• Головна
  • Суд арештував чотири вантажівки із львівським сміттям, які впіймали на Волині
09:39, 13 травня 2017 р.

Суд арештував чотири вантажівки із львівським сміттям, які впіймали на Волині

Суддя Горохівського районного суду наклав арешт на чотири вантажівки, які перевозили львівське сміття і “попалилися” у волинському лісі. Натомість водії фур продовжують запевняти, що відходи на Волині не скидали, а просто загубилися на шляху до Києва, - повідомляє ІА “0332.ua”.

Про це стало відомо під час розгляду справи у Горохівському районному суді.

Суд арештував чотири вантажівки із львівським сміттям, які впіймали на Волині, фото-1

Так, 12 травня у Горохівському суді відбулося  засідання, під час якого розглядалося клопотання щодо накладення арешту на вантажівки, котрі, ймовірно, викидали львівське сміття на території Волині.


ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: Перші плоди полювання за львівським сміттям ГО "Спілка власників Зброї Волині " та ГО "Охорона природи Волині" (ФОТО)

Варто нагадати, що 10 травня поліція, волинські лісівники та громадські активісти затримали 4 фури, наповнені львівським сміттям, поблизу села Піски, що на Горохівщині. Неподалік автомобілів також було знайдено 4 насипи сміття із львівським ознакуванням. 

Отож, відомості про правопорушення одразу були внесені до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.239 ККУ, а до суду було скероване подання від слідчого Горохівсього відділу поліції про арешт майна (вантажівок) для проведення необхідної експертизи та збереження слідів злочину. 

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: Стали відомі імена водіїв, які звозили на Волинь львівське сміття (ФОТО)

Розгляд клопотання в Горохівському суді призначили на 12 травня. На ньому були присутні слідчий відділу поліції та прокурор, а також представник захисту відповідача та водії вантажівок.
7eb929a966791a1eef6946f2d5c21dde
Передусім, суддя поінформував про обставини затримання сміттєвозів і розповів, що в ході досудового розслідування стали відомі імена водіїв та власників автомобілів. Однією із автівок марки «Вольво» із номерним знаком АА 2244 ХН керував киянин Овсяніков Генадій Венедиктович, 1971 року народження. Друга фура - «Сканія» із номером АА 5952 КХ. Керував автомобілем житель міста Прилуки Чернігівської області Максимець Олег Васильович, 1970 року народження. Ще два киянина були за кермом двох автомобілів «ДАФ». Один з них, Довбаш Андрій Олександрович, 1991 року народження, кермував автівкою із номером АА 7776 ВВ, інший - Коваль Вадим Миколайович, 1989 року народження, – водій фури із номерним знаком АА 4000 ХА.

Власниками вантажівок та причепів до них є мешканці Києва, так само як і безпосередній керівник водіїв, який курує їхній маршрут — приватний підприємець Олександр Захаров.

Крім того, вдалося дізнатися, що згідно з товаротранспортними накладними, вантаж у вигляді твердих побутових відходів завантажувався в місті Львів. Кінцевим пунктом розвантажування визначено територію Київської області. Однак, вказати, де конкретно на Київщині повинні були позбутися відходів, водії фур не змогли. 
be8d8d1e20e91a567144d66689da1f50
Натомість, захисник відповідача надав суду документи, котрі підтверджують, що сміття вивозилося на замовлення київського підприємства із відповідним договором з львівською фірмою. На запитання судді, як же фури опинилися на території Горохівського району, захисник повідомив, що вони просто заблукали, оскільки водії прямували на Київ через Луцьк, а потім мали повернутися на трасу, що веде до столиці через місто Броди.

Те ж підтвердив й один із водіїв Олег Максимець, який, як виявилося, працює на підприємця Захарова лишень 2 тижні і поки навіть немає офіційного працевлаштування. Він розповідає, що їхній керівник проклав маршрут дорогами зі Львова до Луцька, із Луцька до Ковеля, а звідти спланував рух автівок “варшавською” трасою на Київ. Втім згодом він вирішив змінити рух і порадив повернутися на “чопську” трасу. Таким чином, шукаючи шляхи виїзду на місто Броди, аби потім опинитися на трасі, що веде у столицю, водії заблукали з-поміж волинських сіл. 

ЧИТАТИ БІЛЬШЕ: 4 фури львівського сміття на Волині: чи покарають винних в «еко-катастрофі»? (ОНОВЛЕНО, ФОТО, ВІДЕО)

Прокурор, присутній на судовому засіданні, одразу поставив під сумнів реалістичність таких показів, оскільки різниця у кілометражі, який буцімто випадково подолали водії, сягає майже 100 кілометрів. А отже так просто помилитися, вважає прокурор, водії не могли.

Водій Максимець також додає, що впродовж двох тижнів роботи на підприємця він встиг уже двічі вийти на рейс, однак пригадати дні чи дати, коли він отримував завантаження на ці перевезення, не зміг, так само як і вказати, чи бува не доводилося йому коли-небудь бути у селі Піски на Горохівщині.

Підозра у скоєнні правопорушення “падає” саме на ці автомобілі ще й тому, що візерунки протекторів шин співпадають із відбитками на землі, де саме знаходяться самовільно викинуті відходи зі Львова. Тому, для того, аби визначити їх ідентичність, необхідно провести відповідну експертизу, а для цього накласти на вантажівки арешт для збереження слідів злочину та доказової бази.

Ясна річ, заперечив у підтримці клопотання про арешт майна представник захисту. На його ж думку, для цього немає правових підстав, оскільки транспортні засоби до вивантаження сміття в лісовому масиві Волині не причетні. Захисник ствердив, що обставини викладені у клопотанні суперечать висновкам органів досудового розслідування, а машини не містять на собі слідів вчинення злочину.

Тим часом, транспортні засоби перебувають на місці їх вилучення, тобто між селами Піски та Гектари на Горохівщині. Це ж підтверджує і сільський голова села Піски Андрій Сокальський, та додає, що сміття у вантажівках уже починає гнити та потроху розкладатися, утворюючи, відповідно, хімічну реакцію.

Таким чином, після двогодинного перебування у нарадчій кімнаті, суддя Горохівського районного суду таки ухвалив рішення про накладення арешту на вантажівки із львівським сміттям. За його словами, цей арешт триватиме до тих пір, поки в цьому буде потреба слідчих. 

Наприкінці судового засідання прокурор наголосив журналістам видання “0332.ua”, що переконаний у тому, що ці чотири автомобілі таки причетні до злочину і саме вони є засобом вчинення кримінального правопорушення.

 1e8c8aeca3f358d40ee517d9f17f55a96f53bb548d41cffcb6e7d316dd6f3d60361c76bd1f4d6d43b41681ba193d6a6c537f2fb082ae4c81ee85f73e86b6f2bdaebf664cf8dc0c84d19533e72c722c30ed6d49118f8d3c30214bd30b08b445d2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сміття #суд #піски #вантажівки #львівське_сміття #сокальський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...