• Головна
  • У Луцьку презентували новий проект (ФОТО)
16:45, 16 травня 2017 р.

У Луцьку презентували новий проект (ФОТО)

Сьогодні, 16 травня, у Луцьку презентували ініціативу щодо підвищення громадської участі у місті, - пише ІА "0332.ua".

Презентація відбулася у антикафе/коворкінгу "Inntеrspace", а тому присутні не лишилися без смаколиків та чаю, що доповнило й без того приємну атмосферу закладу.

DSC_0389

DSC_0414

Відтак, голова Волинського ресурсного центру розвитку місцевої демократії, що є відповідальним у місті Луцьку за проведення дослідження Ірина Гайдучик розпочала сьогоднішній захід із представлення самої ініціативи. Як розповіла дівчина, планують виміряти рівень залучення громадян до управлінням містом з боку мера міста, міської ради та її виконавчих органів. Результати цього вимірювання покажуть на скільки якісною є реалізація заходів щодо залучення лучан відповідними муніципалітетами та які можливості для впливу на управління містом на сьогодні є у мешканців Луцька. 

DSC_0385

Планують перевірити й доступ до публічної інформації, бо, за словами пані Ірини, офіційний сайт Луцької міської ради слід добре промоніторити, бо ресурс не містить усієї інформації, яку повиннен мати кожен лучанин. 

"Такий підхід дозволить оцінити не тільки які можливості для громадської участі передбачені міською радою, але й побачити чи дійсно між громадянами та муніципалітетами існують справжні партнерські або лише односторонні, фасадні, відносини. Окрім того, оцінювання є порівняльним, а отже дозволить управлінцям нашого міста побачити, як залучення громадськості відбувається в інших містах", - резюмувала Ірина Гайдучик. 

DSC_0398До слова, ця ініціатива, окрім Луцька, реалізовується в Одесі, Чернігові та Сєвєродонецьку а започаткована вона Одеською обласною організацією Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України" та реалізується за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

До вашої уваги деякі принципи залучення громадян, за якими відбуватиметься оцінювання:

- відданість (лідерська позиція представників влади і усвідомлення ними важливості інформування громадян);
- права (громадянські права на доступ до інформації);
- зрозумілість (обмін правдивою інформацією, а не плекання марних очікувань);
- час (необхідна інформація надається вчасно і в межах реалістично встановлених часових рамок);
- об'єктивність (усі громадяни мають рівні можливості доступу до інформації та учасницьких процесів).

Є ще кілька показників, за якими відбуватиметься оцінювання рівня залучення громадян до управління містом, але про них усі дізнаються, коли, безпосередньо, розпочнуть процес вимірювання. 

Організатори запевняють, що за результатами реалізації ініціативи міська рада зможе використати результати оцінювання для збільшення ефективності заходів щодо залучення громадян до управління. А в разі зацікавленості муніципалітетів, ініціатори проекту готові долучитися до розробки документів, які зможуть знадобитися управлінцям. 

DSC_0402
DSC_0401
DSC_0393
DSC_0391
DSC_0404
DSC_0408
DSC_0395
DSC_0410

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадська_участь #луцьк #проект #презентація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...