудові на вулиці Конякіна, 7а. Мережа «Галя балу...
Суспільство
Українці можуть розмитнити автомобілі з іноземною реєстрацією за пільговою ставкою 0,5 акцизного збору до 24 години 22 лютого. Про це нагадує Міністерство фінансів, пише Українська Правда. «З 23 лютого набуває чинності загальний режим розмитнення таких автомобілів за повною ставкою акцизного податку», – нагадує відомство. Також 22 лютого, в останній день дії пільгового режиму оподаткування транспортних засобів, всі відділи митного оформлення митниць ДФС пр...
Суспільство
У Луцьку на проспекті Соборності трапилась аварія.Про це пише ІА Волинські новини.22 лютого близько 10 години на проспекті Соборності сталася аварія.Легковик Renault на пішохідному переході збив людину.На місці працює патрульна поліція Волині.Деталі ДТП з'ясовуються.
Суспільство
Цієї весни в Україні буде 3 вихідних поспіль у березні з нагоди Міжнародного жіночого дня і 5 вихідних поспіль на межі квітня-травня з нагоди Великодня та Дня праці.8 березня цього року припадає на п’ятницю, тож українці відпочиватимуть сукупно три дні, - повідомляє Українська правда.Великдень припаде на 28 квітня, 29 квітня також буде вихідним, а роботу з вівторка 30 квітня Кабінет міністрів рекомендував перенести на суботу 11 травня.Відтак, українці змож...
Суспільство
У 2019 році для участі в пробному ЗНО зареєструвались 191 314 осіб. Про це повідомляє Український центр оцінювання якості освіти. Для порівняння: минулого року взяти участь у пробному ЗНО вирішили 170 992 особи. Лідирують за кількістю зареєстрованих Львівська (15 353 особи) й Дніпропетровська (15 273 особи) області та місто Київ (14 877 осіб), а також Одеська (13 317 осіб) й Харківська (12 757 осіб) області. Традиційно, найбільше тестувань замовлено з укра...
Суспільство
У Луцьку упродовж квітня-червня проведуть черговий призов громадян України на строкову військову службу. Про це йдеться у розпорядженні Луцького міського голови. Згідно документу,  з 18 лютого по 28 квітня буде організовано роботу міської військово-лікарської комісії з медичного огляду призовників. З 1 квітня по 28 червня працюватиме міська призовна комісії (у робочі дні) на призовній дільниці Луцького об’єднаного міського військового комісаріату, розташов...
Суспільство
Власники автомобілів на єврономерах, які не оформлять українську реєстрацію до 24 травня 2019 року, повинні будуть або вивезти їх з України, або продати на запчастини. Про це на брифінгу заявив заступник міністра фінансів Сергій Верланов, – повідомляє Економічна правда. Левова частка власників «євроблях» з різних причин не зможе розмитнити свої авто. «Щодо тих, хто не скористається правом розмитнення, то ми бачимо дві опції – це вивезення авто за межі Укра...
Суспільство
У Луцьку водій рейсового автобуса був за кермом п'яним.Сьогодні, близько 9 години ранку, патрульні отримали виклик, що водій автобуса може перебувати в стані алкогольного сп’яніння, - інформує патрульна поліція Волинської областіПрибувши на автостанцію у Луцьку, по вулиці Конякіна, інспектори виявили водія, який щойно висадив пасажирів. Встановили, що він виїхав на маршрут ще о 6 годині ранку.Чоловік відмовився проходити огляд на місці, у наркологічному ди...