• Головна
  • Неприємний запах у Луцьку усунуть ближчим часом
13:10, 11 травня 2017 р.

Неприємний запах у Луцьку усунуть ближчим часом

Проблему неприємного запаху в обласному центрі Волині планують повністю вирішити до кінця осені, - пише ІА «0332.ua».

Про це йшлося сьогодні, 11 травня, під час прес-конференції заступника міського голови Костянтина Петрочука щодо неприємного запаху у Луцьку.

Костянтин Петрочук розповів, що після закінчення морозів  на гарячу лінію міської ради надходили звернення про сморід в районі Вересневого, ЛПЗ та вулиці Львівської.

«Нами була проведена перевірка і виявлені джерела неприємного запаху. На сьогодні є три основних причини смороду. На території цукрового заводу створили завод по виробництву етилового спирту, який передбачає в технології виробництва додавання дріжджів, також цукровий завод відкачує від 16 школи фекальні відходи. Суміш відходів виробництва від етилового спирту і фекальних відходів утворює агресивну речовину, яка дає неприємний запах. Друга причина – це збільшення несанкціонованих скидів асенізаторських автомобілів. Нами не були виявлені факти скидів, але місцеві мешканці стверджують, що це відбувається. Третя причина – це вивезення нечистот з Гіркої Полонки.  Всі ці три причини зводяться до однієї. Крім того, на території очисних споруд були виявлені рештки трупів тварин, які розкладаються», -зазначив заступник міського голови.

За словами Петрочука, були проведені переговори  з керівництвом цукрового заводу та заводу по виробництву етилового спирту і були залучені спеціалісти «Волиньхімконтролю» та спеціалісти з Києва, яким вдалося окреслити шляхи вирішення цього питання.

«28-го квітня почалися перші спроби усунення смороду і за чотири підходи нам практично вдалося цей запах усунути. До неділі надійшло 39 звернень щодо неприємного запаху, а до середи вже не було жодного звернення», - каже чиновник.

Також заступник міського голови розповів, що міська рада не може контролювати несанкціоновані викиди.

«Ті контрольовані стоки, які можна передбачити при виходах із заводів та мікрорайону Вересневий, можна розрахувати і усувати, але ми не можемо контролювати несанкціоновані викиди. Керівництво заводу почало обкопувати територію відстійників, щоб унеможливити злив іншими автомобілями», - зазначив заступник.

Не оминув Костянтин Петрочук і неприємного запаху, який поширювався минулої суботи .

«Що стосується запаху в суботу, то це пов’язано з тим, що опрацьовувалися відстійники, в які не зливають фекальні відходи. Станом на сьогодні трупного запаху нема», - резюмує чиновник.

Петрочук розповів, що цукровий завод до кінця осені хоче запустити цех по переробці відходів виробництва. Також вони будуть переробляти нечистоти з Вересневого. Основна мета – збір газів, які виділяються під час переробки. В подальшій перспективі завод планує ставити газогенератори і використовувати  газ для  виробництва електроенергії.

Луцький депутат Борис Смаль запропонував створити графіки викидів для підприємств.

«Є приблизно 10 підприємств, які мають дозвіл на злив. Потрібно створити графік викидів для кожного підприємства. Це дасть можливість контролювати ці викиди», - резюмував депутат.

Насамкінець Костянтин Петрочук сказав, що міська рада готова залучити до контролю за зливом відходів громадські організації, «Варту порядку» та «Самооборону».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Костянтин_Петрочук #відходи #сморід #злив #борис_смаль
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...